Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Wojna na Ukrainie zdemaskuje wszystkich plugawców

Noworosja – Wojna na Ukrainie zdemaskuje wszystkich plugawców

Noworosja. Igor Striełkow: „Wojna na Ukrainie oświetliła i będzie ujawniać wszystkich brudnych plugawców, zarówno na Ukrainie jak i w Rosji”.

a2,00

Logika tego co się dzieje jest taka, że na fali wydarzeń przeniesienie ich do Rosji jest nieuniknione. Odnosić się do wezwań z Kijowa „Na Krym” trzeba z odpowiednim humorem ale ludzie w Waszyngtonie zdecydowanie nie na próżno nadymają ukraińską falę. Wojna pomiędzy Ukrainą a Rosją będzie dla nich ukoronowaniem wszystkich wysiłków. Mój przyjaciel w Kijowie „Alieks” zakłopotany z powodu niezupełnie odpowiednich komentarzy w odpowiedzi na jego informację z Kijowa, odnośnie Krymu, przysłał mi uzupełnienia do listu. Jednakże, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, nie wolno ich publikować. Zbyt wiele w nich jest wskazówek co do jego tożsamości ażeby nie martwić się o jego bezpieczeństwo. Jednakże jeden akapit, tak sądzę, można, a nawet trzeba, przytoczyć.

„…W tym tygodniu na zlecenie Poroszenko został przeprowadzony sondaż z pytaniem: „Na jaką partię byście głosowali jeżeli teraz odbyłyby się wybory do Rady Najwyższej?” Na pierwszym miejscu „Radykalna Partia Liaszko” z 23,4%. „Partia Solidarność” (partia Poroszenki) na drugim lub trzecim miejscu. Teraz socjologowie, którym Poroch wyrwał wszystkie wystające części ciała, uzasadniają to w mediach tym, że gdyby w nazwie „Solidarność” widniało nazwisko „Poroszenko” to bez wątpienia byłaby ta partia na pierwszym miejscu. Komentarze potrzebne? Na spotkaniu z wami mówiłem, że Liaszko z wysokim prawdopodobieństwem może zostać w bliskiej przyszłości prezydentem i rozpocznie wojnę z Rosją. Podejrzewam, że chyba zbytnio nie uwierzyliście mi. Ale, niestety, zdaje się, że wszystko ku temu zmierza. Jest on teraz wściekle finansowany, dosłownie pławi się w pieniądzach. Podpięto znowu do finansowania Liewoczkina, człowieka na 300% pro-amerykańskiego (wszystkie aktywa przelane na firmy amerykańskie, nieruchomości, rodzina, w Ameryce). Ponadto i sam Liaszko to laboratoryjnie czysto amerykańska marionetka. Już 15 lat temu miał swojego nadzorcę w ambasadzie amerykańskiej…”

Myślę, że Krym to naprawdę ten punkt, który będzie krytyczny w stosunkach Ukrainy i Rosji. Jednakże chyba rozwiązanie problemu krymskiego nie będzie wprowadzane tępo „w łeb”, prędzej ten problem będzie rozwiązywany przez Moskwę. Wariant uruchomienia wybuchowych scenariuszy w rodzaju Maneża (rozruchy w rodzaju kijowskiego Majdanu-tłum.) najprawdopodobniej jest kluczowy. To paradoks ale zapobiec albo zminimalizować konsekwencje Maneżu i rosyjskiego Majdanu można właśnie na Ukrainie. Wojny, w ogóle, lepiej prowadzić na terytorium przeciwnika. W tym także domowe. Wojna na Ukrainie to nie jest wojna międzyetniczna typu „Rosjanie przeciwko Ukraińcom”. To jest wojna ideologiczna (światopoglądowa-tłum.), wojna geo-kulturowa, wojna etyczna. Dlatego ma ona takie wyraźne odwzorowanie w Rosji. Właśnie wojna na Ukrainie oświetliła i będzie ujawniać wszystkich brudnych plugawców tak na Ukrainie jak i w Rosji. U nas, na początku, byli to tradycyjnie patroni Bołotnego, następnie podczepili się do nich mistrzowie kultury, teraz oto zaczęły pojawiać się bałwany pseudo-patriotycznej impry. Wojna domowa na Ukrainie wyświetla przeciwników u nas jak rentgen. Wojna domowa toczy się już i u nas ale na szczęście ona, na biegu wstecznym, rzutuje z Rosji z powrotem na Ukrainę. Dlatego Striełkow nie ma czego szukać w Moskwie, w Doniecku jest on na swoim miejscu. Im dłużej on tam przebywa tym więcej plugastwa u nas się objawi, tym ostrzej objawią się różnice w Moskwie. I jeżeli nam wciąż próbują zrobić Majdan w Rosji to najlepiej jeżeli całe to plugastwo już się ujawni na fali ukraińskich wydarzeń. Tak jak w środowisku przedstawicieli władzy tak i w środowisku osobistości medialnych, polityków, działaczy społecznych i innych, pracujących dla pieniędzy.

„Z kim trzymacie, mistrzowie kultury?”-pytanie w geo-kulturowej wojnie będzie bardzo stosowne.

Za: http://3rm.info/48755-istrelkov-voyna-na-ukraine-vysvetila-i-budet-vyyavlyat-vsyu-mraz-kak-na-ukraine-tak-i-v-rossii.html

Data publikacji: 9.07.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *