Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Ofiara gorsza niż zbrodniarz (wg żydów)

Ofiara gorsza niż zbrodniarz (wg żydów)

wspólnota kryminalna Talmudu

talmudOfiara przemocy seksualnej wyrzucona z żydowskiej wspólnoty za współpracę z policją

Ortodoksyjna żydówka ze wspólnoty w Satmar, której zeznania pomogły skazać pedofila z Brooklynu, okryły hańbą wiernych, gdy przybywali na synagodze w Rosh Hashana. „Przestali się modlić, dopóki nie wyszła„, mówi jej mąż.

Ynet

Prowadziła bitwę swojego życia z człowiekiem, który wykorzystywał ją seksualnie – znanym doradcą chasydzkiej wspólnoty Satmar w Brooklynie, oraz przeciw członkom swojej społeczności, którzy nie przestawali winić jej z tego powodu, ale nigdy nie spodziewała się czegoś takiego: że zostanie usunięta z własnej synagogi w Rosh Haszana, donosi New York Post.

18-letnia dziewczyna, która jest teraz zamężna, przybyła wraz z mężem do synagogi w Williamsburgu, gdzie jej rodzina modliła się od 10 lat, gdy jeden z wiernych zauważył ją i krzyknął: „Moser, wynocha z shul!

Słowo „moser” – definicja halachiczna – odnosi się do żyda, który donosi na innego żyda do władz świeckich. Według NY Post, młoda kobieta cierpi prześladowania odkąd oskarżyła Nechemya Webermana, lat 54, o to , że wykorzystywał ją seksualnie, gdy posłano ją do niego po poradę, jak 12-latkę.

Przestali się modlić, dopóki nie wyszła”, mówi jej mąż, Boorey Deutsch, lat 26. „Jakaś kobieta próbowała powiedzieć mojej żonie, żeby została, ale miała już dość. Skończyło się”.

„Pokrzywdzeni traktowani tak, jakby sami byli przestępcami”

Deutsch powiedział, że jego żona „poczuła się strasznie. Traktują ofiary, jakby to byli zwyrodnialcy”.

Dzielna ofiara zeznawała na rozprawie Webermana, że bała się zgłosić to nadużycie, ponieważ był on „niemal bogiem w Williamsburgu” i nikt nie chciałby jej wierzyć.

Satmar by mnie wyrzuciło, a jeśli stamtąd wylecisz, to już nikt cię nie przyjmie„, mówiła podczas procesu w zeszłym roku.

Sąd w Brooklynie uznał go za winnego 59 przypadków różnych nadużyć seksualnych.

Ale nie było fizycznych dowodów. Obrona twierdziła, że dziewczyna była wściekła na Webermana, bo powiedział jej rodzicom, iż miała chłopaka w wieku 15 lat, co jest zakazane w tej społeczności. Prokurator Stacey Richman określiła to, że sprawa sprowadza się do prostego: „on powiedział, ona powiedziała”.

Wyrok 50 lat więzienia

Starsi członkowie ruchu chasydzkiego wspierali Webermana, mówiąc, że został ofiarą zniesławienia przez „zdemoralizowaną młódkę”. Ruszono mu z pomocą, a przywódcy wspólnoty nawet zorganizowali zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie jego obrony, uznając, że to halachiczny obowiązek.

Źródła w ruchu chasydzkim twierdziły, że prokurator Brooklynu był w konflikcie interesów, gdyż był krytykowany w przeszłości za lekceważenie informacji o przestępstwach seksualnych w żydowskiej społeczności z powodu dobrych stosunków z jej członkami.

Twierdzili również, że członkowie jury nie byli w stanie zrozumieć wewnętrznego kodeksu postępowania wspólnoty, a zatem nie był to uczciwy proces.

Według NY Post, presja na dziewczynę, aby przestała zeznawać przeciwko Webermanowi, była przytłaczająca.

W pewnym momencie, trzech ortodoksów, bracia: Jacob, Joseph i Hertzka Berger, próbowali zastraszyć Deutscha i jego ówczesną narzeczoną, niszcząc certyfikaty „koszerności” w jego restauracji.

W zeszłym miesiącu, Abraham Rubin, lat 49, również przyznał się przed prokuratorem, że oferował dla Deutscha i ofiary 500 tysięcy dolarów, aby wyjechali z kraju, po to, żeby sprawa przeciwko Webermanowi mogła być oddalona.

Weberman, który jest żonaty i ma 10 dzieci, obecnie odsiaduje 50-letni wyrok w Shawangunk.

9-16-bibi-sleepWszędzie na świecie, gdy ludzie kładą się spać, liczą barany. A co liczą w izrahellu? „Zabici Arabowie, Syryjczycy na Syryjczyków,Irakijczycy na Irakijczyków, Egipcjanie na Egipcjan, Libijczycy na Libijczyków…”

źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2013/09/13/victim-of-sex-abuse-driven-out-of-jewish-school-for-cooperating-with-police/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.