Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > “Odpychająca postać” Sikorskiego ” to agent CIA, MI-6 i Al-Kaidy

“Odpychająca postać” Sikorskiego ” to agent CIA, MI-6 i Al-Kaidy

Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=8715&Itemid=56

Data publikacji: 30.04.2013

B. doradca Putina oskarża Sikorskiego, minister kpi na Twitterze

Jak napisał Markow na stronach serwisu internetowego “Przegląd militarno-polityczny”, “odpychająca postać” Sikorskiego” do dnia dzisiejszego przyciąga uwagę zarówno polskiego społeczeństwo, jak również międzynarodowej elity politycznej”. Jak zaznaczył Rosjanin, “nawet zwolennicy partii Sikorskiego (Platformy Obywatelskiej – przyp. red.) wskazują, że polska dyplomacja w jego wykonaniu jest kompletną katastrofą, a sam minister jest oderwany od rzeczywistości”.

“Panie Prezesie, oto czyim jestem ministrem wg. rosyjskiego naśladowcy posła Macierewicza. CIA, MI-6 i… Al-Kaidy” – napisał na swoim Twitterze Radosław Sikorski. Minister spraw zagranicznych wskazał przy tym na artykuł Siergieja Markowa, znanego rosyjskiego politologa, byłego deputowanego partii “Jedna Rosja”, który w przeszłości doradzał Władimirowi Putinowi.

Doradca Władimira Putina wymienił w tym kontekście pomysł budowy w Warszawie pomnika niedawno zmarłej byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher, czy sprawę jakości stosunków polsko-litewskich. Markow stwierdził, że po objęciu przez Sikorskiego urzędu ministra spraw zagranicznych relacje między Polską a Litwą bardzo się ochłodziły i doszło wręcz do wybuchu “zimnej wojny”. “Wielu międzynarodowych ekspertów stwierdza, że to najbardziej wrogie stosunki między państwami członkowskimi Unii Europejskiej” – zaznaczył.

Według Markowa obecnie trudno wymienić “bilateralne, międzynarodowe stosunki z Polską, w których nie byłoby trudności, problemów.” Wskazał on na “marginalną działalność ministerstwa spraw zagranicznych, a konkretnie – lekkomyślną i nieodpowiedzialną pracę szefa resortu”.

Autor artykułu napisał, że pojawiają się głosy mówiące o tym, że Sikorski chciałby zasiąść w Parlamencie Europejskim, i zaznaczył, że należy pamiętać o tym, kim był i pozostaje Sikorski.

“Koniecznie należy przypomnieć jego podróż do Afganistanu w 1986 r., w samym środku wojny miejscowych mudżahedinów przeciwko wojskom rosyjskim. Oficjalnie podczas tej wycieczki Radek był niezależnym dziennikarzem, reprezentującym wiele brytyjskich mediów. W rzeczywistości, od 1984 r., był on agentem brytyjskiego wywiadu MI-6 i wykorzystywał »przykrycie« dziennikarza dla wypełnienia odpowiednich zadań służb wywiadowczych w Afganistanie” – stwierdził Markow.

“W tym środkowoazjatyckim kraju Sikorski zaczął aktywnie kontaktować się z pracownikami CIA, a także z dowódcami mudżahedinów. Wykorzystując swoje dziennikarskie przykrycie, aktywnie informował o śmierci radzieckich żołnierzy na afgańskiej ziemi. Ponadto osobiście kontaktował się z międzynarodową organizacją Maktab al-Khidamat – napisał.

“Według niektórych ekspertów wojskowych, głównym zadaniem Sikorskiego było zabezpieczenie finansowania tej organizacji przez USA i Wielką Brytanię. Dzięki tym »zastrzykom« zostały utworzone obozy szkoleniowe i »pensjonaty« dla bojowników w Peszawarze. Warto wspomnieć, że Maktab al-Khidamat bezpośrednio i notorycznie finansowała terrorystyczną organizację Al-Kaidę – dodał rosyjski polityk.

Zaznaczył, że “Sikorski oprócz wywrotowej działalności w Afganistanie brał też osobisty udział po stronie mudżahedinów (dzisiejszych talibów). W swojej książce “Prochy świętych. Afganistan czas wojny” opisywał, jak strzelał do radzieckich żołnierzy. Opowiadając o tym czasie Radek »skromnie« stwierdził, że on w nikogo nie trafił, mimo że w okresie przygotowania w służbie wywiadu Jej Królewskiej Mości od 1984 do 1986 r., z pewnością stał się ekspertem w obsłudze broni strzeleckiej.”

“Więc panowie eurodemokraci, bądźcie gotowi zaakceptować to “przyzwoite” uzupełnienie. Nowy kandydat na miejsce w parlamencie jest nie tylko politykiem, ale doświadczonym mudżahedinem, mającym związek z Al-Kaidą. Obecność tak »wybitnej« jednostki (…) rzuci cień na i tak pogrążony w biurokratycznym chaosie Parlament Europejski. Choć, jak to mówią, chcesz pozbyć się głupca – wyślij go do szkoły lub awansuj” – zakończył Markow.

Tomasz Róg Onet, fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

(Twitter/belvpo.com/Onet)

Za: http://wirtualnapolonia.com/2013/04/30/odpychajaca-postac-sikorskiego-to-agent-cia-mi-6-i-al-kaidy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.