Strona główna > Świat > Nuklearny wyścig nabiera tempa. Tego samego dnia USA i Rosja przetestowały rakiety międzykontynentalne

Nuklearny wyścig nabiera tempa. Tego samego dnia USA i Rosja przetestowały rakiety międzykontynentalne

USA przeprowadziły wczoraj próbę międzykontynentalnej rakiety balistycznej Minuteman III. Rosja tego samego dnia przetestował rakietę tej samej klasy, RS-24 Jars.

Rakieta uzbrojona w głowicę ćwiczebną została wystrzelona ze znajdującej się w Kalifornii Vandenberg Air Force Base w nocy z wtorku na środę.

Cel znajdował się na Atolu Kwajalein w archipelagu Wysp Marshalla gdzie znajduje się rakietowy poligon Ronald Reagan Ballistic Missile Defense Test Site.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

bryanwann@bryanwann

Test launch of unarmed Minuteman III out of Vandenberg LF-04 Tuesday night (Feb 5) around 11:01:24 PM PST.

First photo is launch+1st stage separation, second photo is crop just after separation with still-hot first stage tumbling away creating a faint dotted line under

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika bryanwann
——————————————————————————————————————————————
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Brian Sandoval

LGM-30G Minuteman III to trzystopniowa międzykontynentalna rakieta balistyczna (ICBM) na paliwo stałe na wyposażeniu United States Air Force. Może przenosić 3 głowice termonuklearne W78 o mocy 350 kT na odległość do 13 000 kilometrów.

Maksymalna prędkość osiągana przez rakietę wynosi 23 Ma. Rakieta znana jest z wyjątkowej dokładności: CEP wynosi zaledwie 200 metrów.

—————————————————————————————————————————————-

Rosjanie przeprowadzili wczoraj test rakiety RS-24 Jars. Test odbył się na poligonie rakietowym w Plesiecku. Według komunikatu rosyjskiego Ministerstwa Obrony start rakiet nastąpił o 11.31 czasu moskiewskiego, a głowice osiągnęły cele na poligonie Kura położonym na Półwyspie Kamczatka.

Jars to międzykontynentalna, trzystopniowa rakieta balistyczna na paliwo stałe. Może przenosić od 3 do 6 niezależnych głowic atomowych (MIRV) o mocy 150-300 kt każda. Zasięg pocisku szacowany jest na 11 000 km. Rosjanie twierdzą, że CEP wynosi 250 metrów.

W przeciwieństwie do odpalanych z podziemnych silosów rakiet LGM-30G Minuteman III Jars wykorzystuje wyrzutnie mobilne na podwoziu kołowym lub specjalne platformy kolejowe.

 

Za: https://nczas.com/2019/02/07/nuklearny-wyscig-nabiera-tempa-tego-samego-dnia-usa-i-rosja-przetestowaly-rakiety-miedzykontynentalny-video/

Data publikacji: 7.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *