Strona główna > NWO > NWO w działaniu: mrok zapada nad Athos- 2

NWO w działaniu: mrok zapada nad Athos- 2

NWO - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

Esfigmen: “Monaster opuścimy tylko jako martwi”

W czasie niedawnej wizyty patriarchy Cyryla (Gundiajewa) na Świętej Górze, Epistasia (podległa dla Fanaru władza Atosu) zażądała od esfigmeńskich mnichów natychmiastowego opuszczenia monasterskich budynków, w przeciwnym wypadku grożono im użyciem siły. Wiadomo już że alternatywny (podległy Fanarowi figurant) “ihumen Esfigmenu” zwrócił się do patriarchy Cyryla o pomoc w tej sprawie.

29 lipca policja przy pomocy buldożera próbowała wyłamać drzwi wejściowe do administracyjnego centrum Esfigmenu. W czasie tej akcji został ranny jeden z mnichów, który znajdował się tuż za drzwiami. Przy tym broniącym mnichom odcięto wodę.

Według ostatnich informacji w rejonie administracyjnego centrum znajduje się około 80 policjantów (tajnych i w mundurach) i jest planowany kolejny szturm. Wewnątrz budynku (Karies, Konak) broni się około 20 mnichów.

Przybyły na miejsce szturmu (29.07) prokurator zażądał opuszczenia monasterskich budynków i przekazania ich alternatywnemu bractwu.

Ojcowie monasteru Esfigmenu nie godząc się na takie żądania oświadczyli, że dziś otrzymaliśmy wiadomość, według której mamy przekazać administracji Karies nasze przedstawicielstwo, na co my jednoznacznie odpowiadamy μολὼν λαβέ! (Przyjdźcie i weźcie!). My nie opuścimy i nie oddamy nasz Konak, choćby z tego powodu, że “nowe bractwo” swoimi czynami chce wytłumaczyć się z wziętej od UE dotacji. W tym czasie, kiedy oni zajmują się tymi kredytami niech zostawią nas w spokoju w naszych modlitwach. Niektórzy uważają nasze życia za stracone… dlatego my – 108 mnichów historycznego monasteru Esfigmenu ostrzegamy, że – żywymi Konak nie oddamy.

Według doniesień nowe alternatywne i do tego bardzo nieliczne bractwo Esfimgenu działające od niedawna z błogosławieństwa patriarchy Konstantynopola Bartłomieja, otrzymało od Unii Europejskiej kwotę 1 300 000 euro “na remont monasteru”.

Co gorsza złodziejskо-”kanoniczne” bractwo, chcąc zdyskredytować Esfigmen w oczach opinii publicznej, rozpowszechniło nieprawdziwą informację o tym, jakoby esfigmeńscy mnisi w czasie szturmu strzelali do policjantów z karabinów maszynowych (sic!) i obrzucali buldożer “koktajlami mołotowa”. Pojawiło się nawet przerobione zdjęcie mnicha rzucającego przez okno butelką. Igumen prawdziwego bractwa wydał list w którym napisał, że chodzące słuchy o mniszych walkach z bronią w ręku są jawną i obmyśloną prowokacją.

NWO - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

1) Butelka jest odwrócona, gdyż cień cieczy w butelce znajduje się na górze.

2) Nie ma dymu unoszącego się z ognia, a sam płomień na brzegach jest rozmazany. Najwyraźniej został rozmazany w programie Photoshop – polecenie “rozmycie”.

3) Poziom w butelce jest odwrócony i pochylony  do tyłu  (photoshop, polecenie Obróć).

Poniżej zdjęcia funkcjonariuszy operacyjnych ze specjalnych formacji wojskowych, którzy nieustannie krążą niedaleko monasteru.

NWO - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

NWO - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

Przeciwko temu co się dzieje na Świętej Górze Atos wypowiedział się nowostylny metropolita Kalabrytski i Egialijski Ambrosios (Lenis), który napisał: “Wzywam do zaprzestana prześladowania mnichów z Prawdziwego Monasteru Esfigmenu ze Świętej Góry Atos… i oświadczam, że nie zgadzałem się i nie zgadzam się na poczynania patriarchy Bartłomieja względem owych mnichów…”. W obronie prześladowanych w swym liście do władz Grecji zwrócił się również starostylny grecki biskup Kiprianos Orejski (Metropolia Oroposu i Fili).

Na Atosie mówi się, że cała ta sytuacja jest związana z zaplanowaną n

a wrzesień bieżącego roku wizytą na Świętej Górze papieża Franciszka, a atoscy mnisi-zeloci jawią się przeszkodą wprowadzenia ekumenizmu na Atos. Kilka miesięcy temu przebywający w tym świętym miejscu patriarcha Bartłomiej za udział w ruchu ekumenicznym został obrzucony przez atoskich pustelników kurzymi jajkami.

Monaster Esfigmenu nie wspomina liturgicznie  konstantynopolitańskich patriarchów od 1965 roku, kiedy to ogłoszono zdjęcie anatem z herezji papizmu.   Sam monaster próbowano już kilkakrotnie przejąć siłą, jednak ani razu fanariotom się to nie udało. Od 1960 roku nad jedną z wież powiewa czarna flaga z napisem “Prawosławie albo śmierć” co ma oznaczać o konieczności dla zbawienia życie w prawosławnej wierze inaczej nastąpi śmierć duchowa.

-PP

_______

Poniżej nagranie śpiewu esfigmeńskich mnichów. Psalm 135  – “Исповѣдайтесь Господеви яко Благъ”

http://youtu.be/tUDND9A_fR0

Za: http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/08/01/esfimgen-monaster-opuscimy-tylko-jako-martwi/#more-586

Data publikacji: 1.08.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.