Strona główna > Świat > O ludziach odważnych i chrześcijańskich syjonistach

O ludziach odważnych i chrześcijańskich syjonistach

Grace Halsell: odważna poszukiwaczka prawdy i demaskatorka doktryny chrześcijańskiego syjonizmu

Oto, jak Grace Halsell wyjaśniła podrobiony na użytek żydów przekaz biblijny: „Najprościej można to określić następująco: Każde działanie podjęte przez Izrael jest zamierzone przez Boga i powinno być akceptowane, wspierane, a nawet wychwalane przez resztę z nas. Nie jest istotne to, czego chce Izrael, mówią chrześcijańscy syjoniści. To Bóg chce, aby tak się stało…”

Nie tak dawno temu cytowałem amerykańską dziennikarkę, Grace Halsell, w artykule na temat niszczącego wpływu Biblii Scofielda, nie zdając sobie sprawy, jak boleśnie odczuwała ona skutki swej walki w wytyczaniu ścieżek prawdzie.  Ten artykuł p.t. ‘The Zionist cuckoos in Christianity’s nest’ (syjonistyczne jaja w chrześcijańskim gnieździe), przedstawia jak Cyrus Scofield zniekształcił biblijny przekaz i spowodował powstanie klasycznej propagandy, jaka zdziałała mnóstwo zła przez okres 100 lat.

Scofield, skazany na różne przestępstwa kryminalista, opisany przez jedną z amerykańskich gazet jako „krętacz”, wyznaczony został do przepisania Biblii Króla Jakuba poprzez wstawienie do jej tekstu różnych uwag przyjaznych syjonizmowi. Zamysłem tych zabiegów była zmiana chrześcijańskiego poglądu na Syjonizm przez stworzenie i promowanie prosyjonistycznej subkultury wewnątrz chrześcijaństwa. The Oxford University Press wyznaczyło Scofielda do roli wydawcy, i w ten sposób narodziła się Scofield Reference Bible.

Wprowadziła ona nową ikonę kultu, współczesne państwo Izrael, jakie nie istniało przed 1948 rokiem, lecz już było przygotowywane na desce kreślarskiej ogólnoświatowego ruchu syjonistycznego.

To coś okazało się tworzyć dobry klimat podatności na wpływy i zostało podchwycone przez różnych religijnych przypadkowców, którzy stosując zwykłą propagandę i niewyszukane  metody dążyli do utworzenia wielkiego i niebezpieczenego nie-chrześcijańskiego odłamu w ruchu chrześcijańskim. Sami siebie nazwali chrześcijańskimi syjonistami.

A oto jak Grace Halsell wyjaśniała podrobiony przekaz biblijny: „Najprościej można to określić następująco: Każde działanie podjęte przez Izrael jest zamierzone w planach Boskich i powinno być akceptowane, wspierane, a nawet wychwalane przez resztę z nas. Nie jest istotne to, co robi Izrael, mówią chrześcijańscy syjoniści. To Bóg chce, aby tak się stało…”

„Scofield powiedział, że Chrystus nie może powrócić na ziemię dopóki nie spełnią się pewne zdarzenia: żydzi muszą wrócić do Palestyny, zdobyć kontrolę nad Jerozolimą i odbudować świątynię, a wtedy wszyscy musimy się zaangażować w finalną, wielką bitwę zwaną Armageddon. Szacunki różnią się między sobą, lecz większość badaczy teologii Armageddonu zgadza się co do tego, że jako wynik tych względnie niedawnych interpretacji biblijnego pisma, od 10 do 40 milionów Amerykanów wierzy, że Palestyna jest wybraną przez samego Boga krainą dla żydów”.

Problem polega na systemie wierzeń i przekonań chrześcijańskich syjonistów. „Oni uważają, że to, czego chce Izrael tego chce Bóg. Dlatego, jest dla nich zupełnie do zaakceptowania danie zielonego światła wszystkiemu, czego zapragnie Izrael, a potem ukrycie tego przed narodem amerykańskim. Wszystko, włącznie z kłamstwami, złodziejstwem, nawet morderstwem, jest usprawiedliwione dopóki chce tego Izrael”.

Ci pseudo-chrześcijanie, którzy chcieliby, abyśmy wszyscy uwierzyli, że Bóg jest pewnego rodzaju rasistowskim agentem od handlu nieruchomościami, od momentu, gdy zaczęła tak się wypowiadać publicznie, zamienili jej życie w pasmo nieszczęść.

Grace Halsell była potężną wojowniczką o prawdę i sprawiedliwość, a zmarła 16 sierpnia 2000 r. po zrealizowaniu wspaniałej kariery dziennikarki i autorki 13 książek. Stosując zmyślną technikę kamuflażu, brawurowo podszyła się pod czarnoskórą służącą w Mississippi, aby napisać książkę ‘Soul Sister’ (1969), szokującą rzecz, jaka obnażyła amerykańską wersję apartheidu.

Pisała o ciężkich czasach Indian Navajo w rezerwacie w Arizonie i udawała pierwotną  Amerykankę piszącą dla białych. Imigranci z Wietnamu, Ameryki Środkowej i Meksyku również znaleźli się w centrum jej pisarskiej uwagi.

W 1981 r. opublikowała ‘Journey to Jerusalem‘, w której przybliżyła czytelnikom obraz izraelskich tortur, nielegalnych osiedli i przykłady życia Palestyńczyków pod okupacją. Za swoje skargi została wściekle zaatakowana przy pomocy zwyczajnych w takich przypadkach zarzutów oraz wykluczona z kręgu wydawców mainstreamowych. Syjoniści sabotowali jej wykłady.

a

MacMillan wywalił z pracy dyrektora, który zatwierdził druk jej książki. Inny dyrektor MacMillan’a powiedział jej, że wydano mu polecenie, aby zaniósł rękopis do ambasady izraelskiej i dał go im do przeczytania. „Nie byli zadowoleni z lektury…zapytali mnie, czy mam zamiar wydać tę książkę…zapytałem, czy są w niej jakieś błędy?…nie, błędów jako takich nie ma. Lecz nie powinno się jej drukować. Jest antyizraelska”.

“Jednak jakoś” napisała Grace “pomimo przeszkód, aby uniemożliwić jej wydanie, prasy drukarskie zaczęły pracować. Po jej publikacji w 1980 r., otrzymałam zaproszenie na wykłady do wielu kościołów, chrześcijanie ogólnie reagowali z niedowierzaniem. W tamtych czasach albo było bardzo mało albo w ogóle nie było doniesień na temat konfiskaty ziemi przez izraelczyków, niszczenia przez nich Palestyńskich domostw, arbitralnych aresztowań i tortur Palestyńskich cywilów”.

Dola Palestyńczyków – chrześcijan i muzułmanów – pozostała najistotniejszą kwestią w jej pracy przez resztę życia.

Ameryka potrzebuje więcej nieustraszonych mistrzów prawdy, jaką była Grace Halsell.

autor: Stuart Littlewood

Grace Halsell:

a

Urodzona w Teksasie, 7 maja 1923 r., zmarła 16 sierpnia 2000 r. Córka pisarza Harry H. Halsella. Studiowała na uniwersytecie Texas Tech, potem na Columbia, Texas Christian University oraz na Sorbonie w Paryżu.

Pracowała dla licznych gazet między 1942 a 1965 r., w tym Lubbock Avalanche-Journal, the Fort Worth Star-Telegram oraz w waszyngtońskim biurze the Houston Post.

Pisała reportaże z wojen w Korei i Wietnamie i była twórcą przemówień w Białym Domu dla prezydenta Lyndona B. Johnsona.

Halsell napisała 13 książek, z których najbardziej znana jest Soul Sister (1969).

źródło: http://www.veteransnewsnow.com/2012/08/10/grace-halsell-courageous-truthseeker-and-de-bunker-of-christian-zionist-doctrine/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.