Noworosja – Oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej

Noworosja – Oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej.

aa

W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja militarna na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej ostatecznie przybrała katastrofalny charakter. Armia ukraińska i podporządkowane Kijowowi zbrojne bandy metodycznie ostrzeliwują nasze miasta przy pomocy ciężkiej artylerii, zabijając ludność cywilną i niszcząc infrastrukturę miast.

Szczególną uwagę zwraca to okrucieństwo z jakim przeprowadza się te bombardowania. Jeżeli wcześniej były jakieś wątpliwości co do prowokacji ze strony oddziałów, które rzekomo były podporządkowane Kijowowi, to teraz wniosek jest oczywisty.

Doniecka Republika Ludowa została poddana wiarołomnemu i ogromnemu atakowi ze strony Ukrainy, którego celem jest zniszczenie naszego narodu, naszych miast, naszego państwa.

Podobne działania mają symptomy najpoważniejszych zbrodni wojennych i są porównywalne z najbardziej jaskrawymi przypadkami ludobójstwa w całej światowej historii.

Wzywamy całą społeczność międzynarodową do niezwłocznego zwrócenia uwagi na tę sytuację i do dołożenia wszelkich wysiłków w celu zatrzymania masowych morderstw w samym centrum Europy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej

SUPLEMENT VIDEO

„Cel – dzielnice mieszkalne Doniecka. Korespondenci wojenni kanału „Noworosja””

Komentarz rosyjskiego internauty: „Ludzie! Czy wy nie możecie zrozumieć kto nie żałuje ani Ukraińców, ani Rosjan, ani Amerykanów, ani Francuzów, ani Belgów, ani Australijczyków? Kto wywołuje zatargi i konflikty w całym świecie?”

„Donieck 18.01.2015”

https://www.youtube.com/watch?v=hUGFNjJO8qA

„Donieck. Zniszczony Most Putiłowski”

https://www.youtube.com/watch?v=sX3Ce8WS7n4

„Donieck dzisiaj”

https://www.youtube.com/watch?v=tTKatUeaNdI

„Nowości Noworosji”

Za: http://www.anna-news.info/node/27737

Data publikacji: 18.01.2015

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *