Strona główna > Ukraina > NOWOROSJA – Sprawdzona informacja ze strefy walk

NOWOROSJA – Sprawdzona informacja ze strefy walk

a1. Dzisiaj trwały bardzo ciężkie walki w rejonie Izwarino – pospolite ruszenie straciło 10-12 żołnierzy i około 30 rannych, junta straciła do 40 zabitych i kilkudziesięciu rannych, spalono 3 transportery opancerzone. Pospolite ruszenie również dzisiaj utrzymało swoje pozycje, jutro czeka na kontynuację walk.

2. Ustalono główny kierunek uderzenia wojsk junty – to Sławiańsk i Kramatorsk, tam zostanie naniesione główne uderzenie, tam zgromadzono najbardziej zdolne do walk jednostki i najmocniejszą pięść w postaci artylerii lufowej i rakietowej, która będzie przełamywać obronę Striełkowa. Na innych odcinkach walk artylerię wykorzystuje się głównie do terrorystycznego ostrzału w celu wywołania paniki i masowej ucieczki ludności.

3. „Huragany” są używane systematycznie. Przy czym ostrzałem dowodzą ludzie w cywilnych ubraniach, reprezentujący „Prawy sektor” i Kołomojskiego. Za dzień „pracy” płacą 1700 dolarów. Wojskowi wypełniają ich rozkazy.

4. W okolicy miejscowości „Szczęście” (ros. „Счастье”) działa około 150 Polaków i 50 Litwinów. Działania koordynuje Zastępca Ministra Obrony Polski. Szczegóły obiecano po kilku dniach.

5. Informację o Chodakowskim nasze źródła potwierdzają, otrzymał pieniądze od Achmetowa i ukrów (wojska ukraińskiego).

 Podaje Błyskawica (МОЛНИЯ) – wybrane:

 11:56 | Dzisiaj, 3,7,2014, o 4.00, 4.06 i 4.25. było słychać silne wybuchy w Ługańsku, w rejonie Wiergunki. Krążyły dwie „Suszki” (samoloty Su – od tłum.) Pierwszy wybuch był najpotężniejszy.

16:01 | Ukraina odmówiła przyjęcia pomocy humanitarnej Rosji. MSZ Ukrainy skierowało do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych notę, w której mówi się o niemożliwości przyjęcia pomocy humanitarnej z powodu braku określenia adresata.

13:27 | Dzisiaj Brzeziński (ideolog polityki USA) oświadczył, że celem USA jest niedopuszczenie do wprowadzenia wojsk Rosji, niedopuszczenie do umocnienia Rosji podczas przyłączania Noworosji. Dlatego należy Rosję nazywać agresorem, obwiniać ją w okazywaniu pomocy wojskowej, wywołać u Putina odczucie, że po wprowadzeniu wojsk będzie krwawa wojna itp.

Źródło:

Centralna Agencja Informacyjna Noworosji

Novorus.info

http://novorus.info/news/events/24596-03-iyulya-2914-g-proverennaya-informaciya-iz-zony-boev-v-novorossii.html

Tłumaczył Janusz Sielicki

3.7.2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *