Strona główna > Świat > Ukraina > Noworosja – Może być Donbas bez Donbasowców

Noworosja – Może być Donbas bez Donbasowców

Igor Striełkow : Jeżeli wejdą „siły pokojowe NATO” to wszystko zakończy się tak jak w Kosowo. Będzie „Donbas bez Donbasowców”.

a1

Były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej, Igor Striełkow, opowiedział o możliwych bojach w Debalcewo w perspektywie wprowadzenia kontyngentu „sił pokojowych”.

„Trzeba po raz kolejny powtórzyć, że powstańcy pospolitego ruszenia uzyskali zwycięstwo nad jednostkami Sił Zbrojnych Ukrainy posiadających w trakcie całej operacji przewagę ilościową nad nimi. Całkowitego frontu okrążenia pospolite ruszenie utworzyć nie mogło, nie wystarczyłoby ani ludzi ani środków.

Siły Zbrojne Ukrainy wychodziły pod ogniem pomiędzy punktami oporu Sił Zbrojnych Noworosji i ponosiły straty w ludziach i w sprzęcie ale częściowo przechodzili.

Co do sił pokojowych to jeżeli będą to „siły pokojowe NATO” to wszystko zakończy się tak jak w Kosowo. Będzie „Donbas bez Donbasowców” „.

Za: http://3rm.info/main/54983-i-strelkov-esli-voydut-mirotvorcy-nato-to-vse-zakonchitsya-kak-v-kosovo-budet-donbass-bez-donbassovcev.html

Data publikacji: 19.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *