Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosję bombardują samoloty NATO startujące z Azerbejdżanu

Noworosję bombardują samoloty NATO startujące z Azerbejdżanu

Noworosję bombardują samoloty NATO przylatujące z Azerbejdżanu.

1408515841_nato

„Bombowce NATO tankują paliwo w Azerbejdżanie i bombardują separatystów na Ukrainie”-z taką sensacyjną informacją, dzień wcześniej, wystąpił szereg mediów w USA, Mołdowie i Rosji, informuje Hakkin.az.

W szczególności, jak informuje, mołdawska gazeta actualitat.mol, „myśliwce bombardujące, atakujące obiekty cywilne we wschodniej Ukrainie, latają z oznakowaniem Ukraińskich Lotniczych Sił Zbrojnych. Ich loty były prześledzone do baz lotniczych w Azerbejdżanie, Rumunii i Mołdawii gdzie gdzie są one serwisowane i uzupełniają uzbrojenie. Niektóre z tych samolotów, być może, pilotowane są przez Polaków albo nawet Izraelczyków. Są doniesienia, że kanadyjski dziennikarz Geoffrey West pracujący z internetowym oprogramowaniem 0nline „namierzanie samolotu”, zidentyfikował grupy samolotów bojowych latających „formacjami” w przestrzeni powietrznej Ukrainy i to, że startują one z baz NATO i innych lotnisk.

„To co ja ustaliłem w czwartek wieczorem za pomocą programu internetowego namierzania i śledzenia…to jest „szereg samolotów nie posiadających rejsowych znaków (sygnałów) wywoławczych, które były wykryte w regionie Ukraina/Morze Czarne. Mój przyjaciel obserwował ten, który wylądował w Bukareszcie. Ja zarejestrowałem ten, który wylądował w Mołdowie”. Inne były zauważone jak startowały i lądowały na tak zwanych opuszczonych lotniskach w Azerbejdżanie. Bazy te stały się znane już w 2012 roku. Izrael planował użycie tych azerbejdżańskich obiektów w przypadku napaści na Iran. To więcej niż próba uniknięcia wykrycia przez rosyjskie radary obrony przeciwlotniczej. Gazeta donosi także, że w Azerbejdżanie znajdują się zapasy amerykańskiej broni, która była dostarczona do gruzińskiego portu Poti na pokładzie amerykańskiego okrętu wojennego „Grayfair” w czerwcu 2010 roku i przewieziona została ciężarówkami, według danych informatorów gruzińskich, do baz azerbejdżańskich. Voskanapat.info przypomina, że w 2012 roku Izrael kupił od Azerbejdżanu 7 nie używanych lotnisk wojskowych z czasów sowieckich.

Za: http://3rm.info/50144-novorossiyu-bombyat-priletayuschie-iz-azerbaydzhana-samolety-nato.html

Data publikacji: 20.08.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.