Strona główna > Bliski Wschód > Obóz w Jenin – inwazja wojsk Izraelskich, w starciach zginął młody Palestyńczyk

Obóz w Jenin – inwazja wojsk Izraelskich, w starciach zginął młody Palestyńczyk

Młody Palestyńczyk zastrzelony przez Izraelskiego żołnierza w Jenin – Izraelscy urzędnicy ds. bezpieczeństwa mówią, że inwazja wojsk Izraelskich na obóz w Jenin to tylko wynik zapoczątkowanych starć z młodymi Palestyńczykami, to ich rzekomy atak jest powodem tragedii.

Israeli-Soldiers-

Jeśli ten dzieciak byłby pochodzenia izraelskiego usłyszelibyśmy o tym z każdej strony, każdego przekaźnika medialnego, serwisów informacyjnych, ale oczywiście, że jest to dziecko goja, a jego życie nie ma znaczenia, co gorsza ono zasługuje na śmierć – zewsząd cisza. Niestety to jest bardzo smutna prawda! Oni będą kontynuować zabijanie dopóki nie będzie ani jednego palestyńskiego istnienia na powierzchni ziemi. Teraz mają poparcie syjonistycznego Trumpa, więc czują się jeszcze bardziej bezpieczniej niż kiedykolwiek! Żydowscy komuniści mają teraz zielone światło, aby robić ze światem co chcą.

Palestyńczyk został zastrzelony, a pięć osób zostało rannych przez akcje izraelskich żołnierzy w obozie Jenin w okupowanym Zachodnim Brzegu, palestyńskie źródła medyczne powiedziały: „Osoba zginęła w niedzielę została zidentyfikowana jako 19 letni Mohammed Abu Chalifa.”

Palestyńskie służby bezpieczeństwa powiedziały: „Strzelanina nastąpiła po wkroczeniu do obozu izraelskich wojsk, która wywołała starcia z młodymi Palestyńczykami.”

Maan News Agency cytuje raporty które mówią, że tajne siły izraelskie wykorzystały w tej akcji ostrą amunicje, granatów ogłuszających i gazu łzawiącego, przeciwko protestującym wysłano kilkadziesiąt szturmowych pojazdów wojskowych.

Rzecznik izraelskiej armii natomiast oświadczył, że żołnierze otworzyli ogień po wejściu do obozu, gdy zostali zaatakowani urządzeniami wybuchowymi. „W obliczu bezpośredniego zagrożenia żołnierze byli zmuszeni ostro odpowiedzieć, a ich działania były wymierzone głównie w inicjatorów przemocy, żaden z żołnierzy na szczęście nie został ranny” powiedział AFP.

Cel owego „rajdu” izraelskiego pozostał niejasny i w tle, siły izraelskie regularnie przeprowadzają naloty na Zachodnim Brzegu. Fala przemocy, która wybuchła w październiku 2015 roku spowodowała śmierć 252 Palestyńczyków, 40 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Jordańczyka i Sudańczyka. Większość Palestyńczyków zostało oskarżonych przez Izrael o atak z bronią w ręku, lub atak na samochód. Inni zostali zastrzeleni podczas protestów i starć, a niektórzy zmarli w izraelskich nalotach powietrznych na Gazę.

Źródło: https://zionistreport.com/2017/01/palestinian-shot-dead-by-israeli-soldier-in-jenin-security-officials-say-incursion-into-jenin-camp-by-israeli-forces-sparked-clashes-with-young-palestinians/

Tłumaczenie Sobrius

Polskie źródło: https://www.nwo.report/nwo/oboz-jenin-inwazja-wojsk-izraelskich-starciach-zginal-mlody-palestynczyk.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *