Strona główna > NWO > „Ojciec Święty” Franciszek życzy „Szczęśliwego Halloween” !

„Ojciec Święty” Franciszek życzy „Szczęśliwego Halloween” !

Przerażająca refleksja Franciszka na temat śmierci brzmi okropnie podobnie, jak nauczają talmudyczni rabini !

UWAGA ! Rekomenduje się przetłumaczenie treści video za pomocą automatycznego translatora GOOGLE.

Drodzy młodzi ludzie z Scholas Occurrentes zgromadzeni z tak wielu narodów świata, świętuję wraz z wami koniec tego spotkania. Chcę się tam zatrzymać. Chciałbym się nad tym zastanowić: koniec .

Co stałoby się z tym spotkaniem, gdyby nie miało końca? Być może nie byłoby to nawet spotkanie. A co stałoby się z tym życiem, gdyby nie miało ono również końca?

Wiem, że niektórzy powiedzą: „Ojcze, nie przybieraj pogrzebu”. Ale zastanówmy się nad tym. Wiem z dobrego źródła, że ​​przez całe to doświadczenie podtrzymywałeś kwestię śmierci. Grałeś, myślałeś i tworzyłeś na podstawie swoich różnic.

Dobry! Świętuję i dziękuję za to. Bo wiesz co? Pytanie o śmierć jest tak naprawdę pytaniem o życie. Być może utrzymywanie otwartej kwestii śmierci jest być może największą ludzką odpowiedzialnością wobec kwestii życia.

Tak jak słowa rodzą się z ciszy i wracają do niej, pozwalając nam usłyszeć ich znaczenie, tak dzieje się z życiem. Może to zabrzmi nieco paradoksalnie, ale… To śmierć pozwala życiu żyć!

Jest to cel końcowy, który pozwala napisać historię, namalować obraz, objąć dwa ciała. Ale uważaj, cel końcowy nie znajduje się tylko na końcu. Być może powinniśmy zwrócić uwagę na każdy mały cel codziennego życia. Nie tylko na końcu opowiadania – nigdy nie wiemy, kiedy się kończy – ale na końcu każdego słowa, na końcu każdej ciszy, każdej pisanej strony. Tylko życie, które jest świadome faktu, że ta właśnie chwila się skończy, działa, aby uczynić ją wieczną.

Z drugiej strony śmierć przypomina nam, że nie można być, zrozumieć i ogarnąć wszystkiego. Jest to uderzenie w twarz naszej iluzji wszechmocy. Przez całe życie uczy nas angażować się w tajemnicę. To daje nam pewność, że możemy wskoczyć w pustkę i uświadomić sobie, że nie upadniemy, że nie zatoniemy i że zawsze jest ktoś, kto nas złapie. Zarówno przed, jak i po zakończeniu.

Część „niewiedzy” tego pytania powoduje kruchość, która otwiera nas na słuchanie i poznawanie innych ludzi. To właśnie wznoszenie się ponad zamieszanie, które wzywa nas do stworzenia czegoś i zachęca nas do spotkania się, aby to uczcić.

Wreszcie kwestia śmierci doprowadziła do powstania różnych wspólnot, narodów i kultur na przestrzeni wieków i na wszystkich ziemiach. Są to historie, które walczyły w tak wielu miejscach, aby pozostać przy życiu, podczas gdy inne nigdy się nie urodziły. Dlatego dzisiaj, być może jak nigdy dotąd, powinniśmy poruszyć tę kwestię.

Świat jest już uformowany, a wszystko już wyjaśnione. Nie ma miejsca na otwarte pytania. Czy to prawda? To prawda, ale także nieprawda. To jest nasz świat. Jest już w pełni uformowany i nie ma miejsca na pytania bez odpowiedzi. W świecie, który czci autonomię, samowystarczalność i samorealizację, wydaje się, że nie ma dla niej miejsca. Nasz świat planów i nieskończonego przyspieszenia – zawsze przyspieszającego – nie pozwala na przerwy. Tak więc światowa kultura, która zniewala, próbuje nas uśpić, więc zapominamy, co to znaczy w końcu przestać.

Ale samo zapomnienie o śmierci jest także jej początkiem. A kultura, która zapomina o śmierci, zaczyna umierać wewnątrz. Ten, kto zapomina o śmierci, już zaczął umierać.

Dlatego bardzo ci dziękuję! Ponieważ odważyliście się stawić czoła temu pytaniu i przejść – własnymi ciałami – przez trzy śmierci, które opróżniając nas, napełniają nas życiem! „Śmierć” każdej chwili. Śmierć ego. Śmierć jednego świata ustępuje miejsca nowemu.

Pamiętajcie, że jeśli śmierć nie ma mieć ostatniego słowa, to dlatego, że w życiu nauczyliśmy się umrzeć za siebie nawzajem.

Na koniec chciałbym szczególnie podziękować Światowej ORT oraz każdej osobie i instytucjom, które umożliwiły tę działalność, w której kultura spotkania stała się namacalna.

Proszę każdego z was, proszę, każdy na swój sposób, każdy według własnych przekonań: nie zapomnijcie za mnie modlić się. Dziękuję Ci.

KOMENTARZ:

Za: http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2019/11/happy-halloween-from-francis.html

Data publikacji: 1.11.2019

Tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora GOOGLE

Nadesłał Marek

One thought on “„Ojciec Święty” Franciszek życzy „Szczęśliwego Halloween” !

  1. powiedział wszystko aby uniknąć choćby wspomnienia jakiejkolwiek Osoby z Trójcy Świętej, a zwłaszcza naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który pokonał szatana i śmierć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.