Strona główna > Polska > Odnaleziono dokumenty wzywające Ukraińców do bestialskiego mordowania Polaków !!!

Odnaleziono dokumenty wzywające Ukraińców do bestialskiego mordowania Polaków !!!

W marcu w czasie prac ziemnych na jednej z posesji w Chochołowie, pracujący robotnicy wykopali z ziemi tajemniczą tubę. Po otwarciu  tuby, w której znajdowały się dokumenty szybko stało się jasne, że odnaleziono archiwum banderowskie.

a0

Właściciel posesji wezwał na miejsce policję i przekazał  mundurowym swe znalezisko. Policja przekazała następnie znalezisko do IPN. Nim jednak śledczy z IPN mogli przystąpić do oględzin dokumentów, te musiały przejść konserwację w zakresie odgrzybiania i osuszania. Teraz Dariusz Antoniak,  prokurator z  z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim IPN, potwierdza, że dokumenty rzeczywiście należały do UPA.

 

Prokurator IPN zapytany co konkretnie znajdowało się w banderowskim archiwum. Powiedział, że  w archiwum były powszechne apele i obwieszczenia do ludności, które mogły być na przykład przybite do drzwi lub drzewa. W archiwum były także wewnętrzne ulotki i instrukcje  skierowane do leśnych oddziałów UPA. Instruują one mołojców banderowskich na przykład jak się poruszać po lesie lub jaka powinna być ich aktywność. Jest też instrukcja jak chronić ludność ukraińską przed „polskimi bandytami”.

a,a

W tubie było też kilka rozkazów. Jednym z nich był znany już rozkaz nr 1, wzywający Ukraińców do tego by zabijali swe polskie żony lub mężów. Prokurator przeanalizował także ciekawy meldunek UPA o nastrojach wśród ludności na Chełmszczyznie. W meldunku opisane są między innymi ruchy wojsk niemieckich i ukraińskiego legionu samoobrony.W jednym z dokumentów pada nazwa „Krapka” co zapewne świadczy o tym, że dokument został stworzony w samodzielnej sotni Krapka, która działała na terenie powiatów łodawskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i bialskiego.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odnaleziono-dokumenty-wzywajace-ukraincow-do-bestialskiego-mordowania-polakow

Data publikacji: 24.10.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.