Strona główna > Świat > Obrazy Martwych Dzieci: Studium Kontrolowanych Medialnie Anty-Europejskich Podwójnych Standardów

Obrazy Martwych Dzieci: Studium Kontrolowanych Medialnie Anty-Europejskich Podwójnych Standardów

Różnice w medialnych doniesieniach na przykładzie obrazów tragicznie utopionego syryjskiego chłopca z plaży czy izraelskiego morderstwa czwórki dzieci na plaży w Gazie w 2014 roku dostarczają świetnego przykładu kontrolowanych przez media podwójnych standardów odnośnie Europejczyków i żydów.

a

Podczas gdy media skoncentrowały się na promowaniu obrazka utopionego pięciolatka, syna zamierzających zostać nielegalnymi imigrantami Syryjczyków, którego śmierć była winą jego nieodpowiedzialnych rodziców, obraz zamordowanego palestyńskiego dziecka został efektywnie wymazany z publicznego poznania.

Medialna cenzura zastosowana do izraelskich morderców była tak całkowita, że ledwie nieliczni dowiedzą się imion martwych palestyńskich dzieci- w przeciwieństwie do niedawno utopionego Aylana Kurdi, którego imię i sytuacja rodzinna były głoszone wszem i wobec.

Ismail, Ahed, Zakaria i Mohamed Bakr byli kuzynami (w wieku między 9 a 11 lat), którzy bawili się w chowanego na plaży w Gazie tuż przed godziną 4 po południu, 16. lipca 2014 roku.

Miało to miejsce w czasie tamtorocznego ataku żydowskiego na Gazę, który kontrolowane media już przekręciły w „obronę” przeciwko „palestyńskim rakietom”.

(Kiedy właściwie „palestyńskie rakiety” były robionymi domowym sposobem stalowymi rurkami wypełnionymi prymitywnymi materiałami wybuchowymi, które ledwie cokolwiek dosięgły, a miały przeciwko sobie izraelskie, finansowane przez Stany Zjednoczone i dostarczane zaawansowane rakiety, odrzutowce i helikoptery bojowe, ale czytelnikom kontrolowanych mediów również rutynowo zaprzeczano tym faktom.)

Izraelski atak na plażę miasta Gaza, który zaskutkował śmiercią czterech chłopców, rozpoczął się o godzinie 4 po południu, tuż przed hotelem Al-Deira, który został użyty jako baza przez wielu dziennikarzy przekazujących trwające ataki Izraela przeciwko Gazie.

W rezultacie, tragedia została uwieczniona na filmach przez tuziny fotografów, którzy również byli naocznymi świadkami- ale pomimo tego, doniesienia na temat tego wydarzenia były minimalne.

Pierwszy izraelski atak rakietowy na plażę w Gazie trafił w mury miasta, a gdy dym opadł, można było ujrzeć czwórkę dzieci biegnących wzdłuż muru i na plażę w celu skrócenia sobie dystansu do bezpiecznego miejsca w hotelu.

Podczas gdy dzieci machały rękoma i krzyczały do obserwujących dziennikarzy, druga rakieta uderzyła w plażę, a jej cel był wyraźnie skierowany tak, aby dosięgnąć uciekających ocalałych, nawet jeśli było oczywistym, ze były to dzieci.

a

W ciągu kilku sekund czwórka była martwa. Fotografie tamtego morderstwa pojawiły się szybko w medialnych emisjach, ale większość z nich była zdecydowanie zbyt zajęta promowaniem pro-izraelskiej propagandy, aby poświęcić poważny czas antenowy czy doniesienia temu zajściu.

a

a

Jednakże, znacznie świeższa tragedia- ta utonięcia Aylana Kurdi- która powstała po tym, jak jego zamierzający zostać nielegalnymi imigrantami rodzice nieodpowiedzialnie wsadzili go na przeludniony ponton na Morzu Śródziemnym, otrzymała szeroką na cały świat uwagę i doniesienia tych samych mediów- wszystko w intencji zmiany społecznej polityki odnośnie trwającej inwazji.

Podwójne standardy są jasne na wielu poziomach:

Po pierwsze: promocja przez media obrazka utopionego syryjskiego dziecka jest oczywista, w celu moralnego usprawiedliwienia inwazji na Europę przez mrowia z krajów Trzeciego Świata, nawet jeśli faktyczna sytuacja wyraźnie pokazuje, że znaczna większość nawet nie kwalifikuje się jako 'uchodźcy';

Po drugie: brak medialnego promowania obrazów zamordowanych palestyńskich dzieci pokazuje wyraźnie stronniczość w promowaniu i ochronie Izraela;

Po trzecie: media wciąż zaniedbują zwracanie uwagi na fakt, że Izrael odmawia wpuszczania kogokolwiek, poza rasowo zdefiniowanymi żydami do swojego kraju, podczas gdy żydowscy aktywiści w Europie i Ameryce wciąż żądają, aby Europejczycy przyjmowali wszelkie zachowania najeźdźców z krajów Trzeciego Świata.

Stronniczy i zasadniczo anty-Europejski medialny przekaz o śmierci dzieci jest wyraźnie połączony z nieproporcjonalnie wysokim zaangażowaniem żydów w powszechnych mediach, tak jak to Daily Mail raz zrobił aluzję w redakcyjnym wstępniaku.

Na szczęście, istnienie Internetu służy obecnie jako przewód omijający kontrolowane media i wzrastająca liczba osób ma dostęp do pełnych faktów co do kwestii takich jak żydowska promocja imigracji z krajów Trzeciego Świata do każdego kraju- za wyjątkiem Izraela, gdzie nielegalni imigranci są zgarniani, aresztowani, deportowani i- oficjalnie opisywani jako „wywiadowcy”.

Źródło: http://newobserveronline.com/dead-children-pictures-a-study-in-the-controlled-medias-anti-european-double-standards/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.