Strona główna > Bez kategorii > Od września nowy podatek…od gudłajskiego bełkotu

Od września nowy podatek…od gudłajskiego bełkotu

Jak donosi portal MediaRP, od września internauci mogą się spodziewać opłat za korzystanie z treści 40 polskojęzycznych serwisów.

„Gazeta Wyborcza twierdzi, że taka jest cena za rzetelne dziennikarstwo”.

„Od września płatny dostęp do treści (tzw. paywall) pojawi się w polskim internecie, w najpopularniejszych witrynach.  Płatności zostaną wprowadzone poprzez system Piano. Dziś do tego systemu dołączyło sześciu polskich wydawców, wydających łącznie 27 krajowych i regionalnych gazet oraz 14 magazynów, wraz z Polskim Radiem. To ostatnie wzbudza szczególne kontrowersje, gdyż jako finansowane z kieszeni podatnika medium, powinno udostępniać swoje treści za darmo”.

Komentarz portalu media.rp – Przyzwyczajone do darmowych treści w Sieci polskie społeczeństwo nie wydaje się przekonać do płacenia za coś, co do tej pory było za darmo. Ponadto ograniczenie dostępu do mainstreamowych treści w Sieci to spora szansa dla dziennikarstwa stricte obywatelskiego takich jak chociażby prezentuje portal MediaRP.

Miejmy nadzieję, że taki obrót sprawy zwiększy popularność tych stron, które bezpłatnie udostępniają swoje treści, w tym dla rozwijającego się w ostatnim czasie niezależnego dziennikarstwa obywatelskiego, które nie nosi znamiona tuby propagandowej polityków.

A my popieramy tę akcję żydowskich mediów. Przypomina to klasyczną przypowieść o tym, jak Chaim z Szulimem puścili karczmę z dymem, bo się dogadać nie potrafili, jak na spółkę golić gojów. Np. Kasi tfusk tate będzie musiał załatwić jakieś stypendium w IzraHellu, bo łonet dalej nie wydoli na pensyjkę za „rzetelne dziennikarstwo”.

W końcu tylko żydzi będą czytać żydów i sobie płacić nawzajem. I o to chodzi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.