Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > „Oburzeni”, ale na co?

„Oburzeni”, ale na co?

Poniżej przedstawiamy Państwu list otwarty tzw. Ruchu Oburzonych do okupacyjnego żydowskiego reżimu w Polsce w związku z obecnymi wydarzeniami na Ukrainie. „Oburzeni” udzielają poparcia euro-majdańskim i neo-nazistowskim banderowcom.

Na deser pismo w formacie PDF a propos wzmagającej się krytyki internetowych niezależnych mediów wobec działalności Jerzego Owsiaka. Te dwa pisma w zupełności wystarczą aby uświadomić sobie kto tzw. „oburzonymi” steruje i dlaczego Ci wszyscy, którzy dali im się zwieść, powinni uciekać czym prędzej z tej koczowniczej pułapki. Komentarz w poniższej kwestii jest zbyteczny:

List otwarty do władz RP

List otwarty obywatelskiego stowarzyszenia OBURZENI do Prezydenta, Premiera, Sejmu RP, Komisji Europejskiej i Ambasady Ukrainy w Polsce

23 stycznia 2014

Sz. P. Bronisław Komorowski, Prezydent RP
[email protected]

Sz. P. Donald Tusk, Premier RP
[email protected]

Sejm RP – na ręce Marszałka p. Ewy Kopacz
[email protected]

Komisja Europejska
[email protected]

do wiadomości: Ambasada Ukrainy w Polsce
[email protected]

Szanowni Państwo,

Jako stowarzyszenie, którego celem jest przede wszystkim gruntowna przebudowa niedemokratycznego systemu politycznego, funkcjonującego w wyniku porozumień  „Okrągłego stołu” w Polsce, pozwalamy sobie zaapelować do stosownych władz III RP oraz Unii Europejskiej, której Polska jest przecież członkiem, o natychmiastowe podjęcie wszystkich możliwych kroków natury zarówno politycznej jak i ekonomicznej wobec ludzi, którzy obecnie sprawują władzę na Ukrainie, by położyć kres dalszemu przelewowi krwi w sąsiadującym z nami państwem.

Uważamy, iż dotychczasowe działania w tej sprawie zarówno Polski jak i Unii Europejskiej są niewystarczające w obliczu wyjątkowej brutalności obecnych władz Ukrainy wobec własnego narodu.

Apelujemy o natychmiastowe zastosowanie sankcji finansowych wobec członków ukraińskiej nomenklatury w postaci zablokowania ich kont bankowych, a także politycznych, np. wprowadzenie  zakazu wjazdu na teren państw Unii Europejskiej (Amerykanie już wstrzymali  dla nich wydawanie wiz wjazdowych ), a także natychmiastowe podjęcie rozmów UE z innymi państwami w tych sprawach, np. ze Szwajcarią.

Wyrażamy swoją solidarność z narodem ukraińskim w tych trudnych dla niego chwilach, mając w pamięci własną historię, zwłaszcza tę najnowszą oraz ważne dla Polaków słowa Lelewela: „Za wolność naszą i Waszą!”

W imieniu Rady Koordynacyjnej
stowarzyszenia obywatelskiego „OBURZENI”
dr Marek Ciesielczyk
Wiceprzewodniczący

Źródło: http://www.oburzeni.org.pl/news.php?extend.11.1

Zobacz także:

Pismo w sprawie Jerzego Owsiaka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.