Strona główna > Świat > Nowy premier Wielkiej Brytanii zapowiada twardy Brexit

Nowy premier Wielkiej Brytanii zapowiada twardy Brexit

Wielka Brytania ma nowego premiera. Boris Johnson zastąpił na tym stanowisku Theresę May i już w środę ogłosił, że Bruksela musi dać Wielkiej Brytanii lepszą umowę wyjścia z Unii Europejskiej, albo nastąpi tzw. twardy Brexit.

Boris Johnson nowo mianowany premier Anglii to marionetka Rothschildów. Przemówienie ze strony MSZ Aglii, premier w towarzystwie Lynn Forester de Rothschild żony lorda Evelyna de Rothschild.Pochodzenie Borisa Johnsona jest równie zaskakującą mieszanką, co jego charakter. Alexander Boris de Pfeffel-Johnson – tak brzmi pełne imię polityka – ma ciekawe korzenie. Jego prababka była wnuczką Fryderyka I, króla Wirtembergii, który z kolei pochodził z trzeciego pokolenia Wielkiej Brytanii, Jerzego II. Oznacza to, że jest potomkiem kilku europejskich dynastii królewskich.

Opublikowany przez Killuminati 2 Środa, 24 lipca 2019

Zgodnie z wynikiem referendum, przeprowadzonego w 2016 roku, Wielka Brytania miała opuścić UE 29 marca 2019 roku. Jednak rząd Theresy May nie potrafił wypracować umowy, która zadowoliłaby Unię Europejską i brytyjskich parlamentarzystów. Później skupiano się na przekładaniu Brexitu, aż Bruksela wyznaczyła prawdopodobnie ostatni termin wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Ma to nastąpić 31 października, choć wciąż pojawiały się nadzieje, że poprzednie władze w Londynie ostatecznie zrezygnują z Brexitu.

Wybór Borisa Johnsona na nowego premiera Wielkiej Brytanii, a także lidera Partii Konserwatywnej, zmienia wszystko. W pierwszej kolejności zaczął od przemowy, w której zapowiedział wyjście kraju z Unii Europejskiej 31 października, lub nawet wcześniej. Jednocześnie zaznaczył, że nie będzie przedłużał Brexitu – albo wynegocjuje lepszą umowę z Brukselą, albo nie będzie żadnej umowy.

Boris Johnson zwolnił już kilkunastu ministrów i powołał nowych, a najważniejsze stanowiska zajęli eurosceptycy. Jego rząd zamierza rozpocząć nowe negocjacje z Unią Europejską, choć Bruksela wielokrotnie ogłaszała, że nie będzie już prowadzić żadnych rozmów. Wielka Brytania ma jeszcze nieco ponad 3 miesiące, aby rozwiązać ten problem. Teraz przynajmniej wiemy, że Brexit jest pewny. Nie wiadomo tylko, jak będzie wyglądać przyszłość tego wyspiarskiego państwa poza Unią Europejską.

Autor: John Moll

Źródło: https://zmianynaziemi.pl

2 thoughts on “Nowy premier Wielkiej Brytanii zapowiada twardy Brexit

  1. Anglicy mają i będą mieli się dobrze.Mają nasze skradzione złoto,mnóstwo pieniędzy z dawnych kolonii a w Europie są potęgą gospodarczą.Na wyjściu z UE nic nie stracą a mogą jeszcze zyskać bo to UE ich bardziej potrzebuje.Nowy premier tak jak przypuszczałem marionetka żydków nawet myckę ma ubraną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.