Strona główna > Rosja > Obecna Rosja może powtórzyć los Imperium Rosyjskiego, unicestwionego w 1917 roku

Obecna Rosja może powtórzyć los Imperium Rosyjskiego, unicestwionego w 1917 roku

Prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych, generał-pułkownik Leonid Iwaszow 8 lutego na posiedzeniu „Konserwatywna perspektywa” w Sankt-Petersburgu, wystąpił z referatem „Świat na progu zmian i miejsce w nim – Rosji „.

Zdaniem Iwaszowa, obecna Rosja może powtórzyć likwidację Imperium Rosyjskiego, z 1917 roku. „Im więcej myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że bieda Rosji nie ominie” . Dzisiaj sytuacja jest taka — armia i służby specjalne prą do ofensywy, a zaplecze zmierza się w przeciwnym kierunku. Kraj degraduje się, i jeśli nagle wpadniemy w wielką i dłuższą wojnę, to tyły nas nie zaopatrzą, jak się powiada, ani suchym prowiantem, ani pociskami. Więc wojować nam bardzo, ale to bardzo nie na rękę” — powiedział prelegent.

Leonid Iwaszow zaznaczył, że postulowany przez wielu wariant mobilizacji, jest dla dzisiejszej Rosji nie wykonalny, bo w kraju nie ma wystarczającej liczby specjalistów w wielu branżach, a w najwyższych organach władzy skrajnie mało ludzi zdolnych myśleć w kategoriach prawdziwie państwowych. „Prezydent daje polecenia, a oni tylko „obcasami trzaskają”. Czasami patrzę na nasz rząd i zastanawiam się: czy oni są w ogóle w stanie coś zorganizować? Powiedzcie, kto w naszym rządzie w ogóle myśli o tym, jak wyjść z tej sytuacji? O czym oni w ogóle myślą: to gdzie się ukryć? Gdzie wyjechać? A o kraju? Teraz w naszej gospodarce rozwija się martwica. I co z tym zrobić, nikt nie wie…” — powiedział prezydent Akademii problemów geopolitycznych.

W swoim raporcie dotknął i nadchodzących w marcu wyborów prezydenta, nazywając głównym zagrożeniem dla całego państwa — zakwestionowanie przez Zachód ich legitymacji. „Idziemy teraz na wybory. Kto by  na nich nie wygrał, pierwsze, co zrobią Amerykanie, to spróbują zaprzeczyć zasadności prawnej wyboru obywateli rosyjskich. I tutaj tak prosto nie wywiniemy się. Ameryka działa bezczelnie i spróbuje nas odizolować od całego świata. Poza tym, kto by teraz nie przyszedł do władzy — skarb państwa będzie w połowie pusty, więc wiele społecznych i obronnych programów zostanie zwiniętych”, — sądzi Iwaszow.

Na pytanie, co należy robić, aby nie dopuścić do tak pesymistycznego scenariusza rozwoju wydarzeń, Iwaszow odpowiedział, że wcześniej wojskowych uczono przewidywać najgorszy wariant rozwoju, a jeśli tak się nie stanie, to walczyć będzie łatwiej. „Mimo wszystko wciąż mamy specjalną „klasę” — korpus oficerski, producentów i intelektualistów”, — zaznaczył Iwaszow. Jego zdaniem – obecnie, rosyjskie społeczeństwo musi się zjednoczyć wokół silnej idei i nie dopuścić do zniszczenia systemu zarządzania państwowego i uniemożliwić oponentom Rosji wywołania „wielkiego chaosu” wewnątrz kraju.

———————–

YouTube:


Леонид Ивашов Если Россия будет дестабилизирована, то только изнутри
Leonid Iwaszow: „jeśli Rosja będzie zdestabilizowana, to tylko od wewnątrz”


Россия НА ГРАНИ СУЩЕСТВОВАНИЯ! Россия 2018
Rosja na krawędzi ISTNIENIA! Rosja 2018
Выступление генерал-лейтенанта В.И.Соболева на заседании ПДС НПСР, посвящённое реальному состоянию вооруженных сил России.
Wystąpienie generała-lejtenanta W.I. Soboliewa na posiedzeniu Ludowo-Patriotycznej Rady Rosji- zjednoczenie polityczne w Rosji
Наро́дно-патриоти́ческий сою́з Росси́и (НПСР) — политическое объединение в России.
—————————————-

źródło:
http://russnov.ru/leonid-ivashov-rossii-nelzya-vtyagivatsya-v-bolshuyu-vojnu-09-…
Леонид ИВАШОВ
Нынешняя Россия может повторить путь Российской Империи, исчезнувшей в 1917 году
9 февраля, 2018

——————————————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *