Strona główna > Finanse i pieniądze > O idolach „inwestorów”

O idolach „inwestorów”

Motto: Wykład IV/§ 5. Rola spekulacji

Aby wolność doprowadziła społeczeństwa gojów do rozkładu i ruiny, należy przemysł wprowadzić na drogę spekulacji. W wyniku, to co przemysł odbierze ziemi, nie pozostanie przy właścicielach, lecz przejdzie do spekulacji, czyli do kas naszych.

Arcydzieło światowej literatury faktu

Inwestorów - Wiadomości Wolna PolskaIstnieje spore środowisko oglądające telewizor, czytające gazetę i szukające w mass-mediach wskazówek w prowadzonej przez siebie spekulacji różnymi papierami wartościowymi. W mass-mediach osoby te są nazywane “inwestorami”.

Termin “inwestorzy” to oczywiście elegancki eufemizm. Inwestorem może być cyngiel Rothschildów George Soros, ich inny “brand” typu Goldman Sachs, ewentualnie Deutsche Bank czy Bank of America (tu oczywiście nie chodzi o żadnych Niemców czy Amerykanów). Kowalski czy nawet Lipszyc to tylko lumpen-inwestor a tak naprawdę zwykły spekulant.

Niezależnie od stosowanej nazwy, środowisko to ma swoich bohaterów. Są nimi, przykładowo: Peter Schiff, Marc Faber, Mark Maloney i cała masa podobnych klakierów. O nich jest ten wpis.

Najpierw o przyjętej metodzie oceny działalności tych proroków od spekulacji. Metodę podpowiedział Jezus Chrystus:

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

(Mat 7, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=250)

Zaczynam od najlepiej urodzonego, Petera Schiffa. Dziadkiem Petera był Jacob, wielki “filantrop” z Wall Street. Jacob Schiff sto lat temu pełnił taką rolę jaką dzisiaj pełni znany “filantrop” George Soros. To Jacob Schiff finansował rosyjskich (eufemizm) rewolucyjnych socjalistów i miał bardzo duży udział w rosyjskiej Rewolucji 1905 roku czy w Rewolucji bolszewickiej. To darowizny Schiffa pomogły wymordować miliony ludzi, poczynając od Mikołaja II Romanowa i jego rodziny.

Cztery filmiki niestety tylko w wersji anglojęzycznej.

http://www.youtube.com/watch?v=1LUuq6_g0VA

W listopadzie 2011 (3:30) Peter Schiff zachęcał do zakupu złota którego kurs wynosił wówczas tylko za ~1700 dolarów za uncję (teraz ~1300) i srebra sprzedawanego wtedy za 32 dolary za uncję (teraz ~20).

W tym filmie załadowanym do YouTube 12 maja 2010 roku Peter Schiff prognozuje cenę złota na 10 tysięcy dolarów za uncję. Przezornie nie podał terminu zmaterializowania się tego proroctwa.

Ten film ma już ponad dwa lata. Tytuł filmu nadany przez króla koszernej konspiracji, Alexa Jone$teina zapowiada rychły upadek Ameryki. Upadła? Faber na filmiku mówi że widział na parkingu Ferrari i Maserati. Ja uważam że to patologia jak ludzie obok głodują ale tak właśnie wygląda Trzeci Świat. Tak wygląda też Polska. Trzeci Świat tak wygląda od zawsze, wystarczyłoby zapoznać się z historią Indii pod panowaniem East India Company. Tylko że Indie pod tym reżimem funkcjonują już setki lat.

W lutym 2010 roku Maloney powiedział że przy kontynuacji aktualnych trendów ekonomicznych cena uncji złota osiągnie 15 tysięcy dolarów w ciągu następnych trzech-pięciu lat.

Ci ludzie to zwykle cierpiący na przerost miłości własnej mitomani. Najlepszy sposób na sprawdzenie ich wiarygodności to przestudiowanie ich proroctw sprzed kilku lat. Niestety ten test wypada dla nich druzgocąco.

Dlaczego tak kiepscy prorocy brylują w mediach dla lumpen-inwestorów? Wyjaśnia to Mike Stathis, znany amerykański analityk. Stathis jest całkowicie przemilczany przez mass-media zapewne dlatego że nie dostosował się do standardów tego środowiska. Jeśli ktoś jest zainteresowany spekulacją to może ocenić dokonania Stathisa stosując to kryterium o którym opowiadał Jezus Chrystus.

Media, w tym telewizje, żyją z reklam. Programy finansowe sponsorują takie organizacje jak dilerzy złota czy fundusze inwestycyjne. Te firmy są oczywiście zainteresowane powiększeniem “rynku” na ich usługi – po to się reklamują. Szukają naiwnych ofiar na złoto, srebro czy co tam teraz jest w modzie. Media żyjące z reklam oczywiście będą kreowały taki obraz rzeczywistości jaki zwiększa zainteresowanie potencjalnych reklamodawców czasem reklamowym.

Programy telewizyjne (szerzej: media) dla “inwestorów” będą więc z oczywistych powodów tworzyły taki obraz świata, w którym reklamodawcy czyli dilerzy złota czy fundusze inwestycyjne mają do odegrania pozytywną rolę. Jakikolwiek obraz świata kreuje telewizor (media), pamiętajcie że jest on z definicji fałszywy:

Po to aby wykreować świat z pożytecznymi dilerami złota czy dobrymi funduszami inwestycyjnymi telewizor zaprasza przed kamerę gadające głowy z odpowiednim przesłaniem które odpowiada interesom rzeczywistych czy potencjalnych reklamodawców. Takie gadające głowy to na przykład Schiff, Maloney czy Faber. W polskojęzycznych warunkach na mniejszą skalę wygłupia się podobny klakier Krzysiu Rybiński. Również jego poznacie go po owocach.

