Strona główna > Zdrowie > Nowy mikrochip pozwoli zobaczyć wnętrze serca

Nowy mikrochip pozwoli zobaczyć wnętrze serca

Co prawda info dotyczy chipa przeznaczonego do celów medycznych, jednak warto zapoznać się z najnowocześniejszą technologią (o której my maluczcy wiemy) „chipizacji”. Oswajanie ludzi z chipam jest równie eksperymentalne co nachalne w przemyśle medycznym i nie jest tajemnicą poliszynela, że ów technologia może mieć także inne zastosowanie. a303

aNaukowcom udało się opracować prototyp niesamowitego mikrochipa, który już wkrótce może pomóc kardiologom w diagnozie jednego z najważniejszych ludzkich organów – serca. Opracowane urządzenie jest tak małe, że jest w stanie przejść przez cały układ krążenia i bez żadnego problemu potrafi wniknąć do wnętrza serca.

Mikrochip pozwoli lekarzom stworzyć kompletny, trójwymiarowy obraz serca, głównych arterii i obwodowych naczyń krwionośnych, co znacznie ułatwi identyfikację przyczyny w przebiegu większości chorób serca. Urządzenie opracowali naukowcy z Giorgia Institute of Technology (USA). Na powierzchni chipa, która wynosi zaledwie 1,5 mm, umieszczono 56 ultradźwiękowych nadajników i 48 odbiorników.

Jak napisano w czasopiśmie IEEE Transactions on Ultrasonics – urządzenie jest w stanie przesyłać obrazy 3D z prędkością 60 klatek na sekundę. Badania prototypu obecnie wchodzą w etap badań na zwierzętach, następnie planowane są testy na ludziach. Po ich zakończeniu, naukowcy planują rozpoczęcie produkcji mikrochipa i masową sprzedaż do różnych klinik i szpitali na całym świecie.

Za: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/nowy-mikrochip-pozwoli-zobaczyc-wnetrze-serca

P.S. Suplement:

To już historia, czyli pierwsza telewizyjna reklama chipa:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.