Strona główna > Świat > Nowy, demoniczny narkotyk – flakka (skutki na wideo)

Nowy, demoniczny narkotyk – flakka (skutki na wideo)

W USA, Australii i prawdopodobnie w Europie pojawił się nowy narkotyk o nazwie flakka. Liczne doniesienia mówią, że rozprzestrzenia się m.in. na Florydzie, w Ohio i Teksasie. Nowy dopalacz nazywany jest tam „żwirem”, ponieważ wyglądem przypomina kolorowy żwir służący do wysypywania dna akwarium.

a

Zażywanie tego narkotyku, który może być wciągany nosem, palony, wstrzykiwany dożylnie lub połykany, wiąże się z poważnymi, a bywa, że śmiertelnie groźnymi zachowaniami:

  • na początku tego tygodnia policja aresztowała mężczyznę będącego pod wpływem flakki, który biegł nago po skrzyżowaniu i uciekał przed wyimaginowanymi ludźmi, mającymi go ścigać
  • w lutym kamera nagrała mężczyznę pod wpływem flakki, który próbował kopniakami rozbić szklane drzwi posterunku policji w Fort Lauderdale na Florydzie
  • w marcu mężczyzna po zażyciu flakki miał się nadziać na metalowe ogrodzenie.

Skojarzenie takiego zachowania z tym, o czym donosiły gazety na pierwszych stronach kilka lat temu, wraz z pojawieniem się innych dopalaczy, zwanych „solami do kąpieli”, nie jest przypadkiem. Obie substancje są ze sobą blisko związane.

Ponieważ flakka jest stosunkowo nowa, naukowcy nie są pewni, jak dokładnie działa na mózg ani jak bardzo jest uzależniająca.

Nadużycie narkotyku prowadzi do uczucia niezwykle silnego lęku, paranoi i halucynacji. Tak jak w przypadku innych dopalaczy, donosi się o dziesiątkach przypadków agresji u ludzi będących pod wpływem flakki.

https://www.youtube.com/watch?v=sC3AUoNDqKs

Za/skrót: http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/flakka-co-to-jest-i-jak-dziala-nowy-narkotyk/xtysgxl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *