Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – W Doniecku zabite dwie amerykańskie „foki”

Noworosja – W Doniecku zabite dwie amerykańskie „foki”

Na terenie donieckiego lotniska zostały zabite dwie amerykańskie „foki” (amerykańskie siły specjalne SEAL – tłum.). Na tle twierdzeń przedstawicieli kijowskiej junty o udziale w walkach o lotnisko w Doniecku rosyjskich specnazowców (rosyjskie siły do zadań specjalnych – tłum.) bardzo pikantnie wygląda informacja o zabiciu pod stolicą Donieckiej Republiki Ludowej dwóch amerykańskich komandosów.

aa6

Według doniesień z Noworosji, w trakcie działań bojowych na donieckim lotnisku, zostały zabite dwie osoby w mundurach rosyjskich „wojskowych jednostek do zadań specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej”.

Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że pierwszy z zabitych „rosyjskich specnazowców” to nikt inny jak człowiek o nazwisku Michael Warner, „foka” z amerykańskich sił specjalnych „SEAL”, pochodzący z Wichita Falls (Texas) i odkomenderowany do dyspozycji prywatnej firmy wojskowej „Halliburton”.

Drugi zabity to jego kolega Andrew Kostishin z miasta Denton (Texas). Obu amerykańskim komandosom nie pomogły, znalezione przy nich, dowody tożsamości z osobistym podpisem ministra obrony Ukrainy, generała-pułkownika Stepana Połtoraka.

Najbardziej pikantny akcent tego zdarzenia polega na tym, że zlikwidowali amerykańskich komandosów na lotnisku…ukraińscy żołnierze. Ten fakt wywołał panikę w ukraińskim dowództwie. Jednostka, która zabiła amerykańskich żołnierzy, została natychmiast wywieziona z lotniska do Kjowa, gdzie teraz znajduje się w podziemiach SBU.

W opinii źródeł wojskowych, Kijów stara się o maksymalne zatuszowanie sprawy likwidacji fałszywych rosyjskich specnazowców z Rosji w wyniku „przyjacielskiego ostrzału”. Według jednej z wersji, kolejna próba rozejmu i „przerwania ognia” była uzależniona właśnie od tego żeby ewakuować trupy Amerykanów i dokonać pod Donieckiem rotacji „winnej” jednostki.

Kiedy niezbędne środki zostały wdrożone w reżimie operacyjnym to ukraińska strona od razu oświadczyła o zerwaniu porozumień dotyczących zawieszenia broni na lotnisku w Doniecku. W jakimkolwiek przypadku oczywistym jest fakt udziału w działaniach bojowych w Donbassie amerykańskich specjalistów wojskowych.

Wykorzystując rosyjskie umundurowanie, sprzęt i uzbrojenie, najemnicy imitują udział „jednostek  sił specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej” w bojach i w ten sposób próbują motywować ukraińskich żołnierzy do aktywnych działań bojowych przeciwko „moskiewskim najeźdźcom”.

Za: http://3rm.info/53177-v-aeroportu-donecka-unichtozheny-dva-morskih-kotika-iz-ssha.html

Data publikacji: 6.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *