Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > O męskiej rozpuście

O męskiej rozpuście

Temat rozpusty i niewinności (lub nierządu i czystości – od A.L.) wywołał bezprecedensową reakcję! Nigdy wcześniej nasze publikacje nie zebrały tylu opinii i komentarzy. Cóż, na wasze prośby, będziemy kontynuować ten temat i napiszemy o mężczyznach. Zacznijmy od definicji. ROZPUSTA*/, NIERZĄD – to jakakolwiek intymność przed ślubem. A jeśli mąż i żona zdradzają siebie nawzajem – to jest to jeszcze cięższy grzech – grzech CUDZOŁÓSTWA.

*/ – od tłumacza:

Rosyjskie słowo БЛУД tłumaczy się na język polski jako „nierząd, rozpusta, wszeteczność”. Pochodnymi od tego słowami, określającymi osoby są: блудница”, „блудник ; w języku polskim odpowiadają im słowa: „nierządnica, rozpustnica, lubieżnica, wszetecznica” – w odniesieniu do kobiety i „rozpustnik, lubieżnik, wszetecznik” – w odniesieniu do mężczyzny. Zauważmy, że w języku polskim nie ma określenia dla mężczyzny, pochodzącego od słowa „nierząd”. Do mężczyzn po prostu to słowo nie ma odniesienia. Obok powszechnie używanego słowa „nierządnica” w stosunku do kobiet, nie używa się słowa „nierządnik” w odniesieniu do mężczyzn. Ciekawe, dlaczego? Prawdopodobnie wynika to z przyjętych w społeczeństwie ocen przedstawicieli obu płci, zachowujących się niemoralnie. O ile rozpustne kobiety na ogół nie cieszą się poważaniem i są potępiane, to mężczyźni z reguły nie są potępiani, a niekiedy nawet z powodu swojej „jurności” są traktowani z uznaniem (O, dobry z niego kogut! itp. określenia).

Omawiany grzech obejmuje wspólne mieszkanie bez ślubu, masturbację (onanizm, samogwałt) i inne rodzaje rozpusty.   

Z jakiegoś powodu przyjęto uważać, że temat czystości i dziewictwa dotyczy tylko kobiet. I często właśnie kobiety obwinia się za wszystkie grzechy i konsekwencje rozpusty. Ale trzeba przyznać, że mężczyzna w tej sprawie ponosi OGROMNĄ odpowiedzialność, ponieważ sam Pan obdarzył go szczególnym statusem: być głównym – to znaczy ZA WSZYSTKO ponosić odpowiedzialność. I co się dzieje? Ten, który powinien dawać przykład dobrego, pobożnego życia, chronić kobietę przed złem – kusi ją, znieważa, kłamie i zdradza?

„Jest to niezbędne dla zdrowia, wstrzemięźliwość jest szkodliwa, dziewczyny same włażą do łóżka i stały się bardzo dostępne, a na końcu jest to grzech kobiety, a mężczyzna nie ma z tym nic wspólnego. Do tego koledzy mnie wyśmieją, gdy nie będę taki jak wszyscy” – w różny sposób mężczyźni usprawiedliwiają grzech rozpusty. Grosza nie są warci tacy koledzy. A w ogóle, to z nikim i nigdy nie dyskutujcie na temat swego życia osobistego (oprócz pokuty podczas Spowiedzi św. u kapłana). Co zaś dotyczy zdrowia, to daje nam je TYLKO BÓG! Kto i kiedy od grzechu i błota stał się zdrowszy i bardziej szczęśliwy?

Biada tym lekarzom, którzy wymyślili te kłamliwe teorie, popychając mężczyzn do grzechu śmiertelnego. Usprawiedliwianie, że „rozpusta jest dla zdrowia” – to jest podobnie szalone jak to, gdyby się powiedziało, że oto pójdę, zbiję do śmierci dziesięciu czy dwudziestu ludzi, ale mięśnie napompuję, dobrą gimnastykę zrobię. Rozpusta – to taki sam straszny grzech, jak zabójstwo !!!

Przez wszystkie wieki na Rusi mężczyźni słynęli z najwyższych zalet duchowych i cnót chrześcijańskich – męstwa, szlachetności, pokory, godności, hojności … Aleksander Newski, Fiodor Uszakow, Michaił Kutuzow, Mikołaj II i mnóstwo świętych, wśród których byli wielcy wodzowie, wojownicy, książęta – wszyscy oni byli wierzącymi prawosławnymi ludźmi – to była duma kraju, przecież oni ratowali swoje rodziny i Ojczyznę, umierali za Chrystusa, nie żałując życia i wykazując najwyższy stopień miłości i szlachetności.

A co jest teraz? Czym dzisiaj szczycą się w większości współcześni mężczyźni: karierą, pieniędzmi, samochodami, i co najgorsze – ilością uwiedzionych kobiet? Czy błoto i dobra materialne, zdobyte w sposób nieuczciwy – mogą być wskaźnikiem sukcesu? Zauważmy również, że nigdy wcześniej w historii mężczyźni nie byli tak zatroskani o swój wygląd zewnętrzny (zazwyczaj jest to udziałem kobiet). Dlaczego?

a

Szczególnie ostro temat rozpusty dotyczy tych mężczyzn, którzy coś w tym życiu osiągnęli – jakiś status, pozycję, sukces finansowy. Kobiety dla nich stają się rzeczami, i im więcej ich jest, tym lepiej – a to już jest maniakalna pasja. O kobiety się kłócą, kolekcjonują je, niepotrzebne wyrzucają. Wielu z tych ludzi zaczyna wierzyć w siebie do tego stopnia, że ​​w swoim szaleństwie idą przeciwko SAMEMU BOGU i Jego Świętym Przykazaniom! Śmieszne i straszne. Jeden z aniołów kiedyś też tak się wbił w pychę, że na zawsze stał się diabłem.

Wielu mężczyzn skarży się na to, że teraz mało jest przyzwoitych kobiet – prawie wszystkie są łatwo dostępne. Trudno zakwestionować. Ale, mówiąc z ręką na sercu, czy są godni rozpustni mężczyźni czystych, przyzwoitych dziewczyn? Dlatego rozpustnicy wybierają nierządnice. Zazwyczaj u biegających za spódniczkami mężczyzn jest jedna dewiza; – po ros: Наше дело не рожать – насладился и бежать, w tłumaczeniu: „Ciąża, rodzić – nie dla nas, gdy użyłeś – zmiataj w czas”. . A straszne skutki rozpusty, w szczególności ABORCJA – to męski grzech! Mężczyzna jest bezpośrednim współuczestnikiem dzieciobójstwa.

I co się dzieje? Mężczyzna, który jest powołany, aby być prawdziwym duchowym wojownikiem staje się po prostu marionetką w rękach diabła? A kobiety, również chodzące w ciemnościach, łatwo wpadają w te śmiertelne sieci kłamstwa, występku i perwersji. I co jest najstraszniejsze – one same kuszą silną płeć. A co otrzymują? Łzy i cierpienia, upokorzenie, i niekończące się zdrady. Jeśli mężczyzna żyje rozpustnie przed ślubem i nie żałuje tego, to stając się mężem, nie powstrzyma się, i być może będzie żył w jeszcze w większej rozpuście. Od takich „mężczyzn” trzeba uciekać! Sami toną w grzechowym bagnie i kobiety wciągają do tej przepaści.

Nie trzeba dostosowywać się do opętanego świata, który już dawno oszalał. Trzeba słuchać tylko swojego sumienia i Boga! Jest takie powiedzenie: „Zmarł w 30, pochowany w 60”. Rozpusta jest straszna dlatego, że czyni z nas duchowych trupów, kiedy serce twardnieje jak kamień, a grzech staje się normą. Jest to początek końca … A jeśli nie daj Boże wojna ??? Czy będą zdolni bronić Ojczyzny ci, którzy przyzwyczaili się do zdrady, kto ugrzązł w rozpuście i których myśli są tylko o „tym”? Skończeni rozpustnicy – to zwykle żałosni tchórze. Odważny i silny mężczyzna nigdy nie stoczy się do rozpusty i zdrady. A co robić ze zdrajcami na wojnie?

a

Nieodpowiedzialność, niedojrzałość i straszna bezmyślna DUMA chowa się za męską rozpustą. To haniebna kradzież, porównywalna ze zwierzętami. Podążanie za rozpustnymi przyjemnościami można porównać z narkotykowym uzależnieniem, przy czym już w stadium śmiertelnym. To jest tak jak pies, który liże językiem żelazną piłę i krwawiąc, nie może zaprzestać. Jest to BARDZO NIEBEZPIECZNA GRA! Rozpadają się rodziny, ojcowie opuszczają rodziny, porzucają swoje dzieci, urządzają bijatyki i skandale, zdradzają, zmieniają niezliczoną ilość kobiet i czego się spodziewają? Jeśli mężczyzna jest głową rodziny, to ON JEST WINIEN, ponieważ jest głównym.

Ani jeden grzech, zwłaszcza tak ciężki jak rozpusta, nie pozostanie bez kary i odpłata będzie bardzo straszna. Prawa duchowe działają, nawet jeśli człowiek nie wierzy w nie. Jako kapłan, spowiadając setki mężczyzn różnego wieku i statusu oświadczam: nieuniknione nieszczęścia, nędza i choroby przychodzą do życia rozpustników. I często mężczyzna sam rozumie, że jest mu bardzo źle, ciężko i samotnie, nawet gdy z zewnątrz wszystko wydaje się być w porządku. Nie domyśla się on, dlaczego tak bardzo cierpi jego dusza … Ale daj Boże, jeśli mężczyzna jednak zdąży na czas okazać skruchę, zdecydowanie porzuci grzech rozpusty i staje na drodze poprawy. Ponieważ po śmierci skruchy już nie będzie. A śmierć może przyjść w każdej chwili.

Czystość, modlitwa, życie z Bogiem, udział w Sakramentach Świętych Spowiedzi i Komunii – to niezwykle ogromna i wyjątkowa siła ratująca. Nie na darmo tak atakuje się Wiarę i Cerkiew, bo tylko Bóg może nas uratować. Diabeł natomiast będzie robił wszystko, co możliwe, aby nas zgubić! A przez rozpustę – to najskuteczniejszy i najprostszy sposób, aby zabić człowieka i doprowadzić go do pełnej rozpaczy. I tu nie ma żadnego stanu pośredniego. Jesteś złodziejem, czy nie jesteś złodziejem. Jesteś mordercą, czy nie jesteś mordercą.

Albo jesteś z Bogiem, albo z diabłem. Wybór należy do ciebie …”

Kapłan Piotr Gurianow

Źródło:

O MĘSKIEJ ROZPUŚCIE

О МУЖСКОМ БЛУДЕ

http://3rm.info/publications/60254-o-muzhskom-blude.html

13 listopada 2015 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

23.11.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *