Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – W Debalcewo cywilni mieszkańcy pomordowani

Noworosja – W Debalcewo cywilni mieszkańcy pomordowani

Żołnierze pospolitego ruszenia Noworosji oczyszczają wyzwoloną, od ukraińskich okupantów, część Debalcewo,  jednakże ratować ze zrujnowanego miasta nie ma praktycznie kogo, wszyscy cywilni mieszkańcy zostali zabici przez ukraińskich żołnierzy strzałem w głowę.

aaa

Poinformował o tym fakcie redaktor czasopisma Klubu Izborskiego Noworosji „Nowaja Ziemlia”, Artiom Olzin, donosi Pravda.ru.

„Wymiana ognia trwa bez przerwy, w tych rejonach, które nasi wyzwalają, próbują oni wyprowadzać cywilnych mieszkańców jednak w większości domów ludzie są już pozabijani. Ukraińska armia dokonuje tam okrutnej „czystki”. Ludzie są zabijani od razu w domach, ich firmowymi strzałami w głowę” – przekazał Artiom Olżin.

aaaa

Przypomnijmy, że ewakuację cywilnych mieszkańców z Debalcewo przeniesiono na 18 lutego z powodu działań bojowych i po ogłoszeniu o ranieniu szefa Donieckiej Republiki Ludowej, Alieksandra Zacharczienko.

Wcześniej dowództwo pospolitego ruszenia zaproponowało powtórnie żołnierzom Ukrainy wyjście z okrążenia i złożenie broni. Przypomnijmy także, że według danych Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Ludowej, Siły Zbrojne Ukrainy zaminowały praktycznie wszystkie obiekty niezbędne do zapewnienia życia w Debalcewo a także wysadziły stację przekaźnikową łączności mobilnej. O tych faktach na kolejnym briefingu poinformował oficjalny przedstawiciel urzędu Eduard Basurin.

Za: http://3mv.ru/publ/iz_debalcevo_nekogo_ehvakuirovat_vse_zhiteli_ubity_ukraincami_kontrolnym_v_golovu/3-1-0-38395

Data publikacji: 18.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *