Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Zdradzona wojna przez zdradziecki Kreml

Noworosja – Zdradzona wojna przez zdradziecki Kreml

Dnia 1 stycznia na Ługańszczyźnie służby specjalne Rosji przeprowadziły operację likwidacji „Batmana” (pułkownik Alieksandr Biednow). Podczas zatrzymania „Batmana” zostało zamordowanych jego 6 ochroniarzy, kilku ludzi aresztowano, w tym jego żonę. Samego Biednowa, według jednej wersji, specnazowcy wywieźli do Rosji, według innej wersji przetrzymują „w piwnicy” w Ługańsku.

Pułkownik Alieksandr Alieksandrowicz Biednow "Batman", zamordowany wraz ze swoimi 6 żołnierzami w zasadzce kremlowskiego specnazu
Pułkownik Alieksandr Alieksandrowicz Biednow „Batman”, zamordowany wraz ze swoimi 6 żołnierzami w zasadzce zastawionej przez kremlowski specnaz.

„1 stycznia 2015 roku w okolicach wioski Gieorgijewka rejonu łutugińskiego, rosyjski specnaz zatrzymał szefa sztabu 4-tej Brygady Sił Zbrojnych Ługańskiej Republiki Ludowej, pułkownika Alieksandra Biednowa („Batman”). W czasie zatrzymania Biednowa zostało zabitych 6 jego ochroniarzy, w tym ochotnik z Federacji Rosyjskiej o pseudonimie „Kot”” – donoszą źródła ukraińskie. Źródła rosyjskie zachowują milczenie co czasami jest wymowniejsze od słów.

Najwidoczniej prawdziwe szczegóły tego zdarzenia będą znane trochę później, teraz jest ważne aby zrozumieć co się w ogóle dzieje. Według słów informatora z „Prawoje dieło” (z braku innych danych) następnym partyzantem, którego zlikwidują służby specjalne Rosji, na terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej, będzie dowódca polowy „Lieszij”.

Teraz rosyjski oddział sił specjalnych „Wympieł” przeniesiono do miasta Brianka w obwodzie ługańskim. Przygotowywana jest operacja neutralizacji dowódców oddziałów kozackich.

Przypomnijmy, że od Nowego Roku do 15 stycznia wstrzymany jest, na Donbassie, ruch transportowy przez granicę i to bez wyraźnych przyczyn. Zwykle takie rzeczy się dzieją kiedy ktoś chce coś zrobić bez postronnych świadków i trzeba mieć świadomość, że to „coś” jest wystarczająco ważne jeżeli, w istocie, Noworosja przez ten okres pozostaje bez zaopatrzenia w żywność.

Przypomnijmy, że podobne zdarzenia już miały miejsce w Ługańskiej Republice Ludowej kiedy usuwali atamana Kozincina i w trakcie tej operacji zostało zabitych dwóch spośród kozackich atamanów. Przy czy znowu operacja, w opinii świadków, była przeprowadzona właśnie przez rosyjskie służby specjalne.

W końcu grudnia miała miejsce, w Donieckiej Republice Ludowej, seria niezrozumiałych aresztowań lewicowych (czytaj anty-oligarchicznych – tłum.) działaczy rosyjskich, przy czy jeden z działaczy znalazł się w rękach SBU a obecnie przebywa w mariupolskim SIZO (ciężkie więzienie – tłum.).

Pozostali, pomimo wielkiego skandalu i apeli wybitnych działaczy rosyjskich (w tym i ze środowiska kremlowskiego), pozostają w areszcie w Doniecku. Jedynym wyraźnym motywem jest właśnie działalność opozycyjna tych ostatnich w Federacji Rosyjskiej i udział w tym oficerów FSB.

Jak zawsze puzzle składa się z fragmentów i gdzieś w połowie układanki wyłania się ogólny obraz – w Noworosji siłami właśnie rosyjskich oddziałów przeprowadzana jest czystka „niereformowalnego” pospolitego ruszenia.

W jakim celu jeżeli wojna jeszcze się nie skończyła? Nie trzeba być zbytnio inteligentnym żeby zrozumieć, że takie rzeczy dzieją się kiedy jedna ze stron jest przekonana, że tak, wojna jest zakończona (albo nie ma znaczenia) i trzeba coś zrobić z pozostałymi po wojnie nieuchronnymi konsekwencjami, z których jedną jest problem ludzi, którzy przyzwyczaili się realizować zdecydowanie działania z własnej inicjatywy.

Naturalnie Kreml nie chce pozostawić ich w Donbassie a tym bardziej nie pragnie ich widzieć w Federacji Rosyjskiej. Najbardziej znanym z tych ludzi mogą darować życie w zamian za obietnicę rezygnacji z politycznej i wybitnej działalności społecznej. Prawdopodobnie będą oni intensywnie dyskredytowani (co w jakimś sensie uratuje im życie). Mniej wybitni będą ginąć, przepadać bez wieści, będą osadzani w więzieniu, jeżeli nie wynajdzie się dla nich odpowiedniego zajęcia.

Na przykład Zaporożcy, a później bohaterowie wojny 1812 roku byli wysłani na Kaukaz, a najlepsze jednostki Wojny Ojczyźnianej wysłano na wojnę z Japonią, do Chin, na wojnę koreańską, i tak dalej.

Rzecz leży w czym innym a mianowicie na ile trwałe są zakulisowe porozumienia Kremla z Zachodem odnośnie uregulowania kryzysu na Ukrainie? Czy nie okaże się jutro, że pozbawiając w Noworosji pospolite ruszenie przywództwa, pozbawiając wsparcia ze strony rosyjskiego społeczeństwa, nagle nie okaże się, że porozumienia nie obowiązują a wojna jest niezakończona? I czy uda się, po oczywistej podłości, znowu poderwać kogoś na nową wojnę? Mam wątpliwości.

Anatolij Baranow

Za: http://www.ruspravda.info/Betmen-geroy-predannoy-voyni-9363.html

Data publikacji: 2.01.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.