Strona główna > Świat > Obce banki rwą Ukrainę na strzępy

Obce banki rwą Ukrainę na strzępy

Gdyby stawką w tej grze nie było życie 45 milionów ludzi, ukraińska polityka mogła by być przedmiotem niewybrednych żartów. Jakiekolwiek pozory, że wybory październikowe przyniosą choćby cień prawdziwej demokracji, biorą kompletnie w łeb wraz z ogłoszeniem przez ukochanego premiera Victorii Nuland, Jaceniuka, składu nowego gabinetu rządowego.

a
Naznaczony przez USA Preżydent Ukrainy, Petro Poroszenko, miliarder-oligarcha, „wyznaczył” pod koniec sierpnia datę wyborów na 26 października. Zrobił tak, aby upewnić się, że prawdziwą opozycję wobec jego reżimu morderców, gangsterów, a w niektórych przypadkach wręcz nazistów, będzie w stanie usunąć z Rady Najwyższej oraz Parlamentu. Ponieważ w parlamencie były znaczące siły opozycyjne wobec zaaranżowanego przez USA zamachu stanu z 22 lutego, reżim morderców na czele z Poroszenko był zablokowany i nie mógł zatwierdzić wielu kluczowych aktów prawnych, jakich żądały od niego zachodnie sępy, poczynając od kluczowych zmian w dziedzinie prawa własności ziemi do prywatyzacji cennych składników majątku państwowego. Zgodnie z prawem, stary parlament kończył by swą pięcioletnią kadencję w październiku 2017 roku. To było zdecydowanie za długo dla Victorii Nuland i jej popleczników w Waszyngtonie.

Teraz, w nowym układzie kukiełek w parlamencie kontrolowanym przez Poroszenko oraz Jaceniuka, który został również nowym premierem, przetarty został szlak, aby dokonać szybkiego gwałtu na Ukrainie. W tym wszystkim najbardziej wstrząsające jest jawne przejęcie tego państwa przez podmioty zagraniczne, w stylu najazdu macek ośmiornicy z Wall Street na rozkładającego się trupa, dłużnika z Trzeciego Świata.

Kompletna farsa

Jaceniuk, były minister finansów w poprzednim rządzie, a także koleżka wywiadu USA z „kościoła scjentologicznego„, mianował trzech cudzoziemców na ministrów na kluczowych stanowiskach ekonomicznych. W ceremonii, jak ze skeczu Monty Pythona, Poroszenko od razu nadał tym osobom obywatelstwo ukraińskie. Ukraina jeszcze bardziej przypomina kraj okupowany niż Filipiny po wojnie hiszpańsko-amerykańskiej z 1898 roku, kiedy generał Arthur MacArthur, ojciec psychicznie chorego Douglasa, został mianowany dyktatorem Waszyngtonu w tym miejscu.

Nowym ministrem finansów Ukrainy, od kontrolowania pieniędzy i decyzji w tej materii, jest jakaś Natalia A. Jaresko. Biegle posługuje się językiem ukraińskim. Jedyny problem, że jest obywatelem amerykańskim, wiele lat pracowała w Departamencie Stanu USA, jest również bankierem od inwestycji. Ukraińska konstytucja, dość ostrożnie, przewiduje, że ministrowie rządu muszą być Ukraińcami. Skąd więc wzięła się tam nasza słodka Natalia?

Prezydent Ukrainy, kolejny faworyt Victorii Nuland, „czekoladowy królik” i skorumpowany kryminalista, Petro Poroszenko, nadał jej obywatelstwo w dziwacznej ceremonii kilka godzin przed mianowaniem jej na ministra finansów.

Uzasadniając swoje zadziwiające działanie, Poroszenko powiedział: „Przed Ukrainą są absolutnie niezwykłe wyzwania… Wszystko to wymaga innowacyjnych rozwiązań w rządzie … Decyzje te wymuszają konieczność szukania kandydatów do nowego rządu nie tylko na Ukrainie, ale także za granicą”.

Zapomnij o wcześniejszych głupich pojęciach szkolnych o tym, co to jest demokracja i jak funkcjonuje naród. Jest to wiek nie istnienia państwa narodowego, wiek prywatnego kapitału mafijnego przejmującego cały świat w imię zysku. „Grabież über alles” to jego motto. Naród Ukrainy wystawiono na aukcję do prywatyzacji, a aukcjonerzy z Departamentu Stanu USA szukają najlepszych pachołków do wykonania mokrej roboty od wewnątrz w okresie przygotowywania tej aukcji. A ze względu na to, co zaplanowali prywatyzatorzy, łatwiej jest powierzyć wykonanie planu nie-Ukraińcom, bo łatwiej przyjdzie im rozrywać ten kraj na strzępy niż miejscowym tubylcom, nawet jeśli to bardzo skorumpowani tubylcy.

W czasie swego expose Jaresko zadeklarowała: „Celem nowej ekipy jest zmienić kraj, celem jest poprawa jego przejrzystości i wyeliminowanie korupcji. Członkowie rządu są gotowi zająć się wyzwaniami, przed jakimi Ukraina stoi obecnie. To jest rząd specjalistów i technokratów, i zamierzamy pracować. Żyłam na Ukrainie 22 lata i do dziś jestem szefem dużej firmy, jaka kontrolowała trzy fundusze inwestycyjne”, powiedziała ukraińskiej telewizji TSN.

To, czego Jaresko nie powiedziała, to fakt, że została wysłana na Ukrainę 22 lata wcześniej jako członek Departamentu Stanu USA.

Kwalifikacje Jaresko do wykonania obecnego zadania są takie same, jak wymagania stawiane przed bankierem funduszy sępów, niszczących przedsiębiorstwa i państwa. Była założycielem i prezesem Horizon Capital Associates, LLC. Ten Horizon Capital to „private equity i venture capital (fundusz powstały ze środków prywatnych, szukający tzw. okazji inwestycyjnych – przypis), firma specjalizująca się w finansowaniu nowych przedsięwzięć w fazie początkowej, fazie wykupu pakietu kontrolnego, dawania kapitału na rozwój i możliwości ekspansji. Preferuje inwestycje w sektorze usług finansowych, dóbr szybko-zbywalnych, handlu detalicznego i dóbr przemysłowych. Zazwyczaj inwestuje w spółki o średniej kapitalizacji na Ukrainie, Białorusi i w Mołdawii”, według Business Week. Fundusz został założony w 1995 roku i posiada biura w Kijowie. Jaresko jest jednocześnie również prezesem prywatnego funduszu kapitałowego WNISEF.

WNISEF lub Western NIS Enterprise Fund to fundusz prywatny z kapitałem 150 milionów dolarów, działający na Ukrainie i w Mołdawii, zajmujący się inwestowaniem w małe i średnie firmy. Od chwili powstania: „WNISEF zainwestował około 168 mln dolarów w 118 firm w tym regionie, w wielu gałęziach przemysłu, koncentrując się na sektorze dóbr szybko-zbywalnych, materiałów budowlanych, opakowań, handlu detalicznego i usług finansowych. WNISEF jest zarządzane przez Horizon Capital Associates, LLC. WNISEF został utworzony  przez Kongres USA i finansowany jest przez rząd USA za pośrednictwem Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID)”.

Zanim Jaresko założyła Horizon i WNISEF, wyszkolona na Harvardzie nowa minister finansów Ukrainy pracowała dla Departamentu Stanu USA w MFW, a jej zadaniem była jawna grabież krajów powstałych po upadku Związku Sowieckiego w 1991 roku. W latach 1992-1995 zajmowała stanowisko dyrektora sekcji Ekonomicznej Ambasady USA w Kijowie. Gdy wspierany przez USA Wiktor Juszczenko został zainstalowany na stanowisku prezydenta za pomocą „pomarańczowej rewolucji” w 2004 roku, służyła w roli jednego z doradców w Radzie Doradczej Inwestorów Zagranicznych.

Zastępca rzecznika Departament Stanu USA, była rzecznik CIA, Marie Harf już zdążyła zaprzeczyć, aby Waszyngton maczał palce w jej obecnej nominacji. Oczywiście, ta Pani nigdy by nie skłamała.

Kolejny zagraniczny bankier zostaje ministrem gospodarki

Najwyraźniej nie zadowoleni faktem, że tylko jeden swój bankier został ministrem finansów, „przyjaciele” Ukrainy z Waszyngtonu zainstalowali Aivarasa Abromaviciusa, litewskiego bankiera inwestycyjnego, na stołku Ministra Gospodarki. Według oficjalnej strony propagandowej rządu USA, Radia Wolna Europa, starego środka propagandowego CIA z czasów Zimnej Wojny CIA, jaki nadal istnieje pod tą nazwą jako rodzaj chorego żartu -Abromavicius, urodzony w Wilnie na Litwie, pracował w Kijowie od 2008 roku jako partner i menedżer funduszu East Capital. East Capital podobno zainwestował prawie 100 milionów dolarów w projekty ukraińskie w 2012 roku. Byłoby interesujące dowiedzieć się, czyje to były pieniądze. Abromavicius opisuje siebie jako ukraińskiego patriotę (sic!), i zobowiązuje się podjąć „środki radykalne”.

East Capital jest funduszem ze Szwecji, aktywnym na „rynkach granicznych” i działa w 25 krajach tzw. „rynków wschodzących”. Założycielem funduszu jest Peter Elam Håkansson, zgodnie z danymi z ich strony internetowej. Wcześniej Håkansson zajmował czołowe stanowiska w firmie rodzinnej Wallenbergów „Enskilda Securities”.

Dalej idzie gruziński minister zdrowia

Dopełnieniem tego dziwacznego nowego gabinetu rządowego z Jaceniukiem na czele, jest Aleksander Kvitashvili, Gruzin. Kvitashvili był ministrem zdrowia Gruzji w latach 2008-2010, w rządzie ówczesnego prezydenta Saakaszwili, który podobnie jak Juszczenko, był kolejną marionetką zainstalowaną przez USA poprzez sfinansowaną przez USA „rewolucję róż” w 2003 roku. Kvitashvili studiował i pracował w Stanach Zjednoczonych, zanim stał się ministrem zdrowia Gruzji.

Według Radia Wolna Europa, „Jaceniuk dał Kvitashviliemu zadanie wprowadzenia gruntownych reform, aby zwalczyć szerzącą się powszechnie korupcję wśród władz służby zdrowia”. Jednakże, ten wojownik wyznaczony do zwalczania korupcji ma jeden zasadniczy problem: w ogóle nie zna języka ukraińskiego. Najwyraźniej, nie ma to żadnego znaczenia, gdyż  jak sam deklaruje: „ma głęboki szacunek do Ukrainy i jej mieszkańców”, zatem znajomość języka jest mu najzupełniej zbędna.

Gwałt na całym tym kraju, podobnie jak gwałt na małym dziecku, jest zwyczajnym morderstwem. To jest forma morderstwa zadawanego duszy dziecka. Czterdzieści pięć milionów Ukraińców nie zasługuje na to tak samo, jak niewinne czteroletnie dzieci.

Źródło: http://wakeupfromyourslumber.com/foreign-bankers-rape-ukraine/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *