Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Nowsza Ewangelizacja : krytyka ekumenizmu to herezja

Nowsza Ewangelizacja : krytyka ekumenizmu to herezja

Katolicki kardynał oświadcza: „Ekumenizm nie jest herezją ale herezją jest potępianie ekumenizmu!”. Wkrótce ogłoszą to także heretycy, którzy przejęli najwyższe stanowiska w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej!

aa

Liczne katolickie i inne heretyckie wspólnoty Polski biorą udział w wielkim wydarzeniu religijnym, w tzw.”Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan”, który oganizowany jest przez Radę ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski. Centralne uroczystości miały miejsce w niedzielę 22 stycznia w jednej z katedr warszawskich.

Szef Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski, „biskup” Krzysztof Nitkiewicz, występując na konferencji prasowej w stolicy powiedział, że „Dialog doktrynalny zbliża wierzących różnych wyznań. Nie wiemy kiedy i w jakiej formie nastąpi jedność, naszym zadaniem jest modlitwa” – powiedział polski kardymał.

Podkreślił także, że „ta jedność będzie w każdym przypadku jednością w różnorodności” i dodał, że dzisiaj nie brakuje przeciwników ruchu ekumenicznego, nawet w środowisku naukowym (co nie może cieszyć ludzi wyznania prawosławnego, rozumiejących szkodliwość zbliżenia z katolicyzmem w politycznym jak i w duchowym aspekcie).

Pan Krzysio -dowcipny amant! I jarmułka szykowna!
Pan Krzysio -dowcipny amant! I jarmułka szykowna!

Polski kardynał Nitkiewicz jasno zakończył swoje wystąpienie: „Ekumenizm nazywają przyczyną kryzysu w Kościele i nawet herezją ale prawdziwą herezją jest potępienie ekumenizmu„. 

Słowa te świadczą o wiedzy katolików co do rzeczywistej sytuacji w sferze duchowej i ich świadomych działań dokładnie w przeciwnym kierunku. Należy zauważyć, że niektórzy ekumeniści posunęli się dalej i już są gotowi do tworzenia czarnych list tych, jako terrorystów, którzy nie zgadzają się ze zmieszaniem wszystkich religii w imię „pokoju i bezpieczeństwa”.

a,a

Na podstawie: http://3rm.info/main/66078-kardinal-eres-ne-ekumenizm-a-osuzhdenie-ekumenizma-skoro-eto-obyavyat-i-eretiki-zahvativshie-rukovodstvo-v-rpc-mp.html

Data publikacji: 30.01.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 89 = 92