Strona główna > Historia > Oczekując rosyjskiego ambasadora przy pomniku Dmowskiego

Oczekując rosyjskiego ambasadora przy pomniku Dmowskiego

Inicjatywa ta była oddolnym i autentycznym, nieinspirowanym przez żadne siły zewnętrzne aktem polskiej suwerenności. Zaprosiliśmy drogą prywatną JE Ambasadora Rosji na nasze coroczne uroczystości w rocznicę śmierci Romana Dmowskiego – aby przyszedł pod pomnik Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu w Warszawie, w paru ciepłych słowach wspomniał Pana Prezesa, życzliwie porozmawiał z nami podczas poczęstunku w Barze Przejście*. Spodziewaliśmy się wygłoszenia okolicznościowego wykładu o tym, że Dmowski był znaczącym posłem do dumy (parlamentu imperium rosyjskiego) i że popierał współpracę Słowian. Kto jak ale właśnie Rosjanin mógłby najlepiej o tym opowiedzieć.

Spodziewaliśmy się kilku słów życzliwych, wypowiedzianych w zrozumiałym dla wszystkich zebranych języku.

Piękna była atmosfera przy pomniku Dmowskiego, gdy zebraliśmy się i w dobrym nastroju oczekiwaliśmy na Rosyjskiego Ambasadora.

Niestety, KOMUŚ się bardzo nie podobało, że polscy patrioci szukają porozumienia z patriotami rosyjskimi bez WASP-owskiej cenzury, bez kurateli geremkopochodnych dyplomatów z Alei Szucha**. Pojawiły się naciski, oszczerstwa i nagonka medialna – żeby odwieść nas od tego pomysłu na spotkanie. Anonimowy oficer frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie „Mind Service” wprost wychodził ze skóry, aby nam popsuć szyki i zepsuć imprezę. Trzeba przyznać, że jego smrodzenie emocjonalne i intelektualne na opiniotwórczym portalu polskim „NEon24.pl” przyniosło zamierzony antypolski i antyrosyjski efekt. Ambasador nie przyszedł.

a

Ale my się nie poddajemy. Będziemy kontynuowali pozytywne i pokojowe relacje z innymi narodami, w których polską stronę będą reprezentowali autentyczni Polacy. W rocznicę odzyskania Niepodległości zaprosimy nie tylko ambasadora Rosji, ale i Japonii. Nie odpuścimy.

Eugeniusz Sendecki

Opis pod filmem na YT/a303

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.