Niezależnie co się dzieje na świecie (a dzieje się źle) te gadające głowy mają dla swoich fanów jedno rozwiązanie. Tym rozwiązaniem są złote i srebrne sztabki i monety. Najbardziej wyrafinowani oferują swoje fundusze stosujące unikalne strategie inwestycyjne wynikające z ich nadzwyczajnej wiedzy. Kasę trzema jednak dać właśnie im.

Te gadające głowy nigdy nie powiedzą że są finansowo zainteresowane zapędzaniem coraz to nowych wystraszonych spekulantów do bańki pod tytułem “złoto”, “srebro” czy ich specjalne fundusze. Aby skorzystać z ich bezcennych porad trzeba im zapłacić prowizję! Dla podtrzymania każdej bańki spekulacyjnej potrzeba coraz to nowych ofiar, zyski osób na szczycie piramidy finansowej są tym większe im więcej ludzi dało się oszukać.

Mechanizm funkcjonowania w mass-mediach oparty jest na pieniądzu. Ci hochsztaplerzy albo ich pracodawcy wykupują reklamy a programy telewizyjne są tak skonstruowane aby zwiększyć przychody z reklam, na przykład od dilerów złota czy srebra. I tak się to kręci…

Prawda jest taka że telewizja i wszystkie mass-media ma za zadanie ogłupić swoje ofiary. Kto tego nie zrozumie, ten musi błądzić.

Złoto i srebro

Z punktu widzenia spekulanta zasadniczo czym innym jest fizyczny metal a czym innym udział w funduszu inwestującym w metal szlachetny. Od lat wiemy że fizyczne złoto jest fałszowane: http://www.chinatungsten.com/Tungsten-Facts/tungsten-gold-facts.html. Wolframowe sztabki są pozłacane i udają złoto. Wolfram ma praktycznie taki sam ciężar właściwy jak złoto a w procedurach używanych w tym przemyśle ciągle bada się czy sztabka jest ze złota korzystając z prawa Archimedesa.

Mike Stathis lata temu ostrzegał o kreowanej bańce spekulacyjnej na rynku złota i srebra. Ceny giełdowe tych metali są reżyserowane przez prawdziwych inwestorów, lumpen-inwestorzy są ofiarami tych operacji. Spekulacja papierami wartościowymi czy walutami to gra o sumie zerowej. Ktoś musi przegrać aby ktoś inny mógł wygrać. Dlatego wielkim graczom opłaca się zwiększać populację lumpen-inwestorów, bo na nich właśnie zarabia się pieniądze. To są owce do strzyżenia.

Kurs złota – ostatnie 40 lat:

Złoto, ostatnie 40 lat

Kurs złota – ostatnie 10 lat:

Złoto, ostatnie 10 lat

Kurs srebra – ostatnie 40 lat:

Srebro, ostatnie 40 lat

Kurs srebra – ostatnie 10 lat:

Srebro, ostatnie 10 lat

Na długoterminowych wykresach widać wyraźnie że ostatnia bańka spekulacyjna była nadmuchana w 1980-81 roku. Wtedy amerykańska gospodarka cierpiała na “stagflację”, były to reperkusje szoku naftowego z 1973 roku. Oficjalna inflacja zbliżała się do 15% rocznie i “inwestowanie” w metale szlachetne wydawało się świetnym zabezpieczeniem przed wysoką inflacją czy mającą wybuchnąć niebawem hiperinflacją.

Wielu z naiwniaków którzy dali się nabrać na podobne historyjki nigdy nie odzyskało swoich pieniędzy bo, w przypadku złota, nie wytrzymali czterdziestu lat. Wtedy jeszcze złote sztabki czy monety dla lumpen-inwestorów mogły być ze złota, ale w tym biznesie obowiązują bardzo wysokie prowizje liczone od zakupu według formuły: kurs + prowizja. Bańka spekulacyjna pękła i wielu ludzi straciło swoje oszczędności.

Podsumowanie

Spekulacja pełni ważną rolę w gospodarce, umożliwia zagospodarowanie nadwyżek pieniądza. Kursy jakichkolwiek papierów wartościowych w długim okresie są funkcją jedynie ilości pieniądza napływającego na rynek. To jest cała magia. Jakiekolwiek metody wyceny papierów wartościowych to fikcja. Wszystko jest oparte na dogmacie lichwy.

Spekulacja żartobliwie zwana inwestowaniem raczej nie jest zajęciem dla gojów. Mędrcy Syjonu lojalnie zapowiadali że użyją fascynacji spekulacją do przejęcia całej władzy nad światem i do degeneracji kultury gojów. To właśnie się dzieje. To robi Bloomberg czy „Parkiet”.

Nawet gdyby próbować życzliwie ocenić działalność bohaterów spekulacji kreowanych przez mass-media, to wypadają oni bardzo kiepsko. To naprawdę tylko cyrk. „Inwestowanie” nie jest zabawą dla drobnych spekulantów, mogą coś przypadkowo ugrać, jak kursy wszystkiego rosną to wygra i małpa. Drobni spekulanci w długim terminie stoją na z góry przegranej pozycji.

Przygotował: Szczypior

*******************************************************

Zobacz także:

Ciężar lichwy

„Austriacka” szkoła ekonomiczna i jej dziesięć kłamstw

Jak kiedyś z lichwą walczono

Lichwa jest w Polsce …. nielegalna

“Austriacka” szkoła ekonomiczna – związki z judaizmem

Żydo-masońska ekonomika Rona Paula

„Austriacka” szkoła ekonomiczna

Szukasz prawdy? Idź za pieniądzem!

“Austriacka” szkoła ekonomiczna – SPONSORZY

O wskaźnikach statystycznych

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.