Strona główna > Świat > Obama: Pomożemy zniszczyć Boko Haram

Obama: Pomożemy zniszczyć Boko Haram

Administracja Obamy mówi, że jest pełna poświęcenia, by dokonać demontażu Boko Haram, grupy, która porwała około 300 dziewczyn ze szkoły w kwietniu.

boko-haram

Biały Dom zapowiedział w oświadczeniu we wtorek, że USA ciężko pracuje, by rozmontować tą „morderczą grupę”, która porwała setki mężczyzn, kobiet i dzieci oraz zabiła 3000 ludzi w Nigerii.

Wypowiedź Białego Domu:

Prezydent Obama zapewnił, że rząd zrobi wszystko, by pomóc rządowi Nigerii znaleźć i uwolnić porwane dziewczyny i szerzej, zwalczyć Boko Haram wspólnie z Nigerią, jej sąsiadami i sojusznikami.

why_president_obamas_war_in_libya_is_unconstitutional-460x307

Boko Haram, którego nazwa oznacza „Zachodnia edukacja jest zakazana” mówi, że jego celem jest obalenie rządu Nigerii.

Dowódca Boko Haram zagroził, że sprzeda dziewczyny, które poddawały się zachodniej edukacji. W nagraniu video Abubakar Shekau mówi:

Porwałem wasze dziewczyny. Sprzedam je na rynku.

Porwanie dziewczyn wywołało ogromne zainteresowanie mediów, ale sprawa ucichła do tej pory. Sześć miesięcy później ponad 60 dziewczynom udało się uciec, reszty nadal brakuje. W Nigerii rodzice tych dziewcząt i bliscy poprzez kampanie starali się zwrócić uwagę świata na temat tej sprawy.

Miesiąc po porwaniu, amerykański historyk Randy Short powiedział Press TV, że to CIA sfinansowała i stworzyła tę grupę terrorystyczną.

Broń pochodzi z Libii. Wiemy, iż dowódca tzw. libijskich sił rewolucyjnych, pan (Khalifa) Hifler był szkolony przez CIA. Brzezinski, który jest doradcą Obamy ds. Afryki i Susan Rice chcieli rozbić Afrykę w mikro-państwa. Im nie chodzi o te czarne kobiety, oni pracowali nad zniszczeniem Nigerii od dekad. Ich nie obchodzi nic związanego z tymi kobietami. Celem tych imperialistów jest rozbicie państwa, które wynaleźli w erze kolonialnej dla ich celów.

Źródło:

http://www.presstv.ir/detail/2014/10/14/382258/us-working-to-dismantle-boko-haram/

http://www.presstv.ir/detail/2014/05/24/363918/boko-haram-created-and-funded-by-cia/

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *