Strona główna > Bez kategorii > Ogromne opady spowodowały potop w Rosji, zginęło 150 osób

Ogromne opady spowodowały potop w Rosji, zginęło 150 osób

źródło: http://zmianynaziemi.pl

Ogromne opady, których świadkami byliśmy ostatnio wystąpiły również w Rosji. Niestety zginęło ponad 150 osób. Poniedziałek ogłoszono dniem żałoby narodowej. Sprawą zainteresował się sam prezydent Putin. Skutki powodzi wyglądają tak jakby przeszło tam tsunami.

Rozmiar strat jest znaczny i pojawiły się sugestie, że fala, jaka nadeszła pochodziła z pobliskiego zbiornika retencyjnego a powodem tragedii było spuszczenie wody lub przerwanie tamy w okolicy miasta Krymsk.

Już w tej chwili widać, że władze lokalne zostały zaskoczony skalą opadów, które trwały kilka dni z przerwami. Nie ogłoszono żadnego alarmu, ludzie potopili się z powodu gwałtownego przyboru wody charakterystycznego dla fal tsunami.

Do nieszczęścia doszło w nocy z 6 na 7 lipca. Odnaleziono do tej pory 152 osoby w tym trójkę dzieci. Powołana komisja śledcza nie potwierdziła, aby przyczyną zalania Kubania było otwarcie tamy w pobliskim zbiorniku retencyjnym. Oficjalnie przybór wody był spowodowany obfitymi opadami.

Źródło: http://www.ria.ru/world/20120708/694521059.html

Polecamy również zapoznanie się z artykułem na ten temat (zawiera materiał zdjęciowy) na stronie Prawosławnego Partyzanta pod linkiem :  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/07/08/tragedia-w-krasnodarskim-kraju/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.