Strona główna > Bez kategorii > Odplamić sędziowskie togi

Odplamić sędziowskie togi

źródło: http://niepoprawni.pl/blog/991/odplamic-sedziowskie-togi

Pogląd o stanie sądownictwa i tzw. sprawiedliwości wyrażony przez red. Ściosa jest bardzo trafny i ujęty w krótką definicję. Dodać do tego można tylko jedno – gdy spiskowcy okrągłego stołu dorwali się do władzy rozpoczęli tzw. weryfikacje różnych urzędników państwowych, w tym zawody prawnicze. Jedyną grupą w zakresie wymiaru sprawiedliwości, której nie obejmowała ta pseudo-weryfikacja, to byli właśnie sędziowie. Wnioski są raczej oczywiste. Przykład autora artykułu o Kamińskim bo wierutne bałamucenie i chronienie kryminalisty z grupy mafijnej Pis. (przypis redakcji StSy) 

Znany publicysta niezależny, Aleksander Ścios rok temu napisał:

„Sądownictwu III RP oraz tzw. organom sprawiedliwości opartym na ciągłości personalnej i mentalnej powierzono rolę identyczną do tej, jaką odgrywały w państwie „realnego socjalizmu”. Przekonuje nas o tym wiele decyzji i orzeczeń sądowych wydawanych w interesie grupy rządzącej. Niezawisłość – słowo wytrych mające dowodzić realnych zmian w systemie sądownictwa – służy głównie do legalizacji każdego, najbardziej niegodziwego lub głupiego wyroku. Wmówienie Polakom, że nie wolno tych wyroków podważać bądź z nimi dyskutować, pokazuje jedynie skalę arogancji, z jaką spadkobiercy komunistycznej mentalności traktują obywateli”.

http://www.panstwo.net/448-w-komunistycznym-gors…

Opinia ta, oparta na licznych faktach świadczących o dyspozycyjności ludzi w coraz bardziej splamionych togach, stanowiła trafną syntezę działalności polskiego wymiaru sprawiedliwości. Do najbardziej bulwersujących należał bez wątpienia pierwotny wyrok skazujący Sądu Gdańskiego, w sprawie wytoczonej Wyszkowskiemu przez Wałęsę,

Na szczęście, są jeszcze sędziowie o prawości nieskażonej, potrafiący obiektywnie rozstrzygać powierzone im sprawy.

W Gdańsku, w maju br., ten sam sąd, w tym samym procesie, przyjął wnioski dowodowe, uznając, że sprawa Wałęsa – Wyszkowski wymaga zbadania. Sąd odrzucił wniosek adwokat Wałęsy mec. Wolańskiej o wydanie wyroku w oparciu o wcześniejsze orzeczenia – niekorzystne dla Wyszkowskiego. Zanosi się więc na przełom w procesie i triumf prawdy nad kłamstwem.

Wczoraj obserwatorów wydarzeń politycznych zaskoczył wyrok Sądu Rejonowego w Warszawie, w sprawie przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu i współpracownikom. Oskarżeni byli o kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi podczas tzw. afery gruntowej. Postawiono im fałszywe zarzuty, które – jak pamiętamy – były pretekstem do odwołania szefa CBA. Dzisiaj uniewinniony Kamiński zapowiedział podjęcie działań, umożliwiających mu powrót na stanowisko.

Czy te dwie jaskółki uczynią wiosnę? Czy znajdą się naśladowcy odważnych sędziów, stawiających prawdę na pierwszym miejscu?

Czas pokaże. Oby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.