Strona główna > NWO > Żydomasońska rewolucja w "Kościele katolickim" > Obrzędy voodoo w brazylijskim „kościele katolickim” – ku chwale Lucyfera

Obrzędy voodoo w brazylijskim „kościele katolickim” – ku chwale Lucyfera


Umbanda (w języku bantu: sztuka leczenia, magia) – kult afroamerykański, rozpowszechniony w Ameryce Łacińskiej, zwłaszcza w Brazylii, łączący elementy wierzeń afrykańskich, europejskiego okultyzmu i spirytyzmu. Wyznawcy umbandy wierzą w siły dobra i są przekonani, że duchy zmarłych uczestniczą w ich spotkaniach dokonując uzdrowień i przepowiadając przyszłość.

Voodoo a. wudu[1] (inne formy Vodun (Benin); również Vodoun (kreolski), Sevi Lwa) jest synkretyczną religią afroamerykańską wyznawaną głównie w Haiti i na południu USA.

Podstawę voodoo stanowią rdzenne wierzenia ludów zachodnioafrykańskich (szczególnie Joruba, Kongo, Fulanie) wraz z elementami religii katolickiej i spirytyzmu. Wykrystalizowała się ona na Haiti wraz ze sprowadzeniem w XVII/XVIII w. niewolników z Afryki, którym próbowano narzucać katolicyzm. Niewolnicy nie odrzucili swoich rdzennych wierzeń łącząc je z nową religią. W voodoo istnieje wprawdzie wiara w Bon Dieu (jednego Boga), nie oddaje mu się jednak czci (koncepcja deus otiosus). Istotny jest za to kult wielu miejscowych i afrykańskich loa (duchów/bogów), uważanych za tożsame z katolickimi świętymi. Te, które pochodzą z Afryki, nazywane sąRada Loa (z Dahomeju) lub Wangol Loa (z Angoli); te zaś, które objawiły się na Haiti, nazywane są Petro Loa. Słowo „voodoo” wywodzi się z języka plemieniaFulanów i oznacza duch. Wyznawcy voodoo uprawiają także kult przodków oraz czynnie włączają do swego panteonu ludzi zasłużonych dla narodu lub lokalnej społeczności.

Podstawą kultu są „rytuały opętania”. Ważną rolę odgrywają w nich bębny, za pomocą których wygrywa się skomplikowane polirytmie. Dzięki nim uczestnicy wchodzą w trans, podczas którego loa opanowują jedną lub więcej osób. W języku wyznawców mówi się wtedy, że „loa ujeżdża swojego konia”. Osoby te zostały zazwyczaj wcześniej inicjowane w kult lub posiadają specyficzne predyspozycje do wejścia w trans.

Houngan (kapłan-szaman) lub mambo (kapłanka-szamanka), posiadają wielką wiedzę na temat życia loa i sposobów kontaktowania się z nimi. Są oni także centralnymi punktami socyete (wspólnoty wiernych) w Voodoo, bez których nie mogą się toczyć rytuały. Każdy z loa posiada swój własny odrębny symbol (veve), malowany kredą na ziemi przed rozpoczęciem obrzędu. (Wikipedia)

a104

a100

Na fotografii powyżej widać „ojca” Luisa Carlosa de Almeida przy mikrofonie, po którego bokach stoją przedstawiciele Państwowej Rady Umbanda (brazylijskie voodoo) i Afro-brazylijskich Kultów. Te organizacje pojawiły się razem żeby zaprezentować tańce voodoo w „kościele katolickim” pod pretekstem upamiętnienia „narodowego dnia samby”.

„Ojciec” Almeida, który był gospodarzem tego wydarzenia, jest kapłanem judeochrześcijańskiej parafii soborowej „kościoła” p.w. Nostra Senhora das Dores (Naszej Pani Bolesnej) w mieście Porto Allegre, stan Rio Grande do Sul. Fotografie, które widzicie w tym materiale, zostały zrobione w jego kościele.

W rzeczywistości to on przemawia (powyżej) z prezbiterium tego „kościoła” wyjaśniając zebranym czego będą świadkiem. Sesje voodoo są wykonywane z towarzyszeniem uderzeń w bębny i z towarzyszeniem innych prymitywnych instrumentów.

Uczestnicy tańczą i śpiewają wzywając „świętego” (Diabła) aby przyszedł i opętał medium, które kiedy wpada w trans to Diabeł udziela przez nie porad i dokonuje „uzdrowień”.

W tej ceremonii, która miała miejsce 2 grudnia 2014 roku w „kościele” p.w. Naszej Pani Bolesnej, taka sama muzyka vodoo i tańce voodoo były wykonywane w obecności delegacji mediów (trzeci rząd poniżej) Na końcu imprezy media wspólnie „pobłogosławiły” schody „kościoła” tańcząc w rytm uderzeń bębnów. W ostatnich trzech rzędach widać fasadę i wnętrze „kościoła” p.w. Naszej Pani Bolesnej, krory stoi w centrum Porto Allegre.

a101

a102

a103

Szef judeochrześcijańskiej sekty soborowej w której czci się różne demony i inne czarty, Begoglio.

Żydomason Bergoglio przy robocie.

Na podstawie: portal katolicki (nie mylić z judeochrześcijańską sektą soborową)  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A604-Voodoo.htm

Data publikacji: 14.12.2015

Opracowanie: GREGORIUS


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *