Strona główna > Polska > Obrzydliwa manipulacja Radia Maryja

Obrzydliwa manipulacja Radia Maryja

Coraz więcej ludzi dostrzega, że Radio Maryja z medium patriotycznego przekształciło się w pro-chazarską tubę propagandową. W tym artykule chciałbym przedstawić rozumowanie koszernych konserwatystów.

a

Kliknij:

Medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata pośmiertnie dla 10 Polaków

Dyplomy honorowe oraz medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata wręczone zostały w czwartek w Warszawie rodzinom Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Medale pośmiertnie przyznano 10 osobom.

„To dla mnie zaszczyt być tu razem z państwem na tej uroczystości. Wczoraj tysiące ludzi w Warszawie przypinało żonkile na pamiątkę wybuchu powstania w getcie warszawskim. A w niedzielę wieczorem w Izraelu rozpocznie się Dzień Pamięci Holokaustu, który został ustanowiony na pamiątkę właśnie tego wydarzenia. Dlatego tym bardziej dzisiejsze wręczenie medali Sprawiedliwych na ręce ludzi, którzy w czasach ciemnej nocy, jaka zapadła w Europie w latach 40. byli promykiem światła, jest wzruszające i symboliczne” – powiedziała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari podczas uroczystości w Muzeum Łazienki Królewskie.

Jak zaznaczyła, wręczanie tych medali jest dla Ambasady Izraela „świętą misją”.

„To uznanie dobra, które daje nam nadzieję na przyszłość całej ludzkości. W tych ciężkich czasach, kiedy Żydzi byli prześladowani…

Czy tylko żydzi byli ofiarami wojny? Nie tylko, a po za tym ich ofiary stanowiły mały procent ofiar tej wojny. Ofiarami wojny byli głównie Słowianie, z jednej strony padając ofiarą szowinistycznej rasistowskiej polityki prowadzonej przez część narodowych socjalistów, z drugiej strony mieli przystawiony do głowy pistolet żydowskiego NKWD, które strzelało do żołnierzy Armii Czerwonej, którzy się wycofywali.

a ludzkie odruchy odeszły w zapomnienie, ludzie ci wykazali się nie tylko wielką odwagą, lecz przede wszystkim zwykłą przyzwoitością.

raczej głupotą  i/lub zdradą, skoro pomagali wrogom Polski, jednocześnie narażając na niebezpieczeństwo swoje rodziny i sąsiadów.

Wyciągnęli oni pomocną dłoń dając prześladowanym szansę na przeżycie. Czynem tym zasłużyli na naszą wdzięczność i szacunek.

A co z Polakami mordowanymi na Wołyniu? Paradoksalnie często im pomagali Niemcy, dozbrajając lokalne oddziały samoobrony, czy też pośrednio, poprzez polskie oddziały walczące u boku Niemców np. Batalion 202

Batalion 202

Żydowscy mędrcy mówią +kto ratuje jedno życie, to jakby ratował cały świat+. Ci bohaterowie uratowali wiele takich światów – podkreśliła ambasador.

P.o. szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk zaznaczył, że łączy nas wdzięczność w stosunku do osób, które w latach „kiedy nastąpił ogromny kryzys wartości, a człowiek dla człowieka stał się pełen nienawiści zachowali się jak trzeba”.

Zachowali godność, honor, człowieczeństwo, ale przede wszystkim zachowali miłość bliźniego. Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata to jeden z największych powodów do dumy z bycia Polakiem.

O ile rozumiem, że żydówka – ambasador izraela, może głosić takie hasła, to włos staje na głowie kiedy takie rzeczy mówi Polak.

Jeżeli dla niego największym powodem do dumy z bycia Polakiem jest posiadanie największej liczby tytułów przyznawanych za ratowanie największego wroga, przy jednoczesnym narażaniu żyć swoich rodaków i pomimo przegranej wojny, to jak się można dziwić, że są Polacy (?), którzy zrobią wszystko, by być akceptowanym na tzw. zachodzie, aby mieć bardziej dostatnie życie? Dumę z narodowości przede wszystkim buduje się na tych osiągnięciach, które przysłużyły się zwykłym ludziom, to nadaje motywacji do dalszej pracy nad Ojczyzną. Natomiast głoszenie herezji, że ratowanie żyda powinno być dla Polaków powodem do dumy, przy konfrontacji z faktem antypolskich działań żydostwa, to efekt będzie taki, że coraz więcej ludzi może odcinać się od polskości.

W Instytucie Yad Vashem największa liczba drzewek, uhonorowań, dotyczy właśnie Polaków. Polaków, którzy ratowali swoich bliźnich, współobywateli Rzeczpospolitej – mówił.

Przypomniał, że Polska była jedynym krajem, gdzie za pomoc Żydom groziła kara śmierci.

Zapewne dlatego, że przez blisko tysiąc lat Polacy i Żydzi tutaj żyli razem, byli braćmi.

Żydzi mają na ten temat inne zdanie. O Polakach wyrażają się oni z gorszą pogardą nawet od Bismarcka i na równi z Albertem Forsterem, gauleiterem na Pomorzu w czasie wojny światowej, który jest odpowiedzialny z krwawy terror m.in w lasach Piaśnickich. W porównaniu do  żydów można stwierdzić, że Hitler miał „przyjacielski stosunek do Polaków”

Pokaz miłosierdzia „starszych braci” i ich sługusów wobec Polaków.

budowali wielkość Rzeczpospolitej. I niemiecki okupant doskonale wiedział, że Polacy będą pomagać swoim bliźnim, będą ich ratować.

To nie wszyscy Polacy chcieli ich ratować, tylko garstka pseudopatriotycznych uzurpatorów, z Rządu na Uchodźstwie, w dowództwie AK. Często Polacy byli przymuszani do ratowania żydów, pod groźbą śmierci z rąk państwa podziemnego, które ścigało domniemanych i prawdziwych antysemitów.

To w Polsce powstała niezwykła komórka Rada Pomocy Żydom +Żegota+.

Gdyby zamiast tej organizacji te zasoby ludzkie przeznaczyć na wzmocnienie samoobrony Polskiej na Wołyniu, to o wiele mniej Polaków by zginęło z rąk banderowskich dzikusów.

To w Polsce za jakiekolwiek próby współpracy z Niemcami, w tym strasznym czasie Holokaustu groził wyrok śmierci, wydawany przez Polskie Państwo Podziemne.

I tu jest sedno sprawy i to jest właśnie typowy pogląd koszernych konserwatystów. Dla nich każda współpraca z Niemcami to kolaboracja, zdrada i plamienie honoru. Ale kolaboracja, którą prowadził „polski rząd na uchodźstwie” z żydo-anglosaskimi mocarstwami czyli USA i UK, czy też ratowanie żydów -wrogów Polski jest jak najbardziej w porządku. Ci sami koszerni konserwatyści atakują także dzisiaj zwolenników przyjaźni z Rosjanami bądź przynajmniej unormowania z nimi stosunków, nazywając ich ruskimi agentami. Przy czym zastrzegam że nie jestem zwolennikiem patologicznej pro-rosyjskości (a raczej pro-putinizmu), polegającego na gloryfikacji komunizmu, Armii Czerwonej, nienawiści do katolicyzmu itp. tylko zrównoważonych, braterskich stosunków z braćmi Słowianami – Rosjanami (to oni już prędzej zasługują na ten tytuł, bo ich szkody wyrządzone Polsce są zdecydowanie mniejsze od tych żydowskich, a przynajmniej potrafili w zamian coś zbudować – przykładem jest prezydentura Stankiewicza w Warszawie w czasie zaborów).

Dzisiaj honorujemy tych, którzy są współczesnymi polskimi świętymi. Którzy w latach pogardy, kiedy podeptano człowieczeństwo zachowali się w sposób wspaniały, dumny i godny” – podkreślił Kasprzyk.

Czyli obecnie wyznacznikiem świętości jest stosunek do Żydów?

Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie Zbigniew Wawer zaznaczył, że zdarzało się, iż okupanci rozstrzeliwali całe rodziny, nawet małe dzieci.

„Dlatego Polacy są na pierwszym miejscu wśród tych, którzy okazywali pomoc. Wielu z pomagających nie doczekało tych odznaczeń, teraz odbierają je ich rodziny. To pamiątka po wielkim honorze ich bliskich, którzy nie wahali się oddać życie za ratowanie innych” – dodał.

Medal pośmiertnie przyznany został: Florentynie Józefie Krzeszewskiej i jej córce Florentynie Danucie, Anieli i Romanowi Lipskim, Zofii Modzelewskiej, Tadeuszowi Stępniewskiemu, Natalii Tomczak, Helenie i Bolesławowi Topolewskim oraz Antoninie Hofman, matce Heleny.

Podczas uroczystości przypomniano, że tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznano już ponad 26,5 tys. osób. Polacy stanowią wśród nich najliczniejszą grupę liczącą ponad 6,7 tys. I jak zaznaczono liczba ta stale rośnie.

Tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata przyznawany jest przez jerozolimski Instytut Yad Vashem osobom niosącym pomoc Żydom w czasie II wojny światowej. Z wnioskiem mogą występować ocaleni oraz ich krewni. Odznaczenie jest tytułem honorowym, a wyróżnieni mogą dodatkowo ubiegać się o przyznanie honorowego obywatelstwa Izraela.

Według szacunków historyków, co najmniej kilkaset tysięcy Polaków, zarówno dorosłych, jak i dzieci, w różnorodny sposób udzielało podczas II wojny pomocy Żydom, za co wówczas groziła kara śmierci. Liczbę uratowanych Żydów ocenia się na kilkadziesiąt tysięcy. Polacy pomagali indywidualnie i w ramach aktywności konspiracyjnej, w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, w tym Rady Pomocy Żydom „Żegota”.

*********

Powyżej został opisany jeden z największych błędów w historii Polski. Ciekaw jestem tylko czemu rewizjoniści historyczni nie wspominają szkodliwości ratowania żydów? Są oni krytyczni wobec powstań: Listopadowego, Styczniowego i Warszawskiego, są krytyczni też wobec walki Żołnierzy Niezłomnych z komunizmem (po części to jest właśnie przejaw patologicznej rusofilii – dla nich gloryfikacja Żołnierzy Niezłomnych musi się wiązać z popieraniem chorych wojennych antyrosyjskich zapędów Macierewicza, co nie jest prawdą), ale jakoś nikt nie odważy się skrytykować szaleństwa popełnionego przez Ulmów, którzy poświęcili życie swoich dzieci, w tym jedno nienarodzone, aby ratować wrogów Polski. Co jest jeszcze gorsze niż powstanie listopadowe, w którym przynajmniej część generałów miała „jaja” aby karać ostro żydów działających na szkodę Polski.

Uważam, że w czasie w II wojny światowej nie było podziału na „dobre AK” i złe „SS” czy „Armia Czerwona”.

Podział był na tych którzy autentycznie służyli Polsce oraz tych którzy Polsce szkodzili.

Niezależnie od tego czy walczyli oni po stronie Niemców, Sowietów, Aliantów, w AK itp, czy byli w miarę niezależni np. NSZ czy Gryf Pomorski.

Wszystkie strony konfliktu były skażone złem, więc nie widzę powodu, dlaczego mam potępiać tych Polaków, którzy trafiali do Wehrmachtu czy SS, którzy czynili to aby walczyć z żydowskim bolszewizmem czy tych z Ludowego Wojska Polskiego którzy chcieli wyzwolić Polskę od Niemców, a nie mieli nic wspólnego z żydokomuną. Skoro kolaboracja z żydami i masońskimi anglo-sasami przez przywódców PPP oraz Rządu RP na uchodźstwie jest jak najbardziej właściwa, według „jedynych słusznych patriotów”?

Nie wybielam ani Niemców ani Sowietów. Głupi pruski szowinizm nazistów takich jak Albert Forster sprawił, że Niemcy musieli zmagać się z partyzantką w Polsce, zamiast próbować pójść na współpracę z Polakami.

Ale także pewien błąd jest po stronie polskiej. Można odnieść wrażenie ze Józefowi Beckowi, kiedy grzmiał że „Polska od Bałtyku odepchnąć się nie da”, wcale nie zależało na obronie polskiego wybrzeża Bałtyku, tylko rozwścieczenie Hitlera, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej relacje Polski z III Rzeszą układały się dosyć nieźle.

Według mnie także walka przeciw Niemcom w intencji dowództwa AK nie miała na celu wyzwolenia Polski, tylko wykrwawianie szeregowych żołnierzy w walce przeciw Niemcom, jako wrogów żydostwa. Dziś to samo chcą uczynić pseudopatrioci z PiS, którzy chcą nas wepchać w wojnę z Rosjanami, gdyż ci w miarę twardo się trzymają pomimo 70 lat rządów żydokomunistycznych, podczas gdy w zamierzeniu żydów mieli już dawno zostać zgładzeni. Z tego powodu stanowią oni pewne zagrożenie dla żydowskiej dominacji nad światem, biorąc pod uwagę ich zaradność, hart ducha, przywiązanie do tradycji i wiary prawosławnej.

To co dzieje się dziś z Polską to właśnie jest to, o co walczyło dowództwo AK, uwikłane w masonerię. Walczyli oni z Niemcami, gdyż chcieli oni „zniszczyć nasz naród”. Ale jakoś AK-owcy w swojej większości niespecjalnie dostrzegają działania żydów w tym kierunku, które są jeszcze bardziej skuteczne i szkodliwe.

Dlatego niewłaściwym zwrotem jest twierdzenie że:

„W Polsce trwa walka 3 pokolenia UB  z 3 pokoleniem AK.”

Trzeba przestać patrzeć na II wojną światową tradycyjnym schematem, gdyż jest on zakłamany do cna.

Seri

Źródło:  http://www.radiomaryja.pl/informacje/medale-sprawiedliwy-wsrod-narodow-swiata-posmiertnie-dla-10-polakow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3