Strona główna > Bliski Wschód > Obrońcy praw człowieka ujawniają okrutne traktowanie przez Izrael Palestyńskich dzieci

Obrońcy praw człowieka ujawniają okrutne traktowanie przez Izrael Palestyńskich dzieci

dzieci - maltretowanie Palestyńskich dzieci przez izraelskiego okupanta

Defence for Children International, Palestyna (DCI) i Legal Centre for Arab Minority Rights w Izraelu (Adalah) doniosły, że izraelska okupacja znęca się nad palestyńskimi dziećmi.

dzieci - maltretowanie Palestyńskich dzieci przez izraelskiego okupanta
źródło: alghad.com

Dziennik Jordan’s Al-Ghad doniósł, że prawnicy DCI zebrali informacje od świadków, którzy albo doświadczyli zatrzymania, albo byli bliskimi krewnymi zatrzymanych dzieci. Według świadków, większość aresztowań dzieci przeprowadzanych jest późno w nocy przez izraelskich żołnierzy brutalnie terroryzujących ich i ich najbliższe rodziny.

Wszystkie dzieci, które zeznały dla DCI powiedziały, że były skuwane w kajdanki, nogi miały skute w łańcuchy i pieszo z zawiązanymi oczami musiały udawać się do wojskowych pojazdów zwykle oddalonych po kilkaset metrów od ich domów. W większości przypadków budzenie dzieci przez izraelskich żołnierzy polegało na kopaniu ich śpiących w łóżkach.

Jedno dziecko powiedziało, że obudziło je kopanie po całym ciele w czasie gdy już miało ręce i nogi skute.

W większości przypadków izraelscy żołnierze biją, lub obrażają członków rodzin gdy pytają oni, dlaczego ich dzieci zostały zatrzymane, albo gdzie zasięgnąć informacji o tym, gdzie będą przetrzymywane. Najczęściej dzieci są przetrzymywane bez obecności jakichkolwiek dorosłych członków ich rodziny i bez podawania im informacji o warunkach i miejscu przebywania.

Świadkowie twierdzą, że w trakcie śledztwa dzieci są fizycznie i psychicznie torturowane. Izraelscy żołnierze uderzają ich głowami w ścianę, grożą im w każdy najgorszy sposób, a nawet gwałtem seksualnym.

Inne dziecko poinformowało, że po tym jak zostało pobite wszyscy jego członkowie rodziny zostali zamknięci w jednym pokoju. Natomiast ono same umieszczone w holu głównym do którego przyprowadzono jego czterech przyjaciół i na ich oczach żołnierze pastwili się uderzając jego głową w ścianę wymuszając zeznanie. Dziecko przyznało się do winy, że ono i jego przyjaciele rzucili kamieniami.

Kiedy trafiło do ośrodka badań zaprzeczyło swoim zeznaniom i powiedziało, że zeznało pod przymusem i groźbami żołnierzy.

Zebrane informacje dotyczące maltretowania dzieci zawierają całe mnóstwo naruszeń takich choćby jak: długi czas trwania dochodzenia, zmuszanie dzieci do siedzenia w małym fotelu ze związanymi rękoma za plecami i nogami przywiązanymi do krzesła; groźby, zastraszanie a nawet więcej, przemoc i tortury, a także groźby gwałtu skierowane do matek czy sióstr.

Także ograniczenie w możliwości skorzystania z toalety na długie godziny w czasie śledztwa, czy podawanie znikomych ilości wody i jedzenia, albo zamykanie w izolatce (karcerze) na całe dni lub tygodnie. Jedno dziecko powiedziało, że przez 28 dni było przetrzymywane w niezwykle małym, ciasnym i odizolowanym pomieszczeniu.

Większość dzieci była rozbierana do naga w czasie przeszukiwania podczas trwającego dochodzenia. Kiedy odmawiały rozebrania zostawały brutalnie pobite.

alghad

tł. ls

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *