Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Siły kijowskiej junty okrążone

Noworosja – Siły kijowskiej junty okrążone

Noworosja – Informacja Sztabu Armii Donieckiej Republiki Ludowej. Kto miał rozum to się poddał a kto go nie miał to „uzupełnił szeregi niebiańskiej sotni”.

a1

Wczoraj Sztab Armii Donieckiej Republiki Ludowej wezwał okrążonych ukraińskich żołnierzy do złożenia broni w zamian za zachowanie życia. „Nie ma żadnych realnych szans na przerwanie pierścienia okrążenia. Wasza sytuacja jest beznadziejna i dalszy opór nie ma żadnego sensu. Walczycie ze swoim własnym narodem. Wypełnienie zbrodniczych rozkazów w bratobójczej wojnie nie przyniesie wam chwały ani pieniędzy. Alternatywa oporu to śmierć”. „W rejonie osiedla Kutiejnikowa w wyniku rozmów poddało się i poszło do niewoli 94 zdemoralizowanych oprawców”-poinformowano w Sztabie Armii Donieckiej Republiki Ludowej. Zgrupowanie ukraińskich oprawców, wcześniej zablokowane w rejonie Ambrosijewki, według powstańców, we wtorek próbowało wyrwać się z okrążenia w kierunku południowo-zachodnim, jednakże było odrzucone na poprzednie pozycje tracąc 50 ludzi w zabitych i rannych.”W rejonie osiedla Worowskoje, na południowy zachód od Doniecka, wywiad Armii Donieckiej Republiki Ludowej wykrył dużą koncentrację sił wroga. Artyleryjskimi uderzeniami pospolitego ruszenia zniszczono 11 pojazdów opancerzonych. Straty w sile żywej są dopiero szacowane”-informuje się także w komunikacie Sztabu Armii Donieckiej Republiki Ludowej.

a2

W Sztabie zauważono, że oprawcy w ciągu doby ostrzeliwali dzielnice mieszkalne Doniecka, Ługańska, Nowoswietłowki i Chriaszcziewatego.

Siergiej Wołodin

Centralna Agencja Informacyjna Noworosji – www.novorus.info

Za: http://novorus.info/news/events/27146-svodka-shtaba-armii-dnr-kto-s-umom-tot-sdalsya-kto-net-popolnil-nebesnuyu-sotnyu.html

Data publikacji: 27.08.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *