Strona główna > Świat > Nowy sojusznik Izraela? Kanclerz Austrii: będziemy bronić państwa żydowskiego

Nowy sojusznik Izraela? Kanclerz Austrii: będziemy bronić państwa żydowskiego


Bezpieczeństwo Izraela leży w narodowym interesie Austrii – powiedział w poniedziałek kanclerz Austrii Sebastian Kurz będący z wizytą w Jerozolimie. Austriacki polityk przeprosił za zbrodnię Holokaustu i przysiągł walczyć z antysemityzmem, a także bronić żydowskiego państwa na Bliskim Wschodzie.

W przemówieniu skierowanym do Globalnego Forum Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Jerozolimie Kurz oświadczył, że bezpieczeństwo Izraela jest częścią wiedeńskiego Staatsraison, czyli interesu narodowego. Podobną deklarację złożyła 10 lat temu w Knesecie kanclerz Niemiec Angela Merkel.

– Jako Austriacy będziemy wspierać Izrael za każdym razem, gdy będzie zagrożony. Będziemy zaangażowani w historyczny moralny obowiązek, który mamy jako Austriacy wobec bezpieczeństwa Izraela – mówił Kurz delegatom Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Jerozolimie.

Naszym moralnym obowiązkiem jest to, że jest to część naszej Staatsraison, czyli interesu narodowego mojego kraju – dodał, mówiąc po angielsku.

Niemiecki termin jest często tłumaczony jako „interes narodowy”, chociaż rząd Merkel w 2008 roku tłumaczył to jako „rację bytu swojego kraju”.

– Oznacza to, że bezpieczeństwo Izraela nie podlega negocjacjom –  kontynuował Kurz. – Rozumiemy poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa, przed którymi stoi Izrael. Dlatego w pełni potępiamy wszelkie akty przemocy w Izraelu, na jego granicach i poza nim – kontynuował.

Austriacki kanclerz, który na początku swojego urzędowania oskarżany był o stworzenie rządu antysemickiego, wyjaśniał, że sytuacja bezpieczeństwa Izraela jest „wyjątkowa”. Inne kraje – jego zdaniem – mogą przegrać jedną lub więcej bitew, ale wciąż mogą przetrwać. Tymczasem w przypadku Izraela jest inaczej. – Izrael to silny, ale mały kraj. Nie może przegrać nawet jednej pojedynczej bitwy, ponieważ to by oznaczało jego koniec – przekonywał.

Nie chcąc szczegółowo omawiać konfliktu izraelsko-palestyńskiego, Kurz zaznaczył, że „zaangażowanie na rzecz pokojowej przyszłości jest potrzebne ze wszystkich stron”. Dodał, że Austria będzie przypominać innym krajom w regionie, że muszą się pogodzić z tym, iż Izrael jest tam i pozostanie.

Wcześniej, w poniedziałek, podczas spotkania z premierem Benjaminem Netanjahu, Kurz powiedział, że będzie starał się „podnieść świadomość w Europie na temat szczególnej sytuacji i szczególnych potrzeb bezpieczeństwa Izraela” w związku ze zbliżającym się przewodnictwem jego kraju w UE, zaplanowanym na początek lipca.

Izraelski premier chwalił Kurza i dziękował za to, że jest „prawdziwym przyjacielem Izraela i narodu żydowskiego”.

Podczas swojego przemówienia na Światowym Forum AJC – które zebrało liderów społeczności żydowskiej na swój pierwszy w Jerozolimie szczyt – Kurz wielokrotnie przepraszał za współudział w Holokauście i obiecał, że jego rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by nauczać o zagładzie Żydów i walczyć z antysemityzmem, zarówno skrajnej prawicy, jak i pośród muzułmańskich społeczności migrantów. 

– Osobiście uważam za niewiarygodne i niedopuszczalne, że nawet prawie sto lat po Shoah antysemityzm nadal istnieje w naszym świecie. W tym kontekście Austria ponosi szczególną odpowiedzialność historyczną za wspieranie życia żydowskiego w naszym kraju i ochronę przed wszelkimi formami antysemityzmu – deklarował 31-letni kanclerz. 

– Nieważne, czy był obecny przez długi czas, czy został niedawno zaimportowany. W Austrii już nigdy nie będzie miejsca na antysemityzm i będziemy walczyć o to każdego dnia – mówił.

Historyczna odpowiedzialność Austrii obejmuje „szczególną odpowiedzialność” wobec Izraela, dodał, wyjaśniając, że doprowadziło to jego rząd do przyjęcia „proaktywnej agendy, jeśli chodzi o wspieranie państwa Izrael”, w tym pierwszego „wyraźnego i formalnego zobowiązania w programie koalicyjnym dla Izraela jako państwa żydowskiego”.

Kurz nie odniósł się jednak do faktu, że społeczność żydowska Izraela i Austrii bojkotuje jego młodszego koalicjanta, skrajnie prawicową Partię Wolności (FPOe) za neonazistowską przeszłość i obecną „ksenofobiczną politykę”.

