Strona główna > Rosja > Oferta prezydenta Putina

Oferta prezydenta Putina

Zobacz także: http://newobserveronline.com/putin-jews-can-take-refuge-in-russia/

Putin zaprosił Żydów do emigracji z antysemickiej Europy do Rosji. Na spotkaniu z Prezydentem, W.Kantor powiedział: położenie ludności żydowskiej w krajach europejskich -jest najgorsze od czasów II Wojny Światowej

http://www.mk.ru/politics/2016/01/19/putin-priglasil-evreev-emigrirovat-iz-antisemitskoy-evropy-v-rossiyu.html

aaa

Przedstawiciele Europejskiego Kongresu Żydów* poskarżyli się Władimirowi Putinowi na „szalony antysemityzm, jaki ogarnia Europę w ostatnich latach”. Według szefa tej organizacji Wiaczesława Kantora, położenie żydów w wielu krajach, jest teraz gorsze, niż po II Wojnie Światowej i sklania ich dorozważenia możliwości exodusu z kontynentu.

Prezydent Putin w odpowiedzi, zaprosił Żydów do emigracji do Rosji.

„Zawsze byliście, jesteście i mam nadzieję, że będziecie przyjacielem narodu żydowskiego”, – rozsypał się w dziękczynieniach Kantor, obiecując,  na najbliższym kongresie omówić tę „fundamentalną ideę”.

W przeddzień rocznicy wyzwolenia więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, która na świecie obchodzona jest jako dzień pamięci ofiar Holokaustu, Putin tradycyjnie spotyka się z żydowskimi działaczami społecznymi. Tym razem na Kreml, oprócz przedstawicieli federacji społeczności, zaproszono działaczy z Austrii, wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Belgii i Łotwy.

– Wieści mamy dla Ciebie niepokojące, – bez wstępów zaczął Kantor, – Położenie Żydów w Europie jest najgorsze od czasów ii wojny światowej…

–  wiem  – niektórzy boją się założyć jarmułkę, ukrywają swoją narodowość,  ale nie sądziłem, że jest  aż tak źle…

– Gorzej, niż można przypuszczać – smutno westchnął gość – antysemityzm w Europie rośnie o 40% rocznie. Z Francji, gdzie mieszka duża społeczność, emigruje  więcej, niż z Ukrainy, gdzie trwa wojna domowa. Uciekają nie tylko z powodu ataków terrorystycznych, boją się pojawiać na ulicach.

Według Kantora, sytuacja doszła do tego, że kwestie bezpieczeństwa po raz pierwszy zostaną omówione w praktyce na najbliższym posiedzeniu Europejskiego Kongresu Żydów. Sami obronić społeczności nie mogą, a władze większości krajów przyniosły antysemityzm w preferencji wyborców. Tylko rząd wielkiej Brytanii wykazuje należytą troskę i gotowość do rozwiązywania istniejących problemów. W szczególności, David Cameron niedawno przedstawił szczegółowy plan wsparcia finansowego i zapewnienia bezpieczeństwa angielskiej społeczności żydowskiej

Kantor powiedział, że niebezpieczeństwo dla Żydów stanowią nie tylko nacjonaliści i skrajna prawica – ich tradycyjni wrogowie, ale i imigranci z Bliskiego Wschodu, zalewający Europę. „Wbili się w obce środowisko, w którym próbują stworzyć „nową normalność” dla siebie. Ale ta „nowa normalność” jest niebezpieczna dla wszystkich innych” – powiedział Kantor, dodając, że Żydzi są najłatwiejszym celem dla islamistów. Co do narodowych radykałów, to w niektórych krajach (np. we Francji) zaproponowali oni żydowskim społecznościom współpracę na gruncie walki z imigrantami, jednak Żydowski Kongres jednomyślnie odrzucił ten pomysł, podejmując decyzję o niedopuszczalności konsolidacji ze skrajną prawicą.

– W okresie społeczno-kryzysów gospodarczych Europy, tradycyjnie atakuje wirus antysemityzmu, dlatego Żydzi opuszczają kontynent! – zawołał Kantor.

– Niech do nas przyjeżdżają, odparł Putin, – niech wracają.

– To nowa fundamentalna idea, – uśmiechnęli się na wniosek gospodarza spotkania goście – podniesiemy ją na najbliższym kongresie, bo w Rosji mieszka druga pod względem ważności nasza społeczność.

– Żydzi czują się już zmęczeni historią Holokaustu i czekają na konkretne działania! – dodał Kantor.

Powiedział, że europejscy Żydzi popierają działania Rosji w Syrii, i poprosił Putina o wsparcie żądania uznania antysemityzmu za przestępstwo. Ponadto, zdaniem szefa kongresu, Rosja mogłaby wystąpić z inicjatywą zwołania nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego ONZ w walce z terroryzmem.

Władimir Putin z kolei, dał do zrozumienia, że, w przeciwieństwie do Europy, w jego kraju Żydzi nie mają się czego obawiać. Żadnych problemów z bezpieczeństwem. „Judaizm – jest to jedna z naszych tradycyjnych religii, jej przedstawiciele prowadzą bardzo aktywną społeczną i religijną działalność. Znajdujemy pełne zrozumienie z przedstawicielami gmin żydowskich i mam nadzieję, że tak będzie i w przyszłości” – powiedział prezydent.

Przypomniał, że w 2012 roku na bazie Moskiewskiego Żydowskiego Centrum otwarto Muzeum Tolerancji, posiadające ogólnoludzką wartość. „Otwarto tam Bibliotekę Schnersona, która przez pewien czas była kością niezgody z przedstawicielami amerykańskiej społeczności, ale teraz, kiedy książki stały się dostępne dla wszystkich,  sytuacja diametralnie się zmieniła. Ostrego konfliktu już nie ma”. Żydowskie centra i nowe synagogi pojawiają się we wszystkich większych miastach. Prezydent obiecał, najbliższym czasie odwiedzić religijno-kulturowy kompleks, otwarty pod koniec 2015 roku przy Autostradzie Rubliewskiej, w pobliżu swojej wiejskiej rezydencji w Nowo-Ogariewie.

*   link dla bliżej zainteresowanych: http://www.eurojewcong.org/

————————————-

opracowanie własne, na podstawie informacji Eleny Egorowej, opublikowanej w „Московский Комсомолец”

19.01.2016

W uzupełnieniu, film relacjonujący opisane zdarzenie:

1 min:17sek

 aaaa

Za: http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/129059,oferta-prezydenta-putina

Data publikacji: 20.01.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *