Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Mozgowoj nie miał szans przeżycia (video)

Noworosja – Mozgowoj nie miał szans przeżycia (video)

Towarzysz broni Mozgowoja: W tym zamachu nie miał on szans przeżycia. Według słów żołnierza z Brygady „Prizrak”, mikrobus z dowódcą Brygady ostrzelano z 4 punktów.

a99

Powstaniec z Brygady „Prizrak”, o pseudonimie Dobryj, opowiedział szczegółowo okoliczności śmierci jego dowódcy, Alieksieja Mozgowoja.

– „Tak, najpierw eksplodowała mina, następnie ostrzelali z czterech stron. Szans przeżycia w tym zamachu Mozgowoj nie miał” – powiedział żołnierz Dobryj, – „co najmniej czterech zamachowców uczestniczyło w zasadzce”.

Według słów powstańca, ogółem podczas ostrzału, zginęło pięć osób. Ponadto Dobryj zapewnił, że Brygada „Prizrak” okaże pełne współdziałanie i pomoc organom śledczym Ługańskiej Republiki Ludowej. Jak informuje „Russkaja Wiesna”, na przywódcę ługańskiego pospolitego ruszenia przeprowadzono zamach w pobliżu Michajłowki.

Okazało się, że dowódca Brygady „Prizrak”, jego sekretarka prasowa Anna, dwaj ochroniarze a także naczelnik służby bezpieczeństwa Mozgowoja, o pseudonimie Piesnia, zginęli wpadłszy pod krzyżowy ogień. Przed mikrobusem, którym jechał dowódca brygady i jego towarzysze broni, eksplodowano minę a następnie ostrzelano z broni strzeleckiej, w tym i z karabinu maszynowego. Według wstępnych danych, działała grupa dywersyjna.

https://www.youtube.com/watch?v=s7WRwfoDZm4

https://www.youtube.com/watch?v=7GBeob6JeX0

 

Za: http://rusvesna.su/news/1432404198

Data publikacji: 23.05.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.