Wielu Austriaków nie zrobiło nic, by walczyć z nazistowskim reżimem, przyznał. – Zdecydowanie zbyt wielu aktywnie popierało te okropności, a nawet było ich sprawcami – mówił Kurz, dodając, że sporo czasu zajęło jego rodakom, by przyznać, że byli nie tylko ofiarami, ale też sprawcami okropnych masowych morderstw Żydów.

Podczas gdy historia nie może zostać cofnięta, Austriacy podejmują dziś wielkie wysiłki, aby zapewnić, że Shoah nigdy się nie powtórzy i że moje pokolenie i kolejne pokolenia nigdy nie zapomną o tych strasznych zbrodniach – obiecał.

Źródło: timesofisrael.com

AS

Za: https://www.pch24.pl/nowy-sojusznik-izraela–kanclerz-austrii–bedziemy-bronic-panstwa-zydowskiego,60915,i.html


10 thoughts on “Nowy sojusznik Izraela? Kanclerz Austrii: będziemy bronić państwa żydowskiego

 1. Żydzi czyli Izraelczycy (nie Izraelici, potomkowie Jakuba) są do odstrzału a kto im przygotowuje zagładę? Ano też Żydzi. Holokaust Żydom też zorganizowali Żydzi. To chytre, przebiegłe jak wąż (trafne porównanie) plemię wypracowało technikę ukrywania się i roszczeniowości za prześladowania.

  Plan trzech wojen światowych wg Alberta Pike z 1871 r.

  „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, że Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm wzajemnie się zniszczą.”

  1. Żydzi nie są do odstrzału …. przygotowują wojnę na ziemi obiecanej izraelita …. zapewne na „państwo izreal” spadnie niedługo pare atomowek i jak to przepowiadał Jezus nie pozostanie tam kamień na kamieniu…. w chwili obecnej trwa exodus Żydów do ich ojczyzny czyli ukrainy i Polski stad miedzyinnymi afera wyprzedaży kamienic w Warszawie czy wojna na ukrainie….w przepowiedni 3 wojen mowa o zniszczeniu syjonizmu ponieważ w jego miejsce przyjdzie religia antychrysta … pamietajmy przecież ze poza tym systemem nie będzie innych

  1. Dużo jest zakamuflowanych żydów,pozmieniali nazwiska.Jezus powiedział:po owocach ich poznacie.złe drzewo nie może wydać dobrych owoców a dobre złych.

   1. Nie do końca sie z Tobą zgodzę …. powiedzenie „po owocach ich poznacie” można przypisać praktycznie do wszystkiego ….praktycznie cała Biblię można odbierać na różne sposoby . Dobrym przykładem jest kolega TD który widzi w Bibli Boga okrutnego i bezwzględnego …. wersety które przytoczyłeś mówiły o religii i fałszywych prorokach którzy bedą mamich ludzkość …. weźmy taki KK który mianuje sie spadkobiercą wiary Chrystusowej cnoty skromności a na codzień widzimy i słyszymy przepych pazerność pedofilię jak wilk w owczej skórze …. Premier Austrii jest tylko pionkiem na szachownicy jak większość polityków na tym świecie … pozdrawiam

  2. Ja od razu wiedziałem, że to syjonista, bo na początku jak nazywano Hofera rasistą, ksenofobem (itp lewackie słowa) od razu makrela/kazmierczak i mikron nie mieli nic przeciwko Kurzowi.
   Jak sie pisało na różnych forach, że Kurz to fałszywa opozycja to dobrzy goim (tj. naiwni nieżydzi) myśleli, że jestem niepoważny, a wyszło, że to jednak przyjaciel pissrahell’a.

 2. Austria
  Czcigodna monarchia po wielu krwawych walkach rozpadnie się. Jednak duch opiekuńczy tego starożytnego rodu ustrzeże dynastię. Wiedeń dwa razy będzie oblężony a gdy ściągnie nienawiść wielu narodów, nawiedzi go straszna klęska, gdyż opustoszeje, a wielkie pałace będą stać puste. Na placu św. Stefana trawa rosnąć będzie po kolana”.

  Rocca Lodovic

 3. Srau pies kanarka. Kolejny przypadek wylizania syjonistycznej dupci przez młodego karierowicza. Dobrze wie z jakiego kierunku obecnie wieje wiatr, więc stawia swoje żagle zgodnie z obecną narracją. Brakuje jeszcze, żeby przyznał, że to my Polacy mordowaliśmy żydków i, że to w naszych obozach ich mordowaliśmy… Pies ich jebau. Świat jest zakłamany, fałszywy, po prostu paskudny.

 4. w necie ; spisek agentów nwo czcicieli szatana . dlaczego synagoga szatana islamizuje europę . kto depcze chrześcijańską cywilizację . manifest z vontetente .. plan kal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *