Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > O tym jaką mocą działają tzw. szeptuchy

O tym jaką mocą działają tzw. szeptuchy

Tzw szeptuchy, to wioskowe – prymitywne czarownice, które w swoich praktykach leczniczych starają się w równoległy sposób użyć elementów chrześcijańskich oraz pochodzących z pogaństwa zaklęć i zabobonów. Jak to działa, postaram się niżej opisać.

Jeśli chodzi o leczenie (jakiekolwiek – skuteczne sposoby leczenia), to można je podzielić na dwa rodzaje:
– sposoby które w pełni da się opisać naukowo, niezależnie od tego czy jest to leczenie farmakologiczne, czy tez naturalne oraz
– sposoby, które wymykają się spod kontroli nauki i polegają bardziej na użyciu sił (energii) duchowych.

W pierwszym sposobie leczenia zachodzi zależność przyczynowo-skutkowa, która można opisać naukowo. Podjemy substancję X i otrzymujemy skutek Y.
Sam proces zachodzący pomiędzy punktami X a Y jest racjonalny i można go opisać w oparciu o wiedzę biologiczną, chemiczną, fizyczną itd…
Drugi sposób leczenia może zawierać elementy „tradycyjne”, jednak w swej istocie jest to leczenie mistyczne- duchowe. Chemia, fizyka, biologia nie potrafią naukowo i metodologicznie opisać procesu leczenia.

Energie, które w tym procesie zostały użyte też wymykają się spod kontroli.
Przypomnę tylko jeden fakt, ze posiadane współcześnie urządzenia pomiarowe są zdolne dokładnie ważyć i mierzyć nawet pojedyncze cząstki elementarne, natomiast bardzo często nie są w stanie ani wyłapać, ani zmierzyć tychże energii leczniczych, których natężenie wcale nie jest szczątkowe.

Tego nauka nie mówi, ale wiemy o tym, że wszystkie cudowne moce, energie, nadnaturalne możliwości itp. w swej istocie posiadają tylko dwa źródła swojego pochodzenia.
Pierwszym jest Bóg, a drugim szatan i jego złe duchy. Należy teraz postawić pytanie komu, za co i w jakim celu daje swą moc Bóg, a komu szatan i jak odróżnić jedno działanie od drugiego?

Bóg nigdy nie daje swych nadzwyczajnych darów np. uzdrawiania, przewidywania przyszłości ludziom grzesznym, ludziom pysznym, chciwym, niegodnym, czyniącym swoją wolę, takim którzy pragną cudaczności, sławy lub pieniędzy.
Taki wyjątkowe dar Bóg daje tylko ludziom wielkiej pokory i świętości, takim którzy wcale tego nie pragną, często są to mnisi (zakonnicy) lub duchowni i to przeważnie w starszym wieku. Oni nie szukają swej chwały, lecz tylko chwały Bożej, wiedzą dobrze że ich jedyną mocą jest Bóg i Bogurodzica, a sami bez Bożej pomocy, nic dobrego uczynić nie mogą.
Tacy ludzie nie chwalą się, nie reklamują się, nie czynią niczego bez potrzeby, jedynie dla pustego efektu. Dodam jeszcze, że Boże działanie zawsze przynosi spokój duszy, jeśli więc przy pomocy Bożego działania, wyleczone jest ciało człowieka, to jednocześnie Bóg wpływa i leczy jego duszę, wzmacnia wiarę, oświeca, wyzwala ją z grzechów (przynajmniej w jakimś stopniu).

Dokładnie odwrotnie działa szatan wraz ze swymi demonami. U niego świętość wzbudza najwyższe obrzydzenie i on swe zdolności może przekazać komukolwiek
kto tylko zechce jemu służyć, również jakiejś babce z podlaskiej wioski, im bardziej grzeszny „kandydat” tym lepiej.
Każdy kto zajmuje się jakąkolwiek formą magii, okultyzmu, pogaństwa itd. prędzej czy później, ale zostaje opętany (choć niekoniecznie to od razu widać).

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=1192

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=9488

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=10720

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=10105

demony są straszne i dobrze wiedza o tym, ze nie mogą się pokazać, gdyż każdy normalny człowiek będzie uciekał od nich i ich „pomocy”. Z tego powodu ich podstawową zasadą postępowania są kamuflaż i oszustwo. Z tego powodu, ze są duchami niewidzialnymi dla ludzkich oczu, doskonale udają rozmaite energie.
Człowiek widzi tylko ich działanie, natomiast nie widzi złego ducha, który jest obecny przy tym działaniu.
Dodam jeszcze, ze jeśli demon w jakiś sposób pomaga człowiekowi, to czyni to tak i tylko po to aby człowieka zwieść, oszukać i doprowadzić do potępienia.

Złe duchy jeśli nawet wyleczą człowieka, to tylko jego ciało, nigdy duszę. Takie wyleczenia ciała często bywają nietrwałe, a nawet jeśli człowiek byłby ze swojej choroby wyleczony, to dla jego duszy jest to zawsze zabójcze.
Dodam jeszcze, że często się zdarza, że choroba „przeskakuje” z miejsca na miejsce. Choroba bywa wyleczona, a po kilku tygodniach niespodziewanie zaczyna się inna. Pacjent, który popędzi po pomoc do „babki”, znów bywa wyleczony, a za jakiś czas zaczyna się następna niewytłumaczalna historia …

Nie ważne czy widać to od razu, czy też nie, ale ceną z uzyskanie zdrowia cielesnego są zawsze duchowe problemy, a często zniewolenia lub nawet opętanie naiwnego “klienta”.
Jest to dowód na to, że leczenie odbyło się nie siłą Bożą, ale diabelską. diabeł może uleczyć jedynie ciało człowieka, bo ono wtedy jest bardziej podatne na grzech, a po za tym ciało I tak skończy w grobie… Złemu duchowi chodzi o pozyskanie duszy człowieka,
dla której on NIGDY nie potrafi i nie chce wnieść niczego pozytywnego.
Problem polega na tym, że w demonizm, w kontakt ze złymi duchami można wpaść nie tylko przez jakiś satanizm, ale tak samo przez rozmaite paranauki, które teoretycznie wcale nie szkodzą, ale swą siłę czerpią nie od Boga, ale już z tej ciemnej sfery … jest tak np w przypadku tzw białej magii.

Czarnej magii używa się do szkodzenia ludziom lub zwierzętom, a biała ma pomagać …. Problem w tym, ze każda magia w swej istocie odnosi się do złych duchów, a nie do Boga.
diabeł nawet jeśli udaje grzecznego i nawet jeśli poprzez taka białą – zdawało by się nieszkodliwa formę magii – pomaga, to tak jak wyżej napisałem,
tylko pozornie i tylko dla grzesznego ciała, a w tym samym czasie dla duszy i zbawienia człowieka zawsze zaszkodzi.
Żeby nie być gołosłownym, poniżej jest kilka dobrych opracowań i artykułów, które omawiają niektóre z popularnych obecnie dziedzin leczenia i rozwoju człowieka.

Kilka słów o Yodze: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15731

O wróżkach, szeptuchach i czarach – świadectwo nawróconej wróżki.

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=9488

homeopatia: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=13319

tu o różnych zagadnieniach w jednym miejscu: http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/uzdrawia.htm

walki wchodu, medytacje …. http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=274

Tak więc, jak w powyższym tekście starałem się wykazać, magia – nawet biała, swoją siłę duchową czerpie nie od Boga, ale od złych duchów.
Dokładnie to samo odnosi się do szeptuch. Modlitwa i “elementy” prawosławne spełniają przede wszystkim funkcję kamuflażu …. mają przekonać klienta i nawet samego uzdrowiciela, że wszystko jest dobrze i nie ma się za bardzo czego obawiać …Wszystkie czynności, takie jak sypanie popiołu, lanie wosku, toczenie jajek po głowie,
wyrzucanie zawiniątek na krzyżówkach dróg, palenie pakuł itd. nie mają nic wspólnego z Prawosławiem, ale są pochodzenia pogańskiego i swoją siłę leczniczą czerpią wprost od diabła.

Regułki, którymi szeptuchy leczą, muszą być odmawiane po cichu z tego powodu, że nie są one modlitwami do Boga. Po za tym, nie jest żadną tajemnicą, że wiele z tych babek potrafi nie tylko “pomagać”, ale również skutecznie szkodzić.

Złego ducha bardzo łatwo jest sprowadzić – świadomie – przez przyzywanie, lub nieświadomie – poprzez ciężkie grzechy oraz praktykowanie technik, rytuałów etc. które są jego własnością i używają jego złej mocy. Problem zaczyna się w tym momencie, kiedy próbujemy z tym zerwać.
Złe duchy nigdy nie rezygnują ze swej ofiary i nigdy same nie odchodzą. Może jest wygnać Ten, Kto jest od nich silniejszy tj. Bóg, Matka Boża i Święci, lub w Ich imieniu osoby duchowne. W poważnych sprawach, zwykła modlitwa nie wystarcza, ale konieczna jest pomoc egzorcysty.

olo

Źródłohttps://www.facebook.com/Bractwo.Arcystratega.Michala/photos/a.1854606054775218/1879692112266612/?type=3&theater

Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=19597#more-19597

27.09.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.