Strona główna > Świat > Obłęd Merkel, porównanie Izraela do III Rzeszy (tabelka)

Obłęd Merkel, porównanie Izraela do III Rzeszy (tabelka)

W 25 rocznicę upadku muru berlińskiego kanclerz Angela Merkel wygłosiła przemówienie wzniosłej obłudy w zestawieniu do nielegalnego muru apartheidu stosowanego przez Izrael na Palestyńczykach.

merkel

Kanclerz Merkel kiedyś ślubowała:

Niemcy nigdy nie opuszczą Izraela, ale pozostaną jego prawdziwym przyjacielem i partnerem.

Merkel na przemowie powiedziała:

Upadek muru berlińskiego pokazał nam, że marzenia mogą się spełnić – i nic nie może pozostać takie, jakie jest – bez względu na to, jak wysoki ten mur się wydaje.

W rzeczywistości niemiecki partnerstwo z Izraelem jest takim murem, który blokuje prawo Palestyńczyków do samo istnienia wg międzynarodowego prawa.

W 2012 Niemcy wstrzymały się od głosu w głosowaniu mającym przyznać status „Observer” Palestynie w ONZ, głosowały przeciwko członkostwie Palestyny w UNESCO oraz popierały wielkie kłamstwo, jakoby wojenna zbrodnia Izraela, operacja „Protective Edge” była aktem samoobrony.

Rodzice 506 niewinnych dzieci wymordowanych w strefie Gazy nie żyje tymi marzeniami, o których pani kanclerz wspomniała.

Gaza
Gaza

Co więcej, miesiąc po horrorze izraelskich zbrodni w strefie Gazy, destrukcji domów pół miliona rodzin, które teraz walczą z traumą, zwłaszcza, że nadchodzi zima, rząd Merkel podarował nędzne 63 miliony dolarów na konferencji darczyńców w Kairze, a potem, sześć dni później, wręczył Izraelowi zniżkę 382 miliony dolarów na łódź rakietową (bez wątpienia będzie można zabijać małych palestyńskich chłopców grających w piłkę na plażach Gazy).

To nie koniec pozerstwa kanclerz…

Możemy zmienić świat na lepsze – to jest wiadomość z upadku muru berlińskiego – dla ludzi z Ukrainy, Syrii, Iraku oraz wielu, wielu innych regionów świata, gdzie wolność i prawa człowieka są zagrożone lub potępiane.

Zupełnie ominięta została Palestyna, gdzie prawa człowieka i wolność są notorycznie łamane przez Izrael i państwa zachodnie. Wymienienie Ukrainy, Syrii i Iraku to nawiązanie do imperialistycznych zapędów USA.

a

a

Merkel idąc krokiem defiladowym do gry wojennych bębnów USA wspiera sankcje wobec Iranu, a także wspiera uzbrajanie Arabii Saudyjskiej. Brakuje jej nacjonalistycznej dumy byłego kanclerza Gerharda Schrodera, który, razem z większością Niemców, sprzeciwiał się nieuzasadnionej interwencji USA w Iraku optując za pokojowym rozwiązaniem sytuacji.

Angela Merkel jest ceniona przez Forbes jako najbardziej potężna kobieta na świecie, ale ulegle zgodziła się na płacenie Izraelowi miliardów euro reparacji z niemieckiej gospodarki i wieczne zaciskanie pętli Holocaustu na szyi obywateli swego kraju. Równocześnie Izrael ciągle przerzuca jego własne reparacje dla Palestyńczyków na Niemcy i inne uległe kraje.

Merkel ze skruchą odniosła się do 9 listopada, rocznicy „Kristallnacht” – pogromu żydów i synagog przez nazistów w 1938, które określiła jako „dzień hańby i wstydu”.

We wrześniu Merkel publicznie potępiła antysemityzm i antyizraelskie uczucia:

Każdy, kto uderza kogoś, kto ma na głowie jarmułkę – uderza nas wszystkich. Każdy, kto niszczy żydowski nagrobek – hańbi naszą kulturę. Każdy, kto atakuje synagogę – atakuje fundamenty naszego wolnego społeczeństwa.

Ale podczas ostatnich tygodni i obecnych dni, nie było takich słów od strony niemieckiej, gdy ekspansja żydowskich osadników demolowała palestyńskie domy w Jeruzalem, gdy Izraelczycy niszczyli meczet Al Aqsa i haniebnie wołali o budowę tam trzeciej świątyni.

„Żelazna dama” jest odpowiedzialna za dostarczanie wyprodukowanych w Niemczech broni, by wprowadzić w życie podobnej do nazistowskiej polityki Izraela przeciwko Palestyńczykom jak:

ghetto-page-001

To było zwycięstwo wolności nad niewolnictwem i to jest przesłanie wiary dla dzisiejszych i przyszłych generacji, które mogą zniszczyć  mury – mury dyktatury, agresji, wrogości i ideologii.

Prędzej czy później, ten syjonistyczny mur upadnie. Jest nowe pokolenie Niemców, które nie jest pokryte przez znamię antysemickiego szantażu, które wyszło na ulicę protestując przeciwko działaniom w strefie Gazy.

Na podstawie: http://www.globalresearch.ca/merkels-wall-of-hypocrisy-regarding-israeli-war-crimes/5413814

Tabela i opracowanie: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.