Strona główna > Rosja > Ojciec Spyridon (Bailey) o duchowości prawosławia

Ojciec Spyridon (Bailey) o duchowości prawosławia

Ojciec Spyridon jest kapłanem Greckiej Cerkwi Prawosławnej niosącym posługę duchową w angielskiej miejscowości Herefordshire. Wcześniej wydał pod swoim świeckim imieniem i nazwiskiem, Darren Bailey, trochę książek zawierających poezję i powieści.

Już jako wyświęcony kapłan prawosławny w Greckiej Cerkwi Prawosławnej ojciec Spyridon skoncentrował się na tematyce duchowej, wydał swoją pierwszą książkę zatytułowaną „Journey to Mount Athos” w której szczegółowo opisuje swoją podróż na Świętą Górę gdzie spotkał mnichów i pustelników i został dopuszczony do obejrzenia sposobu życia, który zna z nas tylko niewielu.

„The Ancient Path” jest zbiorem refleksji na temat różnych aspektów życia przy pomocy użycia Ojców Cerkwi jako punktu wyjścia do rozważań w których on stawia diagnozę jak daleko współczesny człowiek odszedł od prawdziwego chrześcijańskiego światopoglądu.

UWAGA ! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video.

Odnajdując pokój w obliczu demonicznych napaści

W świecie ale nie ze świata

Ojciec Spirydon Bailey opowiada o właściwej metodzie odmawiania „Modlitwy Jezusowej”. Krótka refleksja dotycząca „Modlitwy Jezusowej” i kilku spraw których nas ona uczy.

UWAGA ! Muzyczny suplement video – Pieśń  „Boże, przebacz nam” w wykonaniu Walierija Małyszew

Opublikowano w kwietniu i październiku 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.