Strona główna > NWO > NWO – CIA niezadowolone z biometrycznej identyfikacji w Europie

NWO – CIA niezadowolone z biometrycznej identyfikacji w Europie

Powszechnie znane źródło demaskatorskie Wikileaks opublikowało dokumenty CIA w których przytacza się zalecenia w sprawie obejścia biometrycznego skanowania na lotniskach krajów strefy Schengen, przedsięwzięcie, które znacznie skomplikowało życie amerykańskich szpiegów za granicą.

a,27

Według odtajnionych przez Wikileaks dokumentów, CIA jest skrajnie niezadowolone z perspektywy wprowadzenia obowiązkowego oddawania danych biometrycznych w celu identyfikacji osób, które wjeżdżają bez wizy do krajów strefy Schengen, to znaczy do Unii Europejskiej, na Islandię, do Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

„Komisja Europejska rozważa możliwość obowiązkowego wymogu od podróżnych wjeżdżających do strefy Schengen, oddawania danych biometrycznych w punkcie przekraczania granicy co zwiększa zagrożenie ujawnienia tożsamości wszystkich podróżnych przybywających z USA” – mówi dokument zatytułowany ” CIA Advice for US Government Operatives Infiltrating Schengen”.

Komisja Europejska w 2015 roku planuje uruchomienie nowego systemu kontroli granic w ramach którego wszyscy wjeżdżający, włącznie z osobami nieoficjalnymi, będą musieli oddawać na lotniskach cyfrowe odciski palców. Tak więc w październiku, bieżącego roku, odpowiednie oprzyrządowanie zostało zainstalowane na lotnisku w Zurichu, w jednym z największych miast szwajcarskich.

Projekt „ściśle spełnia aktualne wymogi Kodeksu Celnego strefy Schengen i jest opracowany tak ażeby wypełnić przyszłe normy”. W ten sposób analogiczny system wkrótce będzie można spotkać w całej Unii Europejskiej co poważnie niepokoi amerykański wywiad. Ciekawe, że w samych Stanach Zjednoczonych taki system działa już od dawna.

Zgodnie z prawem, przy wjeździe do USA, wszyscy bez wyjątku turyści są zobowiązani do oddawania odcisków palców ze „względu na bezpieczeństwo narodowe”. W ten sposób szpiedzy CIA zderzyli się w Europie z tym przy pomocy czego sami z powodzeniem śledzili swoich zagranicznych kolegów.

Janice Kephart, doradczyni „Komisji 9/11”, powiedziała: „To jest sprzeczne z tą polityką zapewnienia bezpieczeństwa granic międzynarodowych, które USA próbują prowadzić, chociażby werbalnie. To jest tak jakbyśmy mówili: „wychodząc z naszych bardzo wąskich celów i bez brania pod uwagę opinii całego, pozostałego świata, my nie chcemy żeby w strefie Schengen zbierano dane biometryczne”. To jest skrajnie egoistyczne”.

Ponadto zauważyła ona, że pracownicy CIA już opracowali technologie obchodzenia identyfikacji biometrycznej na granicach innych państw. „Oni nie mają na co narzekać. To skomplikuje im pracę w strefie Schengen ale oni już dają sobie radę z takimi właśnie problemami w innych krajach, dlatego, że oni, po prostu, mogą się dostosować” – dodała Kephart.

Co ciekawe to niezadowolenie CIA z powodu biometrycznego skanowania jest sprzeczne z międzynarodową polityką drugiej, wielkiej agencji zapewniającej bezpieczeństwo narodowe USA – Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego wielokrotnie oświadczali, że wspierają programy wprowadzania kontroli biometrycznej granic w całym świecie.

Trzeba zauważyć, że niedawno Rosja wprowadziła dla podróżnych analogiczną politykę oddawania danych biometrycznych z Unii Europejskiej. To przedsięwzięcie jest odpowiedzią na biometryczne dyrektywy Unii Europejskiej.

Źródło: http://uec.cnews.ru/news/top/index.shtml?2014/12/23/591156

Za: http://protivkart.org/news/6075-amerikanskaya-razvedka-nedovolna-biometricheskoy-identifikaciey-v-evrope.html

Data publikacji: 23.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *