Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Na pomoc powstańcom jadą ochotnicy z całego świata

Noworosja – Na pomoc powstańcom jadą ochotnicy z całego świata

Noworosja – Na pomoc powstańcom pospolitego ruszenia Donbassu jadą ochotnicy z całego świata.

a20

O racjach i słuszności walki zwolenników  Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej przekonani są ludzie nie tylko w Rosji. Dzisiaj do Donbassu przyjeżdżają ludzie ze wszystkich kontynentów ażeby pomagać powstańcom pospolitego ruszenia w walce o swoją ziemię.

Brazylijczyk o imieniu Rudolf przybył tutaj niedawno ale już zdążył się oswoić. Z wielką trudnością mówi po rosyjsku ale świetnie zna się na sprawach wojskowych. Przyjechał tutaj w tym celu ażeby uczyć żołnierzy i szkolić nowych ochotników.

-„Moim podstawowym motywem jest połączenie się z narodem Donbassu ażeby pomóc mu w sprawiedliwej wojnie z faszystowskim reżimem z Kijowa. Wstąpiłem do międzynarodowego oddziału w którym są Brazylijczycy, Serbowie, Francuzi, wszyscy oni walczą za naród Donbassu. Naszym podstawowym zadaniem jest udzielanie instrukcji i szkolenie niewykwalifikowanych”.

Przedstawiciele innych krajów już nie po raz pierwszy pomagają żołnierzom Donieckiej Republiki Ludowej. Tak więc w lecie ubiegłego roku w szeregi powstańców wstąpili ochotnicy z Włoch.

Wówczas do Doniecka przybyli przedstawiciele włoskiej organizacji antyfaszystowskiej „Millenium”, którzy wyrazili pragnienie udzielenia wsparcia Donieckiej Republice Ludowej w walce z kijowskim reżimem przeprowadzającym operację wojskową przeciwko własnej ludności.

W różnorakich oddziałach wojskowych ludowego pospolitego ruszenia walczą ochotnicy z Rosji i Polski. Teraz chodzi już o sformowanie pełnowartościowych brygad międzynarodowych z udziałem Włochów, Hiszpanów, Francuzów i Kanadyjczyków.

 UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora.

https://www.youtube.com/watch?v=70dn3TnMJfM

Za: https://www.youtube.com/watch?v=70dn3TnMJfM

Data publikacji: 30.01.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *