Strona główna > Bliski Wschód > Odrodzenie wspólnoty arabskiej?

Odrodzenie wspólnoty arabskiej?

żywe tarcze w Syrii

2013-09-02T190446Z_01_SYR03_RTRIDSP_3_SYRIA-CRISISCzy mamy do czynienia z próbą odtworzenia wspólnoty arabskiej? Po wielu latach izrahellskiego rozłamu wśród Arabów, media donoszą o masowym napływie ochotników do ochrony celów przyszłego ataku usraelskiego. Tu doniesienie o Egipcjanach podążających do Syrii jako żywe tarcze przeciwko amerykańskiemu atakowi.

W uzupełnieniu wczorajszej informacji o żywych tarczach w Syrii:

Ludzkie tarcze w Syrii

Obywatele Egiptu, działacze, artyści i intelektualiści podjęli inicjatywę zebrania ochotników do ochrony infrastruktury Syrii, jaka jest na celu zbliżającego się ataku amerykańskiego.

Wolontariusze będą otaczać budynki, lotniska i inne ważne miejsca, działając w charakterze żywych tarcz, starając się odsłonić okrucieństwa wojny i hipokryzji amerykańskiej administracji.

Egipski pisarz i aktywista, Eyad Harfoush, który rozpoczął inicjatywę, nazwał ją na cześć syryjskiego oficera Gol Gamala, którzy na ochotnika wyruszył do Egiptu, aby okazać swą pomoc armii egipskiej w czasie wojny z 1956 roku, poświęcając życie w obronie egipskich granic.

Harfoush wzywa świadomych obywateli z całego świata do wzięcia udziału w tej inicjatywie, aby powiedzieć NIE amerykańskiemu atakowi na Syrię: „Nie stójmy bezradni, podczas gdy amerykańska administracja wszczyna kolejną wojnę i niszczy następny arabski kraj”.

W tym tygodniu, prezydent Obama zdecydował, że Stany Zjednoczone powinny podjąć działania wojskowe przeciwko Syrii w odpowiedzi na rzekome użycie broni chemicznej. Stosując tę samą retorykę, jaka odpowiada za wojnę w Iraku, Obama powiedział: „My, USA, nie możemy i nie wolno nam przymykać oczu na masakrę niezliczonych cywilów w Damaszku„. Jednak najpierw będzie musiał uzyskać pozwolenie od Kongresu.

Kongres zbierze się 10 września 2013 w celu podjęcia tej decyzji. Jeśli zatwierdzi atak, wolontariusze będą latać do Bejrutu i stamtąd podróżować do Syrii.

Organizują się również Amerykanie. Ruch International Human Shield zaczyna organizować wyjazd do Syrii pierwszego 1000 Amerykanów i aktywistów z całego świata w ciągu 10 dni, aby ochronić prawdopodobne miejsca zrzutu bomb, co przypomina akcję innej organizacji, the International Solidarity Movement, gdy wolontariusze z całego świata podjęli działania ochrony domów w okupowanej Palestynie przed izrahellskimi buldożerami. Całość pod linkiem:

Will 1000 American ‘Human Shields’ Stop Another Criminal War?

źródło: http://wakeupfromyourslumber.com/blog/lindquist/egyptians-head-syria-human-shields-against-us-attack

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.