Strona główna > Ukraina > Noworosja – Obłędne zdobycze pospolitego ruszenia w Debalcewo

Noworosja – Obłędne zdobycze pospolitego ruszenia w Debalcewo

Obłędne zdobycze: powstańcy pospolitego ruszenia zdobyli 265 jednostek sprzętu wojskowego i broni.

aW rejonie Debalcewo pospolite ruszenie odnalazło 265 jednostek sprzętu wojskowego i broni. O tym fakcie poinformował na briefingu w Centrum Prasowym DAN zastępca dowódcy Korpusu Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Ludowej, Eduard Basurin.

Było odnalezione w sprawnym stanie, i już włączone na stan uzbrojenia Armii Donieckiej Republiki Ludowej, 28 czołgów, 63 BMP (opancerzonych wozów piechoty) i BTR (samochodów pancernych), 145 samochodów, 16 baterii artylerii przeciwlotniczej, 13 systemów artyleryjskich i moździerzy.

Pospolite ruszenie zyskało także 1000 sztuk, porzuconej przez Siły Zbrojne Ukrainy, broni strzeleckiej, 39 magazynów amunicji i 2 wagony z bronią. Wcześniej o stratach uzbrojenia i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Debalcewo opowiedział Alieksandr Zacharczienko.

„Ilość wyposażenia, które straciła tam Ukraina, w ogóle jest trudna do opisania. Zdobycze są po prostu obłędne, amunicję wywoziliśmy wagonami, taj jak w Debalcewo tak i w Ugliegorsku” – powiedział Basurin. Ponadto powstańcy odnaleźli 57 ciał oprawców.

Za: http://rusvesna.su/news/1424446726

Data publikacji: 20.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *