Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Podły mord Mozgowoja nie zakończy naszej walki

Noworosja – Podły mord Mozgowoja nie zakończy naszej walki

Dowódca Brygady „Prizrak”, Alieksiej Mozgowoj, podstępnie zamordowany ale nasza walka będzie trwała.

24.05.2015 – Oświadczenie powstańca Noworosji o pseudonimie „Sycz”.

Dowódca Brygady "Prizrak", kozak Alieksiej Mozgowoj. Cześć jego pamięcj!
Dowódca Brygady „Prizrak”, kozak Alieksiej Mozgowoj. Cześć jego pamięcj!

„Według doniesień mediów i danych, które uzyskałem od towarzyszy broni, zdarzyła się tragedia! Zginął dowódca Brygady „Prizrak”, Alieksiej Mozgowoj! Zamordowała go nikczemna grupa dywersyjno-wywiadowcza. Razem z nim zginęła ochrona i jego sekretarka prasowa. Na temat tego mordu, tak na Ukrainie jak i w mediach, rozpoczęły się spekulacje odnośnie likwidacji Noworosji, niektórzy zaczęli obrzucać błotem rosyjskiego bohatera.

Ale nie wierzcie w to co mówią. Mozgowoj to ten człowiek bez którego nie byłoby Noworosji, nie byłoby Ługańskiej Republiki Ludowej! On był jednym z najbardziej oddanych, i niezawodnych w Noworosji, ludzi i dowódców. Jego morderstwo to cios w Siły Zbrojne Noworosji, w Noworosję i, tak uważam, że w ruski świat!

Następnym razem kiedy będziemy iść do ataku to z okrzykiem „Za Noworosję, za Mozgowoja”. Kiedy tylko nadeszła ta informacja to wielu prowokatorów rozpoczęło swoją pracę. To są albo idioci albo dezinformatorzy, którzy mogą tylko obrzucać błotem i samą ofiarę i przedstawicieli administracji ale nie mają kropli współczucia!”

24.05.2015 – Oświadczenie powstańca Alieksandra Żuczkowskiego

„Nie mogę w to uwierzyć, nie mieści mi się to w głowie. Boli serce i łzy w oczach. Po usunięciu Igoria Striełkowa, dowódca brygady Mozgowoj był dla mnie głównym symbolem powstania Donbasu, najlepszym wyrazicielem idei Noworosji. O nim, jak i o wszystkich dowódcach i przywódcach walczącego Donbasu, mówili dużo plugawych rzeczy ale ja nigdy w nie nie wierzyłem.

Wystarczały mi świadectwa licznych towarzyszy broni, moja własna intuicja, ażeby zrozumieć jakim on był człowiekiem, czystym, uczciwym, bezinteresownym, ideowym. Poznałem go równo rok temu kiedy w połowie maja przyjechałem do jego leśnego obozu. Kto by pomyślał, że za rok będzie zabity, nie na polu bitwy ale tak…Nie wierzę w „ukraińską grupę dywersyjno-wywiadowczą”, poprzednio nikczemnie wyeliminowano Biednowa, Iszczienko i innych ludzi, mniej znanych.

Pierwszą reakcją była myśl: „To koniec, nic tutaj już nie można zrobić, nie ma i nie będzie żadnej Noworosji, bądźcie przeklęci!”. I wtedy zrozumiałem, że Mozgowoj nie chciałby takiej reakcji. Dowódca brygady chciałby żeby dalej walczyć za sprawę. I będziemy dalej walczyć za cenę swojego życia. Alieksiej żył dla Rosji i zmarł za Rosję.

Boże, świeć nad jego duszą. Wieczna pamięć! „

Za: http://rusdozor.ru/2015/05/24/poslednie-svodki-ot-opolcheniya-novorossii-23-05-2015-obnovlyaetsya-2/

Data publikacji: 24.05.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *