Strona główna > Historia > Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie

Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie

160209stern

W pod koniec 1940  roku, radykalny syjonista Avraham Stern, założyciel terrorystycznej organizacji  „LEHI” i przywódca „Irgun Zwei Leumi,” oraz zwierzchnik Yitzhak Shamir’a,  późniejszego premiera Izraela, ofiarował współpracę z Niemcami, oraz pomoc w  „ewakuacji” Żydów z Europy do Palestyny, w zamian za pomoc niemiecką w obaleniu  brytyjskiego mandatu nad Palestyną. Słowo „LEHI” znaczy „bojownicy o wolność  Izraela.”

Przedstawiciel  „LEHI” Natali Lubenczyk był wysłany do Bejrutu, gdzie spotkał urzędnika  niemieckiego nazwiskiem Werner Otto von Hentig, któremu powiedział, że „LEHI”  jest gotowe do dokonywania aktów terroru na wielką skalę przeciwko  Brytyjczykom, jak również oferował szpiegostwo i sabotaż na Bliskim Wschodzie i  w Europie, gdzie Irgun miał wielu uzbrojonych bojówkarzy.

W zamian za  współpracę w założeniu bazy niemieckiej w Palestynie, Stern chciał uzyskać  uznanie przez Berlin niepodległego państwa żydowskiego, do którego Niemcy  pozwalaliby jechać z Europy nieograniczonej ilości Żydów, oraz zaniechaliby  wywożenia Żydów na wyspę Madagaskar. W dniu 11 stycznia, 1941 dyplomata  niemiecki a Ankarze, oficer marynarki, Der Marvitz, przekazał ofertę Stern’a,  jako gotowość do walki Żydów po stronie Hitlera, w zamian za pomoc w stworzeniu  Izraela, jako państwa totalitarnego, formalnie sprzymierzonego z hitlerowskimi  Niemcami. Ambasador niemiecki w Turcji przekazał ofertę „LEHI” do Berlina.  Hitler ofertę tę zignorował.

Abraham Stern  urodził się w Suwałkach w 1907 roku i był zabity w przez służby brytyjskie w  Tel Awiwie w 1942 roku.  Terrorystyczna  organizacja żydowska, nazywana przez Brytyjczyków „Bandą Stern’a” („Stern  Gang”), znana była pod nazwą „LEHI” i była założona przez Stern’a w 1940 roku,  jako odłam Irgun’u.

Irgun pochodził  od żydowskiej organizacji faszystowskiej w Polsce przedwojennej noszącej nazwę  „Bejtaru,” z której to faszystowskiej partii wywodzi wpływowa partia żydowska  „Likud” w Izraelu. Faszyści żydowscy w Polsce stanowili znacznie liczebniejszą  organizację niż n.p. „Falanga” Bolesława Piaseckiego. Ciekawe jest, że symbolem  „LEHI” była ręka z dwoma palcami prostymi i trzema złożonymi w kułak, dokładnie  tak, jak przy salutowaniu w wojsku polskim.

Rodzice Sterna  przywieźli go z Polski do Palestyny w 1925 roku, gdzie skończył Hebrajskie  gimnazjum poczym studiował łacinę i grekę, oraz dostał stypendium na krótki  pobyt w Florencji i w czasie wojny, w 1940 roku, stworzył z części Irgunu,  prohitlerowską grupę terrorystyczną, podczas gdy, reszta Irgunu przyłączyła się  do Haganah i stanęła po stronie Brytyjczyków przeciwko Hitlerowi.

„LEHI”  zaadoptowała taktykę bojówek PPS’u stosowaną przeciwko władzom carskim. Jako  partyzantka „LEHI” zabijała pojedynczych żołnierzy i policjantów brytyjskich  jak i żydowskich kolaborantów z Brytyjczykami. W 1947 roku „LEHI” wysyłało  pocztą bomby do polityków brytyjskich, jak też niszczyło mosty, szyny kolejowe  i rafinerie nafty. „LEHI” było finansowane z darów osób prywatnych, rabunków i  przez niektóre żydowskie banki.

W dniu 6  listopada w 1944 roku terroryści z „LEHI” zaczaili się w domu brytyjskiego  dyplomaty, przedstawiciela na Bliski Wschód, lorda Moyne i zabili go wraz z  jego szoferem, poczym uciekli na rowerach, ale zostali schwytania przez  przechodniów, którzy wydali ich policji. Lord Moyne był przeciwnikiem planów  dominacji Palestyny przez radykalnych syjonistów i nawet popierał wznowienie  planu Hitlera, deportacji Żydów na wyspę Madagaskar.

Według historyka  Izraelskiego Benny Morris’a „LEHI” dokonało wielu zbrodni na Arabach zwłaszcza  w 1948 roku, żeby wywołać popłoch i ucieczką setek tysięcy Palestyńczyków.  „LEHI” razem z Irgunem dokonało masowej zbrodni na Arabach między 9 i 11  kwietnia 1948 roku w miejscowości Deir Jassin, niedaleko Jerozolimy. Masakra  około 120 Arabów w Deir Jassin była zbrodniczym aktem terroru.

Był to pogrom  Arabów w ich ojczyźnie, w celu wypędzania ich z ich domów w Palestynie, żeby  osiedlać na ich miejsce uciekinierów żydowskich, z kilkunastu pogromów w  krajach satelickich, w samym Budapeszcie było ich cztery. Wówczas latach  1945-47 NKVD  zainscenizowało te pogromy  i wypuściło na zachód 711,000 Żydów, z których tylko 232,000 zgodziło się jechać  do Palestyny, podczas gdy większość wolała zostać we Francji lub udać się do  USA.

Najbardziej znaną  zbrodnią „LEHI” było dokonanie mordu w Jerozolimie, 17 września 1948, na  komisarzu ONZ, hrabii Folke Bernardotte, który przyjechał w celu załagodzenia  zatargu Żydów z Arabami i został zabity przez Jehoszuę Cohen’a. Amnestia z 14  lutego 1949 umożliwiła „LEHI” stworzenie partii politycznej i jej przywódca  Jedlin-Mor został zwolniony z więzienia i stał się posłem do Knessetu, mimo  tego, że „LEHI” oferowało syjonistyczną bazę dla wojsk Hitlera w Palestynie, w  zamian za pomoc w stworzeniu Izraela, jako państwa totalitarnego, formalnie  sprzymierzonego z hitlerowskimi Niemcami.

Iwo Cyprian Pogonowski.

Za:http://www.pogonowski.com/tekst_print.php?textid=801

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.