Strona główna > Zdrowie > Oczyść swoje tętnice – 7 prostych naturalnych sposobów

Oczyść swoje tętnice – 7 prostych naturalnych sposobów

Wszyscy chcemy długo żyć, ale czy wiesz, że badania naukowe wykazały iż konsumpcja tych prostych produktów zapobiega i w niektórych przypadkach odwraca przyczynę Nr 1 zgonów w nowoczesnym świecie?

a

Statystycznie arterioskleroza (miażdżyca = stopniowe zatykanie tętnic) jest zabójcą Nr 1 na świecie. Złożony proces angażujący autoimmunizację, infekcję, niekompatybilność dietetyczną i wiele znanych i nieznanych czynników, jest – pomimo opinii medycyny konwencjonalnej – całkowicie do uniknięcia, a w niektórych przypadkach odwracalny.

Poniżej zrecenzowane, opublikowane badania potwierdzające ten fakt:

  • Witaminy B – tak, coś tak prostego jak dodawanie źródła B-complex do diety może zapobiec przedwczesnemu odebraniu ci życia przez chorobę serca. Opublikowane w 2005 w czasopiśmie Atherosclerosis badanie wykryło, że prosta interwencja stosująca 2.5 mg kwasu foliowego, 25 mg wit. B6, i 0.5mg wit. B12 przez 1 rok, pokazała znaczną redukcję w grubości/gęstości tętnic (mierzonej przez intima media thickeness). Nawet tylko niacyna czy kwas foliowy wykazały u pacjenta ten sam skutek. Uwaga: zawsze staraj się korzystać z naturalnych źródeł wit. grupy B, łącznie z suplementami probiotyków, w przeciwieństwie do syntetycznych witamin dominujących na dzisiejszym rynku.
  • Czosnek – jak wykazaliśmy wcześniej, czosnek może uratować ci życie, bo redukuje budowanie się płytek, pośród innych potencjalnie ratujących życie korzyści zdrowotnych.
  • Owoc granatu – ten bardzo leczniczy owoc hamuje budowanie się płytek w tętnicach.
  • Kiszona kapusta oraz koreańska kimchi – zatrzymują proces miażdżycy..
  • L-Arginina: ten aminokwas zapobiega gęstnieniu tętnic – do 24%!
  • Kurkuma: główny polifenol w hinduskiej przyprawie jest wspaniałym ‚ochroniarzem’ serca.
  • Nasiona sezamu: prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenianych super produktów na świecie, bardzo skuteczny także w bólach stawów, idealny ‚ochroniarz’ przed miażdżycą.

Źródło: http://www.greenmedinfo.com/blog/7-simple-ways-unclog-your-arteries-naturally

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *