Strona główna > Bez kategorii > Odgrywanie żydowskiego teatrzyku patriotycznego na Węgrzech

Odgrywanie żydowskiego teatrzyku patriotycznego na Węgrzech

Absolwent „wykładów” Fundacji Batorego zmienia taktykę, teraz robi za „patriotę”.

Orban odrzucił pożyczkę MFW

źródło: http://www.bibula.com

Premier Węgier Viktor Orban odrzucił ewentualność skorzystania przez jego kraj z linii kredytowej w wysokości 15 mld dolarów na warunkach Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Kolejnej rundy negocjacji we wrześniu nie będzie. Węgierska gospodarka wychodzi na prostą i nie zamierzamy korygować naszego budżetu na 2013 rok. Nie spełnimy wygórowanych żądań MFW, ponieważ warunki udostępnienia linii kredytowej uderzyłyby w węgierskie społeczeństwo” – oświadczył Orban.

Lista żądań MFW jest długa i nie jest zgodna z interesami naszego narodu. Nie zamierzamy przeprowadzać głębokich cięć budżetowych, zwłaszcza w szkolnictwie, opiece zdrowotnej i transporcie publicznym. Nie będziemy zmniejszać zasiłków rodzinnych, podwyższać podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, zmniejszać emerytur, zwiększać wieku emerytalnego. Nikt nie będzie nam dyktował, co i kiedy mamy prywatyzować” – zaznaczył premier.

Nie mamy czego się obawiać. Linia kredytowa miała być tylko ewentualnym zabezpieczeniem na wypadek pogłębienia się unijnego kryzysu” – zapewnił.

Autor: Marek Nowicki, | Źródło: PAP,

 

Premier Węgier żąda zwrotu pieniędzy wypłaconych Żydom przez swojego poprzednika

źródło: http://www.wicipolskie.org

autor NCZ

Węgierski rząd premiera Wiktora Orbána wystąpił do Konferencji ds. Żydowskich Roszczeń Majątkowych o zwrot „nieuzasadnionych sum pieniężnych” przekazanych dla węgierskich Żydów ocalałych z Holokaustu i mieszkających poza granicami kraju. W 2007 roku rząd p.Franciszka Gyurcsánya (poprzedni, lewicowy premier) lekkomyślnie (?) zobowiązał kraj do wpłaty 21 mln dolarów „na konto Konferencji ds. Żydowskich Roszczeń Majątkowych – amerykańskiej fundacji wspierającej m.in. węgierskich Żydów ocalałych z Holokaustu i zamieszkałych w USA oraz ich spadkobierców”.

Mimo wielokrotnych próśb aktualny rząd węgierski nie otrzymał informacji, na jakie cele zostały przeznaczone wpłacone już pieniądze, i uznał, że w tej sytuacji należy żądać ich zwrotu, gdyż dyskryminuje to węgierskich obywateli pochodzenia żydowskiego pozostałych na Węgrzech.

Orbán ma więc u miedzynarodowych „elit” przechlapane. Nie dość, że odebrał władzę partii Gyurcsánya, przy której działacze naszej byłej Unii Demokratycznej to wzorowi nordycy, to teraz chce amerykańskim Żydom odebrać forsę. Zna ktoś może taki przypadek, że komuś się to udało?

Za: http://nczas.com/wiadomosci/europa/premier-wegier-rzada-zwrotu-pieniedzy-wyplaconych-zydom-przez-swojego-poprzednika/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.