Strona główna > Polska > Obcokrajowcy beneficjentami 500+

Obcokrajowcy beneficjentami 500+

Program 500 plus przysłużył się polskim rodzinom, lecz dodatkowo pobiera go coraz więcej obcokrajowców. Mieszkający w Polsce cudzoziemcy otrzymają więc w tym roku blisko 48,6 miliona złotych, z czego najwięcej funduszy trafia do ukraińskich rodzin. Należy jednocześnie podkreślić, że choć różnica jest tak naprawdę nieznaczna, w ubiegłym roku pieniądze z programu przysługiwały większej ilości dzieci.

Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że w tym roku fundusze z programu 500 plus trafią dokładnie do rodziców 8108 dzieci z innym obywatelstwem niż polskie, stąd też na ten cel przeznaczonych zostanie  48,648 miliona złotych. Co ciekawe, w ubiegłym roku beneficjentami świadczenia była większa ilość młodych obcokrajowców, ponieważ przysługiwało ono 8139 dzieciom pochodzącym z rodzin imigrantów.

Jednocześnie największa ilość dzieci kwalifikujących się do otrzymania pieniędzy pochodzi z ukraińskich rodzin, ponieważ świadczenie zostanie przekazane na 3947 nieletnich pochodzących zza naszej wschodniej granicy. Ponadto fundusze z programu 500 plus przysługują głównie rodzinom z Rosji, Bułgarii Białorusi, Wietnamu i Rumunii.

Na podstawie: twitter.com.

Za: http://autonom.pl/?p=22770

Data publikacji: 7.07.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *